Lance Armstrong: "nadal czuję się zwycięzcą Tour de France"

Lance i siedem koszulek TdF

Lance Armstrong w wywiadzie opublikowanym w amerykańskim magazynie Outside powiedział, że wciąż uważa się za siedmiokrotnego zwycięzcę Tour de France (1999-2005).

Tak, uważam, że to ja wygrałem te wyścigi

- oświadczył Armstrong, w pierwszym obszernym wywiadzie od czasu telewizyjnej rozmowy z Oprah Winfrey w styczniu 2013, w którym przyznał się do stosowania dopingu.

Wiem, że jest to odpowiedź, która nie zadowoli wszystkich, ale rzeczywistości jest taka, że tamte lata były brudne. To był wyścig zbrojeń, wszyscy byli w to zaangażowani

- dodał "cieszący się" dożywotnią dyskwalifikacją sportową i pozbawiony wszystkich tytułów zdobytych po 1998 roku 42-letni Teksańczyk.

Byłoby błędem, lekceważeniem naszego sportu, gdyby te siedem lat pozostały białą plamą. Jeżeli nie ja, to ktoś inny powinien zostać wyznaczony na zwycięzcę. Oczywiście, twierdzę, że to do mnie należą te triumfy. Zapytaj innych [uczestników Touru], którzy jeździli i cierpieli ze mną. Myślę, że wiem, co odpowiedzą.

fot. Twitter

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: