Tour de Normandie 2014: etap 4: Łukasz Wiśniowski przejmuje inicjatywę

Łukasz Wiśniowski (Etixx) wygrał czwarty odcinek wyścigu Tour de Normandie (2.2) i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej imprezy.

Czwartego dnia rywalizacji kolarze rywalizowali na mocno pagórkowatej trasie, z pięcioma trudnymi rundami w końcówce. Na trasie uciekała trójka zawodników – Bennoit Jarrier (Bretagne – Séché Environnement), Guillaume Thevenot (Vendée U) oraz Paul Ourselin (Sojasun espoirs) – nie uzyskując więcej niż 3:45 nad peletonem.

Główna grupa kontrolowała przebieg wyścigu i dopadła śmiałków tuż przed początkiem ostatniego kółka. Kontrowali Niels Vandyck (Vérandas Willems) oraz Johan Coenen (Team Differdange – Losch), ale ich wysiłki nie zdały się na nic.

Na finałowej rundzie odjechało czterech zawodników, a wśród nich Wiśniowski, który do etapu przystąpił z 22 sekundami straty, zajmując 31. miejsce w klasyfikacji generalnej. Polak na finiszu pokonał rywali – Erwanna Corbela (Bretagne-Seche Environment), Dylana Teunsa (BMC Development Team) i Bertjana Lindemana (Rabobank Development Team).

Peleton spóźnił się o 22 sekundy, co wystarczyło, by Wiśniowski objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Mistrz Polski orlików ma w klasyfikacji generalnej 2 sekundy przewagi nad Lindemanem i 10 sekund zapasu nad Corbelem, a przed kolarzami jeszcze dwa etapy.

To już kolejny sukces utalentowanego Polaka – na początku marca przyjechał na 4. miejscu w Ster van Zwolle, a tydzień później wygrał Kattekoers (1.2).