Czy Peter Sagan może zostać grandtourowcem?

Czy Peter Sagan jest w stanie zagrozić Chrisowi Froome i wygrać Tour de France? Generalny menadżer grupy Cannondale uważa, że to będzie naturalna droga rozwoju 24-letniego Słowaka.

Sagan, który póki co goni swój pierwszy kolarski monument, pokazywał już w przeszłości, że potrafi wspinać się po górach. Chociażby podczas zeszłorocznego Tour de Suissie, kiedy w grupie najlepszych górali przeprawił się przez Hasliberg (11,9 km; 6,5%) i po zjeździe z przełęczy wygrał trzeci etap wyścigu.

W przyszłości Peter może przeorientować się na wyścigi etapowe, ponieważ dobrze sobie radzi w jeździe na czas, jak i na podjazdach. Przy odpowiednim treningu może zacząć od wygrania Tirreno-Adriatico i Paryż- Nicea, a następnie celować wyżej

- stwierdził w VeloNews Roberto Armadio, zaznaczając przy tym:

Oczywiście to wszystko zależy od niego, jak bardzo będzie chciał skoncentrować się na Tour de France. Trochę jak to było w przypadku Bradleya Wigginsa.

Zdanie szefa Cannondale podziela Paolo Slongo, który pracował z Saganem w latach 2010-13. Już w 2012 roku, po udanym debiucie Hulka w Wielkiej Pętli Slongo powiedział Cycling Weekly:

Mogę się założyć, że gdy dojrzeje i popracuje nad utratą masy ciała, zostanie grandtourowcem. Peter nie ma żadnych ograniczeń w wyścigach jednodniowych, jak również w wielkich tourach.

Na razie jednak Sagan pozostaje myślami przy Flandryjskiej Piękności, którą spróbuje zdobyć w zbliżającą się niedzielę.

fot. Gian Mattia D'Alberto - LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: