Paryż-Nicea 2014: etap 2

Moreno Hofland (Belkin) wygrał drugi etap wyścigu. 22-letni Holender pokonał na finiszu z peletonu Johna Degenkolba (Giant-Shimano) oraz lidera Nacera Bouhanniego (FDJ.fr).

42. ze stratą 7 sekund finiszował Rafał Majka (Tinkoff-Saxo). Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Sylwester Szmyd (Movistar) zajęli miejsca na początku drugiej setki.

Drugi dzień jazdy przebiegał pod znakiem ucieczki dwóch kolarzy. Zaraz po starcie zaatakowali Anthony Delaplace (Bretagne - Seche) i Aleksejs Saramotins (IAM Cycling), osiągając na 35 km przewagę 11:40.

Peleton prowadzony przez FDJ nieśpiesznie redukował różnicę. W połowie dystansu zmalała o 4 minuty, by następnie wzrosnąć o minutę. Stanu tego nie zmieniło dołączenie do pracy zespołu Omega Pharma. Na lotnej premii, zlokalizowanej 18,5 km przed metą, harcownicy cały czas mogli żywić nadzieję, ponieważ utrzymywali 2:30 w zapasie.

Kto wie czy o ich porażce nie przesądziła słabsza dyspozycja Delaplace. Francuz zaczął zdradzać duże oznaki zmęczenia i w końcu puścił koło Łotysza 12 km przed celem. Peleton poczuł krew i nawet kraksa, w której upadł wcześniej ciułający bonifikaty na premiach wicelider Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step), nie mogła już uratować Saramotinsa.

3,3 km przed kreską uciekinier został wchłonięty, a na ostatnich, lekko wznoszących się metrach rozprowadzony Degenkolb nie poradził sobie z Moreno Hoflandem.

Wyniki 2. etapu Paryż-Nicea (WT), Rambouillet - Saint-Georges-sur-Baulche (205 km):

  1 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro                                4:53:46
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano
  3 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  5 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
  6 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  7 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
  9 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 10 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 11 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 12 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 13 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 15 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 16 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          00:05
 17 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
 18 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
 19 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 20 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               00:07
 21 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 22 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 23 Davide Villella (Ita) Cannondale
 24 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 25 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
 26 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 27 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
 28 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 29 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano
 30 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 31 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 32 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 33 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 34 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 35 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 36 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 37 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 38 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
 39 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
 40 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 41 George Bennett (NZl) Cannondale
 42 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 43 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 44 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 45 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 46 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 47 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 48 John Gadret (Fra) Movistar Team
 49 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 50 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
 51 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 52 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 53 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
 54 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro             
 55 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step             
 56 Michel Koch (Ger) Cannondale
 57 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
 58 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
 59 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
 60 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro             
 63 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 64 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 65 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 66 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
 67 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 68 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits        00:18
 69 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 70 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 71 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 72 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 73 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
 74 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 75 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 76 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
 77 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
 78 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 79 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
 81 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 82 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
 83 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 85 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 86 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
 87 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
 88 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 89 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
 90 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
 91 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 92 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
 93 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 94 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 95 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 96 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro             
 97 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 98 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 99 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
100 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro             
101 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
102 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
103 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
104 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
105 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
106 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
107 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
108 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
109 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
110 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
111 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement
112 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
113 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
114 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
115 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
116 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
117 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
118 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
119 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                00:29
120 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro                                   00:31
121 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
122 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  00:33
123 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             00:36
124 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              00:48
125 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale                          01:01
126 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                            01:05
127 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    01:07
128 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           01:09
129 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              01:10
130 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge
131 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                      01:21
132 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
133 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          01:22
134 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano
135 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    01:35
136 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            01:38
137 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    01:41
138 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida                              01:45
139 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           02:01
140 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
141 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha                              02:27
142 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   05:23
143 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                             05:28
144 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
145 Luke Rowe (GBr) Team Sky
146 Egor Silin (Rus) Team Katusha
147 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
148 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
149 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
150 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro             
151 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
152 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           06:46
153 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
154 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
155 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
156 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky
157 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
158 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits        07:04
159 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
160 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
161 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
162 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
163 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
164 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol
165 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro             
166 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                           09:16
167 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr                                    8:46:43
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano                          00:02
  3 Moreno Hofland (Ned) Belkin-Pro                                  00:04
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                    00:13
  5 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                                00:14
  6 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
  7 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  8 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
  9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
 11 Marco Marcato (Ita) Cannondale
 12 Tony Gallopin (Fra) Lotto Belisol
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                          00:17
 14 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                          00:19
 15 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
 16 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                               00:20
 17 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits                   00:21
 18 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 19 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 20 Marko Kump (Slo) Tinkoff-Saxo
 21 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing
 22 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 23 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Garmin Sharp
 24 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
 25 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 26 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 27 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 28 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team
 29 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 30 Michel Koch (Ger) Cannondale
 31 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 32 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 33 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr
 34 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step             
 35 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
 36 Wilco Kelderman (Ned) Belkin-Pro             
 37 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 38 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
 39 Davide Villella (Ita) Cannondale
 40 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol
 41 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 42 Sergei Chernetckii (Rus) Team Katusha
 43 Tom Jelte Slagter (Ned) Garmin Sharp
 44 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling
 45 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 46 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin-Pro             
 47 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
 48 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol
 49 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 50 Damiano Caruso (Ita) Cannondale
 51 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 52 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
 53 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
 54 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                          00:31
 55 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale                                  00:32
 56 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 57 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 58 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 59 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 60 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
 61 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 62 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida
 64 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 65 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 66 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
 67 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 68 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 69 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 70 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 71 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Team Katusha
 72 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 73 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 74 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro             
 75 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 76 Jetse Bol (Ned) Belkin-Pro             
 77 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 78 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 79 Dries Devenyns (Bel) Team Giant-Shimano
 80 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 81 Jos van Emden (Ned) Belkin-Pro                                   00:45
 82 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          00:48
 83 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol                                 00:49
 84 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                             00:50
 85 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar                                00:57
 86 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                              01:02
 87 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Shimano                            01:09
 88 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             01:10
 89 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                                01:17
 90 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement             01:23
 91 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
 92 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp                          01:28
 93 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                             01:30
 94 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 95 Fabian Wegmann (Ger) Garmin Sharp
 96 George Bennett (NZl) Cannondale
 97 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale
 98 John Gadret (Fra) Movistar Team
 99 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
100 Alex Howes (USA) Garmin Sharp
101 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                      01:35
102 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale                          01:41
103 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
104 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
105 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
106 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
107 Iurii Trofimov (Rus) Team Katusha
108 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
109 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
110 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
111 Fränk Schleck (Lux) Trek Factory Racing
112 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
113 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
114 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
115 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
116 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team
117 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
118 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
119 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
120 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                    01:49
121 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                01:52
122 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    01:55
123 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  01:56
124 Luca Wackermann (Ita) Lampre-Merida                              01:59
125 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
126 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement           02:10
127 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Shimano                          02:24
128 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
129 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge                            02:28
130 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                    02:30
131 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                           02:32
132 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge                        02:33
133 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
134 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Shimano                           02:45
135 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                            02:56
136 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             03:24
137 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing                           03:46
138 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha                              03:50
139 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                         05:42
140 Christian Knees (Ger) Team Sky                                   06:46
141 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              06:51
142 Luke Rowe (GBr) Team Sky
143 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
144 Jonathan Hivert (Fra) Belkin-Pro             
145 Egor Silin (Rus) Team Katusha
146 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team
147 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
148 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
149 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Te     07:00
150 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
151 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                                  07:18
152 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro             
153 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
154 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement          07:40
155 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                               08:06
156 Gabriel Rasch (Nor) Team Sky                                     08:09
157 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
158 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
159 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling                              08:17
160 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  08:27
161 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
162 Andy Schleck (Lux) Trek Factory Racing                           08:50
163 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Belisol                               09:05
164 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                          09:30
165 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge
166 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                           10:39
167 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                      26:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: