Kategorie: Przełaje

Francis Mourey: “mistrzostwa świata najważniejszym celem”

Francis Mourey odniósł w miniony weekend jedno ze swoich największych zwycięstw w karierze przełajowca. 33-letni Francuz na trasie Pucharu Świata pokonał całą czołówkę belgijskich kolarzy i to na ich terytorium w Namur.

Zawodnik FDJ.fr nie krył radości po tym sukcesie.

Trudno nie być zadowolonym, gdy sięgasz po sukces w Pucharze Świata w tak ciężkim wyścigu i w tak trudnych warunkach pogodowych. Ok., pokonałem nie tylko wszystkich Belgów, ale również lidera PŚ Larsa van der Haara i innych cudzoziemców

– cytuje Moureya serwis cyclo-cross.info.

Francuz w Namur wygrał drugi w karierze wyścig z cyklu Pucharu Świata. Przed siedmioma laty dokonał tego w Treviso. Sezon wcześniej (2005/06) zdobył też swój jedyny, brązowy medal przełajowych mistrzostw świata.

Trudno porównać oba wyścigi, trasa w Treviso była bardzo szybka, a rywalizacja nerwowa. Tu w Namur mieliśmy rundę wyjątkowo ciężką, ale oba zwycięstwa dostarczyły mi równie pięknych emocji.

Kolarz FDJ.fr, który ma za sobą również całkiem dobry sezon szosowy, zapisany zwycięstwami w Tro Bro Leon i na etapie Circuit de la Sarthe oraz 20. miejscem w Giro d’Italia, liczy na podtrzymanie dobrej passy.

To dopiero moje drugie zwycięstwo w Pucharze Świata, ale często stawałem na podium i zawsze dobrze jechałem. Najwyższy stopień będzie teraz dodatkową motywacją. Główne cele nadal przede mną – mistrzostwa Francji, a przede wszystkim mistrzostwa świata (2 lutego). Postaram się utrzymać wysoki poziom. Teraz liczą się kolejne udane starty i zachowanie dobrego zdrowia.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Podia Lach i Pikulik | Bęben najlepszy w Grudziądzu | Narvaez nie dał się Pogacarowi

Polskie kolarstwo jest kobietą. Narvaez popsuł plany Pogacara. Tiberi podpisał nowy kontrakt. Wiadomości i wyniki z 4 maja.

4 maja 2024, 21:16

Giro d’Italia 2024. Pogacar wiedział, że Narvaeza może nie ograć

Tadej Pogacar chciał wygrać już na otwarcie Giro d'Italia. Słoweniec w finale wiedział jednak, że pokonanie Jhonatana Narvaeza może być…

4 maja 2024, 19:00

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27

Giro d’Italia 2024: etap 1. Jhonatan Narvaez pokonał Tadeja Pogacara

Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.

4 maja 2024, 17:21

La Vuelta Femenina 2024: etap 7. Marianne Vos nie do zatrzymania

Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.

4 maja 2024, 16:32

Lista startowa Giro d’Italia 2024

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.

4 maja 2024, 13:23