Gwiazdorski peleton Tour of Oman

Koncepcja Amaury Sport Organisation (ASO) jest jasna. W Tour of Qatar mają szaleć sprinterzy, w Tour of Oman z kolei do głosu powinni dojść górale. W tym roku będzie podobnie.

Zaprezentowano trasę 5. edycji wyścigu w Omanie (18 – 23 luty), w którym wezmą prawie wszystkie drużyny, które pojawią się już w Katarze. Prawie, zabraknie bowiem kontynentalnej grupy Skydive Dubai.

Kluczem programu jest przedostatni etap z finiszem na Jebel Akhdar (Green Mountain), o długości 5,8 km i nachyleniu 10,3%,  gdzie rozstrzygną się losy imprezy. Z udziału zrezygnował ubiegłoroczny zwycięzca Chris Froome (Sky), pojawią się za to Robert Gesink (Belkin), Vincenzo Nibali (Astana), Rigoberto Uran (Omega Pharma-Quick-Step), Joaquin Rodriguez (Katusha), Andy i Fränk Schleck (Trek) oray Bartosz Huzarski (NetApp-Endura).

Peleton Tour of Oman 2014:

Ag2r, Astana, Belkin, BMC, Cannondale, FDJ.fr, Katusha, Lotto Belisol, Omega Pharma-Quick Step, Orica-GreenEdge, Sky, Tinkoff Saxo, NetApp-Endura, Topsport Vlaanderen, IAM Cycling, UnitedHealthcare

Trasa Tour of Oman 2014:

1. etap: As Suwayq Castle – Naseem Garden, 164,5 km
2. etap: Al Bustan – Qurayyat, 139 km
3. etap: Bank Muscat – Al Bustan, 145 km
4. etap: Wadi Al Abiyad – Ministry of Housing, 173 km
5. etap: Bidbid – Jebel Akhdar / Green Mountain, 147,5 km
6. etap: As Sifah – Matrah Corniche,146,5 km

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: