Bpost Bank Trophy 2013/14 #5: pokazówka w wykonaniu Kannibaala

Belg Sven Nys (Crelan KDL) został zwycięzcą piątego wyścigu z cyklu Bpost Bank Trophy, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji łącznej.

Mistrz świata na trasie w Loenhout wyprzedził swoich rodaków Roba Peetersa (Telenet-Fidea) i Nielsa Alberta (BKCP-Powerplus).

Zawody przeprowadzone na miejscami ciężkiej od błota rundzie, pokonywanej osiem razy, od samego startu próbował rozgrywać Niels Albert, za którym usadowił się Sven Nys. Sytuacja ta nie trwała jednak długo, ponieważ najpierw Thijs van Amerongen (AA Drink), a po nim Zdenek Stybar (Omrga Pharma-Quick Step) starali się przerzedzić stawkę.

Wstępne harce za półmetkiem przerwali w końcu Albert z Nysem. Dwójka zdecydowanie przyspieszyła, odjeżdżając wspólnie z Klaasem Vantornoutem i Jimem Aernoutsem (obaj Sunweb-Napoleon Games).

W opadach rzęsistego deszczu jak ryba w wodzie czuł się Nys. Mistrz świata na szóstej rundzie objął samotne prowadzenie. W pościgu, ze stratą 13 sekund, znajdowali się wówczas Stybar, Albert, Vantornout i Peeters.

Albert nie zamierzał dawać za wygraną, ale Kannibaal van Baal był nie do zatrzymania. Dodatkowo na ostatniej pętli kolarz grupy BKCP musiał odpierać ataki nacierającego Peetersa, o skutecznej pogoni nie było już mowy.

  1 Sven Nys (Bel) Crelan KDL Cycling Team                         1:01:52
  2 Rob Peeters (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     00:21
  3 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                   00:24
  4 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team        00:43
  5 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-QuickStep                       00:48
  6 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                           00:54
  7 Wietse Bosmans (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team
  8 Jim Aernouts (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team            00:58
  9 Julien Taramarcaz (Swi) BMC Mountainbike Racing Team             01:03
 10 Bart Wellens (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                    01:10
 11 Twan van den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team              01:15
 12 Radomir Simunek (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team                01:24
 13 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team
 14 Thijs van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team
 15 Eddy van IJzendoorn (Ned) Team Natubalans-Apex                   02:08
 16 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team           02:12
 17 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan KDL Cycling Team                02:21
 18 Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team
 19 Martin Bina (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team                    02:35
 20 Micki Van Empel (Ned) Crelan KDL Cycling Team                    03:00
 21 Joeri Adams (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     03:09
 22 Patrick Gaudy (Bel) The Barracuda Company                        03:21
 23 Lubomir Petrus (Cze) BKCP-Powerplus Cycling Team                 03:40
 24 Steve Chainel (Fra)                                              04:03
 25 Patrick van Leeuwen (Ned) Orange Babies Cycling Team             04:07
 26 Sascha Weber (Ger) Team Differdange-Losch                        04:48
 27 Kenneth Hansen (Den) Cannondale-Haderslev                        04:53
 28 Kevin Cant (Bel) Primator Cyclingteam                            04:58
 29 Ian Field (GBr) Hargroves Cycles                                 05:07
 30 Davy Commeyne (Bel) Accent Jobs-Wanty Cycling Team               05:10
 31 Stef Boden (Bel)                                                 05:43
 32 Kevin Eeckhout (Bel) Coolens Cycling Team                        06:22
 33 Niels Koyen (Bel) DNCS-Pro 2012 Cycling Team                     07:41

Klasyfikacja łączna

 1 Sven Nys                4:59:18
 2 Niels Albert               1:35
 3 Klaas Vantornout           3:02
 4 Thijs van Amerongen        4:13
 5 Philipp Walsleben          5:04