Tour de Langkawi 2014: etap 5

Bradley White (UnitedHealthcare) wygrał piąty etap wyścigu. Amerykanin na ostatnich metrach pokonał towarzyszy ucieczki, Thomasa Rabou (OCBC Singapore) i Louisa Meintjesa (MTN - Qhubeka).

W peletonie na 63. miejscu przyjechał Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo).

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej pozostał Irańczyk Mirsamad Pourseyedi Golakhour (Tabriz Petrochemical).

Wyniki 5. etapu Tour de Langkawi (2.HC), Karak - Rembau (139,9 km):

  1 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Te   3:03:28
  2 Thomas Rabou (Ned) OCBC Singapore Continental Cycling Team
  3 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               00:04
  4 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                                  01:15
  5 Dene Thomas Rogers (NZl) OCBC Singapore Continental Cycling Team
  6 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli
  7 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli
  8 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
  9 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 10 Daniel Klemme (Ger) Synergy Baku Cycling Project
 11 Francesco Chicchi (Ita) Yellow Fluo
 12 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 13 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 14 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling
 15 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
 16 Lex Nederlof (Ned) CCN Cycling Team
 17 Chao Hua Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 18 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 19 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
 20 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia
 21 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 22 Burr Ho (HKg) Hong Kong - China
 23 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka
 24 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia
 25 Mohd Adiq Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 26 Jason Christie (NZl) CCN Cycling Team
 27 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 28 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia
 29 Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysia
 30 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 31 Bambang Suryadi (Ina) Indonesia
 32 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 33 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 34 Mohd Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team
 35 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 36 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia
 37 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 38 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 39 Aldi Afriani (Ina) Indonesia
 40 Junrong Ho (Sin) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 41 Mirsamad Pourseyedigolakhour (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 42 Ghaffari Vahid (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 43 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 44 Yonattah Monsalve (Ven) Yellow Fluo
 45 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli
 46 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 47 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
 48 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha
 49 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 50 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 51 Patrick Lane (Aus) Synergy Baku Cycling Project
 52 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong - China
 53 John-Lee Augustyn (RSA) MTN - Qhubeka
 54 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 55 Eric Sheppard (Aus) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 56 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
 57 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 58 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 59 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
 60 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 61 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 62 John Ebsen (Den) CCN Cycling Team
 63 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 64 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia
 65 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 66 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 67 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 68 Behnam Khalilikhosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 69 Ariya Phounsavath (Lao) CCN Cycling Team
 70 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 71 Hari Fitrianto (Ina) CCN Cycling Team
 72 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
 73 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 74 Mohd Saiful Anuar Aziz (Mas) Terengganu Cycling Team
 75 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 76 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team
 77 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 78 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha
 79 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 80 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
 81 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
 82 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project
 83 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
 84 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team
 85 Robin Manulang (Ina) Indonesia
 86 Cameron Bayly (Aus) OCBC Singapore Continental Cycling Team
 87 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                           01:29
 88 Roberto De Patre (Ita) Yellow Fluo
 89 Gianni Bellini (Ita) Yellow Fluo                                 01:32
 90 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 91 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 92 Dennis van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  01:53
 93 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                       01:57
 94 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia                                    03:24
 95 Heksa Priya Prasetya (Ina) Indonesia
 96 Agung Ali Sahbana (Ina) Indonesia
 97 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong - China                               03:41
 98 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team                   03:43
 99 Jing Yang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling                03:45
100 Ching Yin Mow (HKg) Hong Kong - China
101 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
102 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge
103 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                             03:56
104 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project                 05:32
105 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong - China                              05:43
106 Abdul Rashid Ibrahim (Mas) Malaysia
107 Luigi Miletta (Ita) Yellow Fluo
108 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
109 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            07:55
110 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
111 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
112 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
113 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
114 Michael Schweizer (Ger) Synergy Baku Cycling Project
115 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
116 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
117 Yihui Ni (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling                 08:02
118 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
119 Kwong Lau (HKg) Hong Kong - China                                08:37
120 Zhi Hui Jiang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            09:39

Klasyfikacja po 5. etapie

  1 Mirsamad Pourseyedigolakhour (IRI) Tabriz Petrochemical Team  15:14:04
  2 Merhawi Kudus (Eri) MTN - Qhubeka                                00:08
  3 Isaac Bolivar Hernandez (Col) UnitedHealthcare Professional      00:11
  4 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                             00:20
  5 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                                00:36
  6 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka                   00:40
  7 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                  00:52
  8 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                      01:09
  9 Ghaffari Vahid (IRI) Tabriz Petrochemical Team                   01:27
 10 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                               01:41
 11 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                            01:46
 12 Yonattah Monsalve (Ven) Yellow Fluo                              02:20
 13 John Ebsen (Den) CCN Cycling Team                                02:33
 14 Amir Kolahdozhagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team                02:48
 15 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                             03:00
 16 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                                   03:09
 17 Ariya Phounsavath (Lao) CCN Cycling Team                         03:24
 18 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Professional Cycling      03:47
 19 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                                 03:52
 20 Duber Armando Quintero Artunduaga (Col) Colombia                 04:33
 21 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar                              04:38
 22 Ghader Mizbani Iranagh (IRI) Tabriz Petrochemical Team           04:42
 23 Patrick Facchini (Ita) Androni Giocattoli                        04:57
 24 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                         05:33
 25 Eric Sheppard (Aus) OCBC Singapore Continental Cycling Team      05:52
 26 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                              06:08
 27 John-Lee Augustyn (RSA) MTN - Qhubeka                            08:05
 28 Choon Huat Goh (Sin) OCBC Singapore Continental Cycling Team     08:57
 29 Hari Fitrianto (Ina) CCN Cycling Team                            09:26
 30 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                             10:07
 31 Mohd Adiq Othman (Mas) Terengganu Cycling Team                   10:35
 32 Patrick Lane (Aus) Synergy Baku Cycling Project                  10:42
 33 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                            10:49
 34 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling               10:53
 35 Mohd Fauzan Ahmad Lutfi (Mas) Malaysia                           11:06
 36 Jeffry Johan Romero Corredor (Col) Colombia                      11:44
 37 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Colombia
 38 Jason Christie (NZl) CCN Cycling Team                            11:51
 39 Yoshimitsu Hiratsuka (Jpn) Aisan Racing Team                     11:54
 40 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                               12:02
 41 Mehdi Sohrabi (IRI) Tabriz Petrochemical Team                    12:08
 42 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               12:34
 43 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 44 King Wai Cheung (HKg) Hong Kong - China                          12:39
 45 Burr Ho (HKg) Hong Kong - China                                  12:49
 46 Aiman Cahyadi (Ina) Indonesia                                    13:33
 47 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Te     13:53
 48 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            14:03
 49 Jack Bobridge (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                      14:42
 50 Mohd Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team               15:02
 51 Mohd Rauf Nur Misbah (Mas) Malaysia                              15:08
 52 Jing Yang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling                15:09
 53 Tsgabu Grmay (Eth) MTN - Qhubeka                                 15:16
 54 Tural Isgandarov (Aze) Synergy Baku Cycling Project              16:15
 55 Agung Ali Sahbana (Ina) Indonesia                                16:21
 56 Bambang Suryadi (Ina) Indonesia                                  16:25
 57 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                              17:02
 58 Luigi Miletta (Ita) Yellow Fluo
 59 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli                           17:40
 60 Zhi Hui Jiang (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            17:42
 61 Lex Nederlof (Ned) CCN Cycling Team                              18:08
 62 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                      18:29
 63 Chao Hua Xue (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling             19:19
 64 Thomas Rabou (Ned) OCBC Singapore Continental Cycling Team       19:35
 65 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                             19:39
 66 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                              20:07
 67 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                            21:02
 68 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                           21:05
 69 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                                  21:12
 70 Taiji Nishitani (Jpn) Aisan Racing Team
 71 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 72 Theo Bos (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                           21:18
 73 Daniel Klemme (Ger) Synergy Baku Cycling Project                 21:20
 74 Behnam Khalilikhosroshahi (IRI) Tabriz Petrochemical Team
 75 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team      21:23
 76 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                                 21:27
 77 Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge                              21:41
 78 Cameron Bayly (Aus) OCBC Singapore Continental Cycling Team      21:50
 79 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Professional Cycling T     21:53
 80 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                              21:59
 81 Dene Thomas Rogers (NZl) OCBC Singapore Continental Cycling      22:01
 82 Francesco Chicchi (Ita) Yellow Fluo                              22:04
 83 Roberto De Patre (Ita) Yellow Fluo                               22:18
 84 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong - China                               22:53
 85 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) UnitedHealthcare Profess     23:07
 86 Carlos Jose Ochoa (Ven) Androni Giocattoli                       23:19
 87 Mohd Saiful Anuar Aziz (Mas) Terengganu Cycling Team             23:22
 88 Junrong Ho (Sin) OCBC Singapore Continental Cycling Team         23:29
 89 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Androni Giocattoli                 23:35
 90 Mohd Nur Rizuan Zainal (Mas) Malaysia                            24:22
 91 Matt Brammeier (Irl) Synergy Baku Cycling Project                24:37
 92 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 93 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                                  25:11
 94 Graeme Brown (Aus) Belkin-Pro Cycling Team                       25:43
 95 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                            26:02
 96 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 97 Suhardi Hassan (Mas) Malaysia                                    26:28
 98 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team                   26:29
 99 Ching Yin Mow (HKg) Hong Kong - China                            27:27
100 Robin Manulang (Ina) Indonesia                                   27:36
101 Michael Schweizer (Ger) Synergy Baku Cycling Project             27:57
102 Heksa Priya Prasetya (Ina) Indonesia                             27:58
103 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team                  28:26
104 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                             28:35
105 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                        29:00
106 Abdul Rashid Ibrahim (Mas) Malaysia
107 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project                 30:05
108 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong - China                              30:06
109 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                            30:11
110 Aldi Afriani (Ina) Indonesia                                     30:16
111 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  30:23
112 Dennis van Winden (Ned) Belkin-Pro Cycling Team
113 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                            31:11
114 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                             32:20
115 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                                 34:33
116 Kwong Lau (HKg) Hong Kong - China                                35:48
117 Rick Flens (Ned) Belkin-Pro Cycling Team                         36:45
118 Yihui Ni (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling                 37:04
119 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team                           37:44
120 Gianni Bellini (Ita) Yellow Fluo                                 47:11

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: