Powstała Team Bike Pure – LeMond – Aspire Velotech

Fundacja promująca czyste kolarstwo - Bike Pure - przy wsparciu wsparciu byłego kolarza i trzykrotnego zwycięzcy Tour de France - Grega LeMonda - ogłosiła powstanie młodzieżowej drużyny kobiet, która ścigać ma się głównie na brytyjskiej scenie kolarskiej. Projekt startuje pod nazwą Team Bike Pure – LeMond – Aspire Velotech i pod swoje skrzydła bierze sześć obiecujących brytyjskich juniorek.

Ekipa startowała będzie w brytyjskich wyścigach cyklu National Road Race, na torze, a w zimie w zawodach przełajowych. Jej celem jest, oprócz osiągania jak najlepszych wyników, promocja idei uczciwego i czystego sportu i propagowanie tych wartości zarówno wśród kolejnych generacji młodych sportowców, jak i wśród kibiców. Fundacja chce też zaprezentować siebie i swoje produkty europejskiej publiczności.

- Wierzymy, że jest bardzo ważne by wspierać oddolne inicjatywy w kolarstwie, szczególnie w kolarstwie kobiet i drużynach młodzieżowych, a przy okazji promować sportową uczciwość

- powiedział jeden z założycieli fundacji Andy Layhe.

Bike Pure to australijska fundacja założona w 2007 roku przez Andy'ego Layhe i Mylesa McCorry'ego. Jej celem jest promocja uczciwego i czystego kolarstwa. Organizacja kładzie szczególny nacisk na edukację młodych zawodników, współpracę z trenerami i drużynami. Wspiera ją ponad 170 zawodników i ekip - zarówno zawodowych jak i amatorskich. Współpracuje z wieloma ciałami antydopingowymi, w tym Światową Agencją Antydopingową (WADA), a w przeszłości jako pierwsza nawoływała do wprowadzenia zakazu stosowania zastrzyków przez kolarzy.

bike pure wristband

Z niebieskimi opaskami Bike Pure, które są symbolem wspierania idei czystego kolarstwa, w zawodowym peletonie zobaczyć można mistrza świata Rui Costę (Lampre-Merida), Daryla Impey'a (Orica-GreenEdge), Stevena Cummingsa (BMC), Camerona Meyera (Orica-GreenEdge), Jacka Bobridge'a (Belkin), a także kobiety - Marianne Vos (Rabo-Liv Giant) i Katie Compton (Trek Cyclocross Collective).

Zawodnikiem wspierającym organizację był też niegdyś Christopher Froome (Sky), jednak fundacja usunęła go ze swojej bazy po tym, jak zawodnik ekipy Sky nie odpowiadał na apele o potwierdzenie dalszej identyfikacji z organizacją.

Szóstkę zawodniczek jeżdżących w nowej ekipie poprowadzi Karl Nielsen, były żołnierz brytyjskich sił powietrznych, policjant i szef Walijskiego Związku Kolarskiego.

- Jestem bardzo podekscytowany tym projektem, dziewczyny także. Bike Pure angażuje się w rozwój zawodników i kolarstwa kobiecego, a stworzenie ekipy to świetna okazja, by wprowadzać nowe metody rozwoju. Rozwój zawodnika musi następować zarówno na rowerze, jak i poza nim. Juniorki w naszej drużynie mają swoje cele związane z dalszą edukacją i karierą kolarską, co w połączeniu z życiem rodzinnym i towarzyskim sprawia, że dwa następne lata są kluczowe dla ich przyszłości

- wyjaśniał Nielsen.

Skład ekipy: Hester Stembridge (17), Paige Milward (16), Frankie Morgans-Slader (17), Anna-Marie Hughes (16), Sophie Black (17) i Lucy Harper (17).

fot. www.bikepure.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Pingback: Team Bike Pure LeMond Aspire Velotech. Nowy kobiecy zespół | Szosa jest kobietą

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: