Valence Drôme Classic 2014

23-letni Francuz Romain Bardet (AG2R) po ucieczce i ataku niedaleko mety wygrał 2. Valence Drôme Classic. Drugi przyjechał Sébastien Delfosse (Wallonie-Bruxelles), a trzecie miejsce wywalczył Gianni Meersman (Omega Pharma-Quick Step).

W peletonie na 61. miejscu przyjechał Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step).

Od niemal samego początku wyścigu, prowadzącego w pagórkowatym terenie, nie było spokoju. Ataki, kontrakcje, ucieczki, gonitwy, po których wyłoniła się czołówka w składzie Warren Barguil (Giant), Riccardo Zoidl (Trek), Sébastien Delfosse (Wallonie), Armindo Fonseca (Bretagne), Pieter Serry, Serge Pauwels, Gianni Meersman i Jan Bakelants (wszyscy Omega Pharma-Quick Step), Philippe Gilbert (BMC), Thomas Voeckler (Europcar), Mikaël Chérel, Romain Bardet (AG2R) oraz Pierrick Fédrigo (FDJ.fr).

10 km przed metą, po kolejnym podjeździe, z czołówki oderwali się Bakelandts, Delfosse, Bardet, Cherel, Fedrigo i Zoidl. Ten pierwszy 5 km dalej zaatakował, ale bez powodzenia. Kontrował Baderet, który zdobył kilka sekund przewagi, a następnie dowiózł prowadzenie do końca.

Wyniki Valence Drôme Classic (1.1), Valence - Valence (195 km):

  1 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                           4:39:00
  2 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                    00:09
  3 Gianni Meersman (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  4 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
  5 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  6 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
  7 Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
  8 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
  9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 10 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr
 11 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 12 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 13 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team        00:15
 14 Benjamin Giraud (Fra) La Pomme Marseille                         01:38
 15 Martijn Maaskant (Ned) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 16 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                       01:40
 17 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              01:41
 18 Arnaud Courteille (Fra) FDJ.fr                                   01:45
 19 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         05:24
 20 Diego Rosa (Ita) Androni Giocattoli
 21 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 22 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 23 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 24 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                       05:59
 25 Gaetan Bille (Bel) Verandas Willems                              06:28
 26 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 27 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               06:31
 28 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 29 Stef Clement (Ned) Belkin Pro Cycling Team                       09:01
 30 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 31 Piotr Havik (Ned) Rabobank Development Team
 32 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano
 33 Floris Smeyers (Bel) Verandas Willems
 34 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 35 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr
 36 Ivar Slik (Ned) Rabobank Development Team
 37 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 38 Willem Wauters (Bel) Verandas Willems
 39 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 40 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 41 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 42 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 43 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 44 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 45 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
 46 Flavien Dassonville (Fra) BigMat - Auber 93
 47 Marc Goos (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 48 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
 50 Yoann Paillot (Fra) La Pomme Marseille
 51 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 52 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 53 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Rémy Di Gregorio (Fra) La Pomme Marseille
 55 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 56 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) BMC Racing Team
 57 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 58 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 59 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 60 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 61 Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 62 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 63 Julien El Fares (Fra) La Pomme Marseille
 64 Evaldas Siskevicius (Ltu) La Pomme Marseille
 65 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
 66 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
 67 Brice Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 68 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 69 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 70 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team
 71 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 72 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 73 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 74 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro Cycling Team
 75 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 76 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 77 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 78 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 79 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 80 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 81 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Professional Cycling Team
 82 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 83 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                          11:06
 84 Merijn Korevaar (Ned) Rabobank Development Team                  12:51
 85 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits               14:22

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: