Rund um Köln 2014

Sam Bennett (NetApp - Endura) został zwycięzcą 98. Rund um Köln. 23-letni Irlandczyk na finiszu z peletonu pokonał Barry Markusa (Belkin) i Geralda Ciolka (MTN - Qhubeka).

31. przyjechał Tomasz Kiendyś (CCC Polsat).

W lekkim kapuśniaczku przyszło rywalizować zawodnikom na trasie kolońskiego klasyku. Po wielu próbach ucieczki i atakach ostatecznie uformowała się trzyosobowa czołówka z Jay Robertem Thomsonem (MTN-Qhubeka), Gregorem Mühlbergerem (Tirol) oraz Timem Gebauerem (Stölting).

Gebauer odpadł z prowadzącej grupki, do której doskoczył jednak Klemen Stimulak (Adria Mobil). Na 50 km do mety przewaga tercetu wynosiła około jednej minuty. 15 km dalej ucieczka należała już do przeszłości.

Na finałowych rundach swojej szansy szukał ponownie Stimulak, z którym zabrali się Markus Eibegger (Synergy Baku) i Mirco Saggiorato (Stölting). Tempo w peletonie narzuciły drużyny Belkin (dla Barry Markusa i Moreno Hoflanda) oraz MTN-Qhubeka (dla Geralda Ciolka).

Mimo przyspieszenia grupy zasadniczej do tercetu dołączyli jeszcze Jan Barta (NetApp-Endura) – zwycięzca z 2012 roku – i Alexander Grad (Heizomat). Na ostatnim okrążeniu uciekinierzy zostali złapani, sprint na swoją korzyść przesądził Bennett.

Wspaniały dzień, wspaniałe zwycięstwo. Jako niemiecki zespół chcemy się zawsze prezentować w niemieckich wyścigach. Ekipa świetnie na mnie pojechała

– mówił uradowany 23-letni Irlandczyk.

Wyniki Rund um Köln 2014 (1.1) Köln - Köln (192,6 km):

1 Sam Bennett (Irl) Team Netapp - Endura 4:39:28
2 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
3 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka
4 Enrico Rossi (Ita) Christina Watches - Kuma
5 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Christina Watches - Kuma
6 Alexander Krieger (Ger) Team Stuttgart
7 Willi Willwohl (Ger) LKT Team Brandenburg
8 Martin Weiss (Aut) Tirol Cycling Team
9 Stefan Schäfer (Ger) LKT Team Brandenburg
10 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: