Sanne van Paassen wzmocni zespół Boels Dolmans

Holenderska zawodniczka Sanne van Paassen od 1 marca 2014 roku reprezentowała będzie zespół Boels Dolmans.

Van Paassen ostatnie dwa sezony spędziła w zespole Rabobank-Liv Giant, skupiając się głównie na przełajach. W szosowych palmares zapisała 2. miejsce w kobiecej edycji klasyku Gandawa-Wevelgem oraz 3. miejsce w Grand Prix de Dottignies (2013). W sezonie 2012/13 zajęła drugie miejsce w Przełajowym Pucharze Świata, wygrała też jedne z zawodów Superprestige.

25-letni Holenderka w ostatnim czasie zmagała się z kontuzją uda, która uniemożliwi jej występ w mistrzostwach świata w kolarstwie przełajowym. Długość rekonwalescencji nie jest znana, stąd kontrakt rozpoczyna się dopiero w marcu i, przynajmniej na razie, obowiązuje tylko do końca 2014 roku

- Moim celem ciągle pozostaje tytuł mistrzyni świata w kolarstwie przełajowym. Kontuzja, którą odniosłam w zimie to frustrujące doświadczenie, potrzebna jest długa rehabilitacja. Mam nadzieję, że wyjdę z tego silniejsza psychicznie

- powiedziała, zaznaczając, że ściganie na szosie pomoże jej w odzyskaniu dawnej formy i wskoczenie na wyższy poziom w przełajach.

W barwach zespołu Boels Dolmans w sezonie 2014 ujrzymy także Katarzynę Pawłowską.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: