Witamy na nowej "Szosie"!

Prezentujemy Wam nową wersję "Szosy", czyli nowe rowery.org.

Co znajdziecie po zmianach na stronach wortalu?

Przede wszystkim, tak jak dotychczas, stały strumień informacji z kolarskiego świata, podawanych rzetelnie i szybko. Nowa platforma pozwoli nam dotrzeć do większej grupy internautów oraz, co ważne, równie przyjaźnie udostępnia treść na komputerach, tabletach jak i smartfonach.

Nasza oferta poszerza się. Wiadomości ułożyliśmy tematycznie. Obecnie mamy informacje z ostatniego okresu oraz kilkadziesiąt archiwalnych newsów, a w najbliższym czasie zamierzamy zaimportować wiadomości z okresu obejmującego lata 1998-2013.

Oprócz aktualnych newsów otworzyliśmy dział "Czytelnia", gdzie możecie zapoznać się z recenzjami książek, w tekstach o barwnej przeszłości towarzyszyć bohaterom kolarskich legend, a nowe działy: blogi i felietony pozwolą wam spojrzeć z innej strony na ważne dla kolarstwa kwestie. Wszystkich chętnych zapraszamy do współredagowania tego działu.

Nowością jest "English Corner", gdzie w języku angielskim publikujemy teksty dotyczące polskiego kolarstwa. Czasem jesteśmy źródłem informacji o Polakach i polskim podwórku, podawanych przez portale zagraniczne. Chcemy wyjść naprzeciw temu zainteresowaniu, sprawić by wiadomości o polskim kolarstwie były w innych językach podawane częściej i bez przekłamań.

Największy skarb - forum i jego społeczność - póki co pozostaje w niezmienionej formie. Naszym celem jest pełna integracja serwisu newsowego z forum, jednak, wierzcie nam, względy techniczne sprawiają, że nie jest to zadanie banalne. Do czasu zmian na tym polu, mamy nadzieję, że pozostaniecie wierni dotychczasowej formule, udzielając się i komentując z niezmiennym zaangażowaniem.

Obecna wersja wortalu nie jest wersją skończoną. Kilka projektów jest w toku, między innymi wspomniana już budowa archiwum newsów. Zmiany wdrażane będą stopniowo i nie powinny zakłócić funkcjonowania serwisu. Pomysłów na rozwój nam nie brakuje - czas pokaże, które uda się wprowadzić w życie.

Z nadzieją, że nowe otwarcie przyjmiecie przychylnie, czekamy na wasze komentarze, uwagi i propozycje.

Redakcja rowery.org.

TomAsz and Paweł Gadzała

Kontakt: tomasz@rowery.org

Share
Opublikowane przez
TomAsz and Paweł Gadzała
Tagi: rowery.org

Recent Posts

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06