Dwars door de Westhoek 2014: solowy rajd Anny van der Breggen

Anna van der Breggen (Rabo-Liv) po solowym rajdzie wygrała piątą edycję belgijskiej jednodniówki.

Na 16. miejscu, w goniącej Holenderkę grupce, przyjechała Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans). Zaraz za nią, na 17. miejscu, finiszowała Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv).

Trasa prowadziła w rejonie znanym kibicom z tras Gandawa - Wevelgem. Na pierwszych 60 kilometrach trasy zlokalizowane były brukowane podjazdy, w tym Monteberg i Kemmelberg, jednak finałowe kilometry nie nastręczały większych trudności i sprzyjały rozegrania walki o zwycięstwo w sprincie na kreskę. W końcówce do pokonania były 4 rundy.

Po pokonaniu brukowych trudności na czoło wysforowała się trójka w składzie Pauline Ferrand-Prevot (Rabo-Liv), Elisa Longo Borghini (Hitec Products) oraz Emma Johansson (Orica-AIS). Peleton nie pozwolił na odjazd tak silnych zawodniczek i szybko dogonił uciekinierki. Kolejne ataki nie przynosiły większych rezultatów, a zawodniczki odjeżdżające zdołały wygrać jedynie lotne finisze.

Na dwie rundy przed końcem w odjeżdżającej grupce znalazła się Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv). Polka kręciła razem z Liesbet De Vocht (Lotto-Belisol Ladies), Joanne Hogan (Bigla), Megan Guarnier (Boels Dolamans), Longo Borghini, Johansson, Taylor Wiles (Specialized-lululemon) i Emily Collins (Wiggle Honda).

Ostatni lotny finisz zgarnęła Longo Borghini, punktowała też Niewiadoma. Grupkę złapano, a poprawiła od razu Anna van der Breggen (Rabo-Liv), momentalnie uzyskując 40 sekund przewagi. Pościg zbierał się niemrawo, a Holenderka kręciła coraz pewnie, utrzymując pół minuty zapasu na ostatnim kilometrze.

Liderce holenderskiej ekipy udało się dojechać do mety, a finisz z grupy wygrała Belgijka Jolien D'Hoore (Lotto-Belisol Ladies), wyprzedzając Brytyjkę Lucy Garner (Giant-Shimano).

fot. Rabo-Liv

Wyniki Dwars door de Westhoek 2014 (1.1), Boezinge - Boezinge (125,9 km):

1. Anna van der Breggen (Rabo-Liv)                      3:17:10
2. Jolien D'Hoore (Lotto-Belisol Ladies)                  00:12
3. Lucy Garner (Giant-Shimano)
4. Thalita De Jong (Rabo-Liv)
5. Pauline Ferrand-Prevot (Rabo-Liv)
6. Melissa Hoskins (Orica-AIS)
7. Aleksandra Chekina (Reprezentacja Rosji)
8. Maria Confalonieri (Estado de México-Faren Kuota)
9. Emma Johansson (Orica-AIS)
10. Elke Gebhardt (Bigla)
...
16. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans)                   00:12
17. Katarzyna Niewiadoma (Rabo-Liv)                       00:12

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: