Wojciech Pszczolarski zawodnikiem SKC Tufo Prostejov

Wojciech Pszczolarski podpisał kontrakt z czeską ekipą kontynentalną SKC Tufo Prostejov. Polski zawodnik, specjalizujący się w ściganiu na torze, kończy tym samym z kategorią orlika i w przyszłym sezonie będzie łączył welodrom z szosą w barwach ekipy kraju naszych południowych sąsiadów.

- SKC Tufo Prostejov daje mi możliwość rozwoju poprzez liczne wyścigi UCI, na szosie i torze, przez co mój kalendarz startów będzie dość napięty

- powiedział "Pszczoła", którego obecnie oglądać możemy podczas Torowego Pucharu Świata w meksykańskim Aguascalientes.

Pszczolarski to mistrz Europy w wyścigu punktowym w kategorii U-23 z 2012 roku, piąty zawodnik jazdy indywidualnej na czas orlików podczas mistrzostw Polski 2013. W przyszłym sezonie startował będzie zarówno na torze jak i na szosie.

- Cele na przyszły sezon? Na pewno głównym celem na 2014 rok, będą Torowe Mistrzostwa Świata w Kolumbii oraz Torowe Mistrzostwa Europy Elity, które będą początkiem kwalifikacji olimpijskich

- nakreśla swój torowy plan.

Mistrzostwa Świata odbędą się w kolumbijskim Cali w dniach 26 lutego - 2 marca 2014 roku, jednak 22-latek ma także w planach starty na szosie.

Co do sezonu szosowego, to chciałbym dobrze prezentować się przez cały sezon i powalczyć na kilku wyścigach. A jakie to będą wyścigi, to czas pokaże

- mówi ostrożnie.

Startów w Polsce nie powinno zabraknąć - zespół SKC Tufo Prostojev brał udział w Karpackim Wyścigu Kurierów, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Wyścigu Dookoła Mazowsza czy klasykach - Memoriale Henryka Łasaka i Pucharze Uzdrowisk Karpackich.

fot. http://www.skcprostejov.cz

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: