Start Tour Down Under niezagrożony

Start pierwszego etapu wyścigu Tour Down Under odbędzie zgodnie z harmonogramem. Organizatorzy poinformowali, że szalejące w rejonie pożary buszu nie zagrożą trasie i zawodnikom.

W związku z pożarami buszu, wysoką temperaturą i silnym wiatrem start etapu stanął pod znakiem zapytania. W weekend organizatorzy poinformowali, że po konsultacjach z lokalnymi władzami podejmą decyzję w poniedziałek. Dziś dyrektor wyścigu w specjalnym oświadczeniu zapewnił, że impreza rozegrana zostanie zgodnie z planem.

- Będziemy ciągle współpracowali ze strażą pożarną, gdyż warunki mogą się zmienić. Ale na dzień dzisiejszy trasa i miasta na niej zlokalizowane nie są w obszarze zagrożenia ogniem i możemy bezpiecznie rozegrać wyścig

- zapewnił Mike Turtur.

Pierwszy etap etapówki inaugurującej cykl WorldTour poprowadzi z Nuriootpty do Angaston i liczył będzie 135 km. Pełny opis trasy i wyścigu znajduje się tutaj.

fot. rowery.org/Stan Imosa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: