Carlosa Betancura plany na sezon 2014

Carlos Alberto Betancur zdradził zarys swojego kalendarza startowego na rok 2014. Młody Kolumbijczyk po udanym występie w tegorocznym Giro d'Italia tym razem ma na oku Tour de France i to francuski wyścig ma być jego celem.

W rozmowie z revistamundociclistico.com Betancur przyznał, że "Wielka Pętla" jest jego celem, ale bardzo ważny będzie udział w ardeńskich klasykach oraz mistrzostwach świata w Hiszpanii. Plany startu w 101. edycji Grand Boucle sygnalizował już w październiku manager zespołu najlepszego młodzieżowca tegorocznego Giro d'Italia - Vincent Lavenu.

Plan zakłada powtórkę startów z tego roku, choć pojawić się mogą korekty. Sezon 24-latek rozpocznie w Argentynie, biorąc udział w Tour de San Luis (20-26 stycznia). Dalszy dokładny plan nie jest znany, jednak dużo ścigania czeka go w kwietniu, co oznacza, że Kolumbijczyk nie zawita prawdopodobnie do Katalonii, jak zrobił to rok temu. Ważnymi sprawdzianami będą Vuelta al Pais Vasco (7-12 kwietnia), a później kampania ardeńska (20.04, 23.04 i 27.04), mającą na celu powtórzenie wyniku z tego sezonu. .

Kolumbijski wspinacz w Ardenach znakomicie spisał się w 2013 roku w La Fleche Wallonne, finiszując na 3. miejscu, a kilka dni później, na mecie w Liege meldując się na 4. miejscu.

Ściganie przed Tour de France Betancur skończy prawdopodobnie na trasie Tour de Romandie (29 kwietnia - 4 maja). Jak mówi, później zamierza, idąc śladem Nairo Quintany, udać się do Kolumbii i tam na wysokości przygotowywać się do startu w Tour de France, który nastąpi z Yorkshire 5 lipca.

Brak dni startowych i długie (dwumiesięczne) wysokogórskie przygotowania mogą sprawić, że kolarz francuskiej Ag2r La Mondiale będzie miał więcej sił i świeżości podczas zmagań o maillot jaune.

fot. Daniele Bottallo / lapresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: