Kategorie: KontynentalneWyniki

Giro del Trentino 2014: etap 1: otwarcie dla BMC Racing

Pierwszy etap 38. Giro del Trentino, jazdę drużynową na czas z Riva del Garda do Arco, wygrała amerykańsko-szwajcarska ekipa BMC Racing. Koszulkę lidera założył na mecie Daniel Oss.

Na płaskiej, miejscami technicznej trasie o długości 13,4 kilometra, drugie miejsce ze stratą 15 sekund wywalczył zespół Bartosza Huzarskiego - NetApp-Endura. Trzeci Sky Procyling zanotował wynik gorszy od zwycięskiego o 19 sekund.

9. rezultat uzyskał zespół CCC Polsat Polkowice.

W środę drugi odcinek zakończy trudna wspinaczka pod San Giacomo di Brentonico (15 km; 7%. max. 16%).

Wyniki 1. etapu Giro del Trentino 2014 (2.HC), Riva del Garda - Arco (13,4 km drużynowa jazda na czas):

  1 BMC Racing Team                                                  14:12
    Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
    Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
    Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
    Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
    Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
    Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
    Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team                              14:24
    Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           16:54
  2 Team Netapp - Endura                                             14:17
    Iker Camano Ortuzar (Spa) Team Netapp - Endura
    David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp - Endura
    Leopold Konig (Cze) Team Netapp - Endura
    José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp - Endura
    Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp - Endura
    Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp - Endura
    Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura
    Scott Thwaites (GBr) Team Netapp - Endura                        14:55
  3 Team Sky                                                         14:21
    Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
    Dario Cataldo (Ita) Team Sky
    Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
    Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
    Philip Deignan (Irl) Team Sky
    Ian Boswell (USA) Team Sky                                       15:27
  4 Movistar Team
    Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                14:24
    Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
    Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
    Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
    Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
    Adriano Malori (Ita) Movistar Team
    Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
    Dayer Uberne Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  15:57
  5 Cannondale                                                       14:25
    Moreno Moser (Ita) Cannondale
    Ivan Basso (Ita) Cannondale
    Davide Formolo (Ita) Cannondale
    Elia Viviani (Ita) Cannondale
    George Bennett (NZl) Cannondale
    Damiano Caruso (Ita) Cannondale
    Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                               15:21
    Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
  6 Astana Pro Team                                                  14:31
    Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
    Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
    Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
    Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
    Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
    Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
    Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                               14:42
    Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          15:44
  7 Rusvelo                                                          14:33
    Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
    Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo
    Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo
    Alexander Serov (Rus) Rusvelo
    Artur Ershov (Rus) Rusvelo
    Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo                                     15:24
    Sergey Klimov (Rus) Rusvelo                                      16:30
    Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo                                17:02
  8 Lampre-Merida                                                    14:35
    Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
    Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
    Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
    Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
    Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
    Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
    Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                      14:53
    Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida                                    15:01
  9 CCC Polsat Polkowice                                             14:38
    Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
    Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
    Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
    Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
    Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
    Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
    Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice                           14:44
    Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        17:11
 10 Colombia                                                         14:39
    Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia
    Jarlinson Pantano (Col) Colombia
    Juan Esteba Arango Carvajal (Col) Colombia
    Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
    Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
    Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia                         15:19
 11 Neri Sottoli                                                     14:40
    Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli
    Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli
    Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
    Yonattah Monsalve (Ven) Neri Sottoli
    Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli
    Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli
    Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli
    Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                                 15:10
 12 MTN - Qhubeka                                                    14:42
    Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
    Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
    Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
    Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
    Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka
    Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka                                  16:36
 13 AG2R La Mondiale                                                 14:46
    Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
    Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
    Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
    Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
    Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
    Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               14:52
    Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             14:59
    Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
 14 Bardiani CSF                                                     14:50
    Marco Canola (Ita) Bardiani CSF
    Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
    Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
    Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
    Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF
    Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF
    Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF
    Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                              15:03
 15 Caja Rural - Seguros RGA                                         14:50
    Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
    Ramon Domene Reyes (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
    Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
    Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
    Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
    Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
    Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 15:01
    Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    16:29
 16 Androni Giocattoli                                               14:51
    Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
    Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
    Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
    Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
    Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
    Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
    Franco Pelizzotti (Ita) Androni Giocattoli
    Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
DNS Meron Russom (Eri) Androni Giocattoli
DNF Ferekalsi Debesay Abrha (Eri) Androni Giocattoli

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 14:12
  2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  3 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
  4 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
  5 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
  6 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
  7 Iker Camano Ortuzar (Spa) Team Netapp - Endura                   00:05
  8 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Team Netapp - Endura
  9 Leopold Konig (Cze) Team Netapp - Endura
 10 José Pimenta Costa Mendes (Por) Team Netapp - Endura
 11 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp - Endura
 12 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp - Endura
 13 Tiago Machado (Por) Team Netapp - Endura
 14 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                                   00:09
 15 Dario Cataldo (Ita) Team Sky
 16 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 17 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 18 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 19 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                                00:12
 20 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
 21 Igor Anton Hernandez (Spa) Movistar Team
 22 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 23 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 24 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 25 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 26 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 27 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                    00:13
 28 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 29 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 30 Elia Viviani (Ita) Cannondale
 31 George Bennett (NZl) Cannondale
 32 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 33 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                           00:19
 34 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 35 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 36 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
 37 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 38 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
 39 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo                                     00:21
 40 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo
 41 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo
 42 Alexander Serov (Rus) Rusvelo
 43 Artur Ershov (Rus) Rusvelo
 44 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida                         00:23
 45 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
 46 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 47 Valerio Conti (Ita) Lampre-Merida
 48 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
 49 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 50 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        00:26
 51 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 52 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 53 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 54 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 55 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 56 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia                       00:27
 57 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
 58 Juan Esteba Arango Carvajal (Col) Colombia
 59 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 60 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 61 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                                 00:28
 62 Francesco Failli (Ita) Neri Sottoli
 63 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
 64 Yonattah Monsalve (Ven) Neri Sottoli
 65 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli
 66 Luigi Miletta (Ita) Neri Sottoli
 67 Giorgio Cecchinel (Ita) Neri Sottoli
 68 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                   00:30
 69 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 70 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 71 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 72 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka
 73 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 74 Josef Cerny (Cze) CCC Polsat Polkowice                           00:32
 75 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                                00:34
 76 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 77 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 79 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 80 Marco Canola (Ita) Bardiani CSF                                  00:38
 81 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 82 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 83 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 84 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani CSF
 85 Donato De Ieso (Ita) Bardiani CSF
 86 Angelo Pagani (Ita) Bardiani CSF
 87 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 88 Ramon Domene Reyes (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 89 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 90 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 91 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 92 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 93 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli                              00:39
 94 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 95 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 96 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
 97 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
 98 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 99 Franco Pelizzotti (Ita) Androni Giocattoli
100 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
101 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale                               00:40
102 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                      00:41
103 Scott Thwaites (GBr) Team Netapp - Endura                        00:43
104 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                             00:47
105 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
106 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                 00:49
107 Luca Dodi (Ita) Lampre-Merida
108 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                              00:51
109 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                                 00:58
110 Duber Quintero Artunduaga (Col) Colombia                         01:07
111 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale                               01:09
112 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
113 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo                                     01:12
114 Ian Boswell (USA) Team Sky                                       01:15
115 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                          01:32
116 Dayer Uberne Quintana Rojas (Col) Movistar Team                  01:45
117 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA                    02:17
118 Sergey Klimov (Rus) Rusvelo                                      02:18
119 Jim Songezo (RSA) MTN - Qhubeka                                  02:24
120 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                           02:42
121 Andrei Solomennikov (Rus) Rusvelo                                02:50
122 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                        02:59

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Recent Posts

Możliwe niemożliwe. 21-letni Tadej Pogacar zwycięzcą Tour de France

Tadej Pogacar wygrał Tour de France w wieku 21 lat. Trudno oceniać go wedle znanych kategorii. Być może potrzebne są…

20 września 2020, 21:47

Tour de France 2020. Sam Bennett w krainie sprinterskich marzeń

Paryż ma nowego króla, zielona koszulka ma nowego właściciela. Sam Bennett sięgnął po drugie etapowe zwycięstwo na tegorocznym Tour de…

20 września 2020, 20:21

Tour de France 2020: etap 21. Bennett w Paryżu, Pogacar w blasku zwycięstwa

Słoweniec Tadej Pogacar został zwycięzcą 107. wyścigu Tour de France. Ostatni etap na Polach Elizejskich w Paryżu wygrał Sam Bennett.

20 września 2020, 19:09

MŚ Imola 2020. Alaphilippe dla Francji, Valverde dla Hiszpanii

Julian Alaphilippe poprowadzi kadrę narodową Francji wyścigu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym w Imoli.

20 września 2020, 18:16

Rafał Majka w UAE Team Emirates?

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że Rafał Majka w przyszłym sezonie może trafić do UAE Team Emirates, zespołu zwycięzcy Tour…

20 września 2020, 17:36

Małopolski Wyścig Górski 2020: etap 3. Træen na Przehybie, Řepa w generalce

Małopolski Wyścig Górski. Torstein Træen wygrał na Przehybie trzeci etap, a drugi Vojtěch Řepa triumfował w klasyfikacji generalnej.

20 września 2020, 14:29