Kategorie: Transfery

Wojciech Pszczolarski zawodnikiem SKC Tufo Prostejov

Wojciech Pszczolarski podpisał kontrakt z czeską ekipą kontynentalną SKC Tufo Prostejov. Polski zawodnik, specjalizujący się w ściganiu na torze, kończy tym samym z kategorią orlika i w przyszłym sezonie będzie łączył welodrom z szosą w barwach ekipy kraju naszych południowych sąsiadów.

– SKC Tufo Prostejov daje mi możliwość rozwoju poprzez liczne wyścigi UCI, na szosie i torze, przez co mój kalendarz startów będzie dość napięty

– powiedział “Pszczoła”, którego obecnie oglądać możemy podczas Torowego Pucharu Świata w meksykańskim Aguascalientes.

Pszczolarski to mistrz Europy w wyścigu punktowym w kategorii U-23 z 2012 roku, piąty zawodnik jazdy indywidualnej na czas orlików podczas mistrzostw Polski 2013. W przyszłym sezonie startował będzie zarówno na torze jak i na szosie.

– Cele na przyszły sezon? Na pewno głównym celem na 2014 rok, będą Torowe Mistrzostwa Świata w Kolumbii oraz Torowe Mistrzostwa Europy Elity, które będą początkiem kwalifikacji olimpijskich

– nakreśla swój torowy plan.

Mistrzostwa Świata odbędą się w kolumbijskim Cali w dniach 26 lutego – 2 marca 2014 roku, jednak 22-latek ma także w planach starty na szosie.

Co do sezonu szosowego, to chciałbym dobrze prezentować się przez cały sezon i powalczyć na kilku wyścigach. A jakie to będą wyścigi, to czas pokaże

– mówi ostrożnie.

Startów w Polsce nie powinno zabraknąć – zespół SKC Tufo Prostojev brał udział w Karpackim Wyścigu Kurierów, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Wyścigu Dookoła Mazowsza czy klasykach – Memoriale Henryka Łasaka i Pucharze Uzdrowisk Karpackich.

Paweł Gadzała

Recent Posts

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

Drugie zwycięstwo Lach | Majka kończy na podium | Strefa toaletowa na Vuelta Espana Femenina

Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…

28 kwietnia 2024, 19:39

Tour de Romandie 2024. Florian Lipowitz wjechał na podium

Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?

28 kwietnia 2024, 18:25

La Vuelta Femenina 2023: etap 1. Zwycięstwo Lidl-Trek mimo kraksy

Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 5. Dorian Godon po raz drugi

Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.

28 kwietnia 2024, 15:47

Zwycięstwo Marty Lach | Wankiewicz na podium etapu Gracia

Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.

27 kwietnia 2024, 20:19