Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2014: etap 1

Francuski sprinter Nacer Bouhanni (FDJ.fr) wygrał pierwszy odcinek 62. edycji francuskiej imprezy.

Bartosz Huzarski (NetApp) przyjechał 74.

Płaski odcinek otwierający ściganie w departamencie Sarthe, w Kraju Loary, naznaczony był kilkoma pagórkami, zlokalizowanymi w środkowej części etapu. Chętnych do ucieczki nie było wielu - odjechali Kolumbijczyk Carlos Quintero (Colombia), Belg Thomas Sprengers (TopSport Vlaanderen-Baloise) oraz Holender Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert).

Sędziowie zanotowali 5:45 przewagi na 58 kilometrze, ale peleton prowadzony głównie przez kolarzy ekipy Europcar kontrolował sytuację i na finałowe 6 rund w Saint-Geron wjechała już cała grupa. Kolejne francuskie ekipy dołączyły się do dyktowania tempa w końcówce i o zwycięstwie rozstrzygnął sprint z peletonu.

Najszybszy okazał się Nacer Bouhanni, na kresce pokonując Włocha Giacomo Nizzolo.

Wyniki 1. etapu Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2014 (2.1), Saint-Jean-de-Monts - Saint Géréon (197,2 km):

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                    4:50:00
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
  3 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team
  4 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  5 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
  6 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
  7 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
  8 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
  9 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 10 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 11 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 12 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 13 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 14 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 15 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 16 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 17 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 18 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 19 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
 20 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 21 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura
 24 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 26 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 27 Grégory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 28 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 29 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
 30 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 31 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 32 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 33 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 34 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 35 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 37 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 38 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 39 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 40 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 42 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 43 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 44 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp
 45 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
 46 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 47 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 48 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura
 49 Tiago Machado (Por) Team NetApp - Endura
 50 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 51 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 52 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 53 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 55 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 56 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
 57 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 58 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
 59 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 60 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
 61 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 62 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 63 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 64 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 65 Frantisek Padour (Cze) Team NetApp - Endura
 66 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 67 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 68 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 69 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
 70 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 71 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 72 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 73 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 74 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura
 75 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 76 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 77 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 78 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 79 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 80 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 81 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 83 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 84 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 85 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 86 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 87 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 88 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 89 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
 90 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
 91 Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp - Endura
 92 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
 93 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
 94 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia
 95 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 96 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 00:21
 97 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha                              01:24
 98 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
 99 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          02:23
100 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                               03:56
101 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  05:54
102 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                       06:17

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                    4:49:50
  2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        00:04
  3 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  4 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Movistar Team                   00:06
  5 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia
  6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                00:10
  7 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
  8 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale
  9 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 10 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 11 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 12 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Giant-Shimano
 13 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 14 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 15 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 16 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 17 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 20 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 21 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
 22 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 24 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp - Endura
 26 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 27 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano
 28 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 29 Grégory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 31 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
 32 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 33 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 34 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 35 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 36 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 37 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 38 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 39 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 40 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 41 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 42 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 43 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 44 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 46 Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp
 47 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling
 48 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 49 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 50 Erick Rowsell (GBr) Team NetApp - Endura
 51 Tiago Machado (Por) Team NetApp - Endura
 52 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 53 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 54 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 55 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 57 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 58 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
 59 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia
 61 Boy van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 62 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
 63 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 64 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 65 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 66 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
 67 Frantisek Padour (Cze) Team NetApp - Endura
 68 Yonder Godoy (Ven) Androni Giocattoli
 69 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 70 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Shimano
 71 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
 72 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 73 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 74 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling
 75 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling
 76 Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp - Endura
 77 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne - Seche Environnement
 78 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 79 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Colombia
 80 Jérôme Gilbert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 81 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
 82 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 84 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
 85 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 86 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 87 Francis Mourey (Fra) FDJ.fr
 88 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 89 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 90 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
 91 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
 92 Jonathan McEvoy (GBr) Team NetApp - Endura
 93 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
 94 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
 95 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 96 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                                 00:31
 97 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha                              01:34
 98 Sea Keong Loh (Mas) Team Giant-Shimano
 99 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          02:33
100 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                               04:06
101 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  06:04
102 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                       06:19

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: