Odcinki brukowane na trasie mistrzostw świata 2015

Organizator szosowych mistrzostw świata w amerykańskim Richmond (19-27 września 2015) przedstawił zaplanowane trasy wyścigów. Rywalizacja ze startu wspólnego ma przebiegać na pętli z krótkimi odcinkami brukowanymi.

Runda o długości 15,6 km i różnicy wzniesień 238 metrów, została zlokalizowana na zachód od centrum Richmond. Trasa jest wymagająca technicznie, z kilkoma ostrymi zakrętami oraz trzema krótkimi, ale sztywnymi podjazdami, umieszczonymi na ostatnich 4 kilometrach. Elita pokona 16 takich okrążeń (264 km).

ms-richmond2015-mapa

Początek poprowadzi wzdłuż Monument Avenue, zabytkowego bulwaru, uznawanego za jedną z dziesięciu najwspanialszych ulic Ameryki.

Pierwsze wzniesienie, o długości 250 metrów Libby Hill (i maksymalnym nachyleniu 19%), to wąska, kręta i brukowana droga, położona w zabytkowej dzielnicy Church Hill. Po szybkim zjeździe, z trzema niebezpiecznymi zakrętami, kolarze wjadą na 110-metrową hopkę (max. 20%) również z fragmentami brukowanymi. Ostatnie, trzecie wzniesienie na Governor Street, liczy 350 metrów, za którym pozostanie skręt w lewo i 680-metrowa końcówka fałszywego wypłaszczenia.

Jazda indywidualna na czas elity mężczyzn wyniesie 53,1 km, przy różnicy wzniesień 607 metrów. Ostatni kilometr z podjazdem na Governor Street. pokryje się z pętlą wyścigów masowych.

Przygotowana trasa po raz pierwszy zostanie przetestowana w dniach 2-4 maja br., podczas krajowych mistrzostw kolegiatów.

mapki: richmond2015.com

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: