Sergio Henao grzeje silniki na Tour de France

Kolumbijczyk Sergio Henao przygotowania w sezonie 2014 podporządkuje udziałowi w Tour de France. 25-latek zadebiutuje na francuskich szosach w lipcu przyszłego roku, pełniąc rolę pomocnika Christophera Froome'a.

Henao w rozmowie z hiszpańskojęzycznym Biciciclismo opowiedział o swoim planie startowym. Jeżdżący na co dzień w czarnej koszulce ekipy Sky kolarz z Ameryki Łacińskiej skupia się na ściganiu w Kraju Basków i kampanii ardeńskiej, by później w pełni formy wspomóc lidera zespołu - Chrisa Froome'a - w jego próbie obrony tytułu z lipca tego roku.

Sezon Henao rozpocznie prawdopodobnie na Majorce, biorąc udział w którymś z wyścigów jednodniowych. Program startowy będzie podobny do poprzedniego roku. Pierwszym ważnym wyścigiem będzie  Tour of Oman (18-23 lutego). 25-latek przemęczał się nie będzie - po miesięcznym bloku spokojnych treningów do ścigania wróci dopiero na trasie Tirreno-Adriatico (12-18 marca).

Po kolejnym miesiącu bez wyścigów, swoich szans Kolumbijczyk szukać ma na trasie Vuelta al Pais Vasco (7-12 kwietnia) oraz ardeńskich klasyków, ze szczególnym uwzględnieniem Liege-Bastogne-Liege.

- Wygranie monumentu to moje marzenie

- zdradził.

Henao w tym roku w Kraju Basków przyjechał 3., po drodze wygrywając jeden z etapów. W Ardenach także poczynał sobie śmiało - na trasie Amstel Gold Race finiszował 6., a na Mur de Huy przyjechał 2.

Heano po raz pierwszy od dwóch lat opuści Giro d'Italia - w 2012 roku zadebiutował w Corsa Rosa, zajmując 9. miejsce. Rok później był 16., dwa lata z rzędu łącząc występ we Włoszech z udziałem w hiszpańskiej Vuelcie.

Przed pierwszym występem w Tour de France Kolumbijczyk wystąpi jeszcze w Criterium du Dauphine (8-16 czerwca).

- Moim celem na Tour jest być blisko Froome'a i mu pomagać

- powiedział.

fot. Gian Mattia D'Alberto - LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: