G.P. Città di Lugano 2014

Mauro Finetto (Neri Sottoli - Yellow Fluo) triumfował na mecie 68. edycji szwajcarskiego wyścigu. Włoch po finisz z peletonu pokonał swoich rodaków - Sonny'ego Colbrellego (Bardiani CSF) oraz Diego Ulissiego (Lampre-Merida).

Impreza powróciła po roku przerw - w ubiegłym sezonie zmagania odwołano ze względu na warunki atmosferyczne, a głównie padający śnieg.

Ucieczkę dnia uformowali Simon Yates i Leigh Howard (Orica-GreenEdge), Marco Canola (Bardiani- CSF), Sergey Klimov (RusVelo), Davide Ballerini i Matteo Collodel (Team Idea), Giovanni Carboni (Area Zero) oraz Andrea Vaccher (Marchiol Emisfero). Ósemka kręciła z zapałem i udało się jej wypracować nawet 6 minut zapasu.

Pościgiem kierowała ekipa Lampre-Merida, próbując utrzymać wyścig pod kontrolą. Włoscy kolarze przycisnęli porządnie na ostatnich 50 kilometrach, zbijając różnicę do 4 minut. Tempa w ucieczce nie wytrzymywali kolejni zawodnicy, za to dzielnie trzymał się młodziutki Yates, 20 kilometrów przed metą zostając na czele z Canolą. Peleton deptał im po piętach, a zegar wskazywał różnicę minuty.

Akcja dobiegła końca 10 kilometrów przed kreską, a pracę kolegów postanowił wykorzystać Damiano Cunego (Lampre-Merida). "Mały Książę" ruszył do przodu wraz z Matteo Montagutim (Ag2r La Mondiale) oraz Matteo Rabottinim (Yellow Fluo), ale nie zajechał daleko - peleton bez pardonu skasował ich próby w końcówce.

O zwycięstwie zadecydował sprint, z którego zwycięsko wyszedł Mauro Finetto (Neri Sottoli - Yellow Fluo), pokonując swoich rodaków Sonny'ego Colbrellego (Bardiani CSF) i Diego Ulissiego (Lampre-Merida).

fot. inf. prasowa Yellow Fluo/© Riccardo Scanferla

Wyniki G.P. Città di Lugano (1.1), Lugano - Lugano (169,4 km)::

  1 Mauro Finetto (Ita) Yellow Fluo                                4:12:14
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani - CSF
  3 Diego Ulissi (Ita) Lampre - Merida
  4 Damiano Cunego (Ita) Lampre - Merida
  5 Jerome Pineau (Fra) Iam Cycling
  6 Maxime Bouet (Fra) AG2R - La Mondiale
  7 Jarlinson Pantano (Col) Colombia
  8 Matej Mugerli (Slo) Adria Mobil
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale
 10 Paolo Ciavatta (Ita) Area Zero Pro Team
 11 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge
 12 Antonio Santoro (Ita) Meridiana Kamen Team
 13 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 14 Manuel Bongiorno Francesco (Ita) Bardiani - CSF                  00:05
 15 Fabio Taborre (Ita) Yellow Fluo                                  00:24
 16 Sebastien Reichenbach (Swi) Iam Cycling
 17 Jonathan Fumeaux (Swi) Iam Cycling
 18 Angelo Pagani (Ita) Bardiani - CSF
 19 Davide Mucelli (Ita) Meridiana Kamen Team
 20 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
 21 Matteo Rabottini (Ita) Yellow Fluo
 22 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani - CSF
 23 Mathias Frank (Swi) Iam Cycling
 24 Rodolfo Andreas Torres Agudelo (Col) Colombia
 25 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN - Qhubeka
 26 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil
 27 Matija Kvasina (Cro) Team Gourmetfein Simplon Wels
 28 Davide Vilella (Ita) Cannondale
 29 Matteo Montaguti (Ita) AG2R - La Mondiale
 30 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge                                 00:29
 31 Reto Hollenstein (Swi) Iam Cycling                               00:44
 32 Roman Katyrin (Rus) Itera - Katusha                              00:58
 33 Mikhail Akimov (Rus) Itera - Katusha
 34 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani - CSF
 35 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 36 Ilnur Zakarin (Rus) Rusvelo
 37 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            01:30
 38 Sergey Firsanov (Rus) Rusvelo
 39 Patrick Konrad (Aut) Team Gourmetfein Simplon Wels               01:47
 40 Luca Wackermann (Ita) Lampre - Merida
 41 Luka Pibernik (Slo) Radenska
 42 Alexander Foliforov (Rus) Itera - Katusha                        01:48
 43 Matteo Collodel (Ita) Team Idea
 44 Sergey Pomoshnikov (Rus) Rusvelo
 45 Alessandro Malaguti (Ita) Vini Fantini Nippo
 46 Ricardo Pichetta (Ita) Team Idea
 47 Rafael Andriato (Bra) Yellow Fluo
 48 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team
 49 Michel Koch (Ger) Cannondale
 50 Nicolas Baldo (Fra) Team Vorarlberg
 51 Francesco Failli (Ita) Yellow Fluo
 52 Primoz Roglic (Slo) Adria Mobil
 53 Sergey Lagutin (Rus) Rusvelo
 54 Simone Ponzi (Ita) Yellow Fluo
 55 Matteo Busato (Ita) MG Kvis - Trevigiani
 56 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R - La Mondiale
 57 Johann Tschopp (Swi) Iam Cycling
 58 Raffaello Bonussi (Ita) Marchiol Emisfero                        02:15
 59 Dmitrii Ignatev (Rus) Itera - Katusha                            02:37
 60 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R - La Mondiale
 61 Marco Canola (Ita) Bardiani - CSF                                03:22
 62 Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge                               03:27
 63 Antonio Nibali (Ita) Marchiol Emisfero                           03:42
 64 Simon Yates (GBr) Orica Greenedge                                04:09
 65 Davide Ballerini (Ita) Team Idea                                 04:25
 66 Jure Golcer (Slo) Team Gourmetfein Simplon Wels
 67 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
 68 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 69 Daniel Paulus (Aut) Vini Fantini Nippo
 70 Luca Chirico (Ita) MG Kvis - Trevigiani
 71 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 72 Igor Frolov (Rus) Itera - Katusha
 73 Andrea Fedi (Ita) Yellow Fluo
 74 Samuele Conti (Ita) Yellow Fluo
 75 Simone Antonini (Ita) Marchiol Emisfero
 76 Ivan Balykin (Ita) Rusvelo
 77 Artem Ovechkin (Rus) Rusvelo
 78 Serguei Klimov (Rus) Rusvelo
 79 Maksim Razumov (Rus) Itera - Katusha
 80 Simone Petilli (Ita) Area Zero Pro Team
 81 Gianluca Leonardi (Ita) Area Zero Pro Team
 82 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre - Merida                   04:29
 83 Marcel Wyss (Swi) Iam Cycling
 84 Jonathan Paredes (Col) Colombia
 85 Stefano Locatelli (Ita) Bardiani - CSF
 86 Enrico Barbin (Ita) Bardiani - CSF
 87 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge
 88 Manuele Mori (Ita) Lampre - Merida
 89 Matteo Spreafico (Ita) Team Idea                                 04:46
 90 Sergey Nikolaev (Rus) Itera - Katusha                            06:04
 91 Darwin Femey Pantoja Tobar (Col) Colombia                        06:05
 92 Joel Zangerle (Lux) Leopard Development Team
 93 Felix Grossschartner (Aut) Team Gourmetfein Simplon Wels
 94 Francesco Sedaboni (Ita) Marchiol Emisfero
 95 Christoph Springer (Ger) Team Vorarlberg                         06:32
 96 Fabio Chinello (Ita) Area Zero Pro Team                          07:04
 97 Gianluca Mengardo (Ita) Area Zero Pro Team
 98 Lorenzo Di Remigio (Ita) MG Kvis - Trevigiani                    10:08
 99 Davide Appollonio (Ita) AG2R - La Mondiale                       10:19
100 Adrien Chenaux (Swi) Team Vorarlberg                             15:12
101 Marko Pavlic (Slo) Radenska
102 Alex Kirsch (Lux) Leopard Development Team
103 Tom Thill (Lux) Leopard Development Team
104 Patrick Olesen (Den) Leopard Development Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: