Kategorie: InnePrzełaje

Przełajowe ME 2013: Vanthourenhout i Wyman złotymi medalistami

Belg Michael Vanthourenhout wywalczył w czeskiej miejscowości Mladá Boleslav tytuł młodzieżowego mistrza Europy w kolarstwie przełajowym. 20-latek o 23 sekundy pokonał Holendra Mathieu van der Poela. Brązowy medal przypadł także Belgowi – Gianniemu Vermeerschowi.

Polacy wypadli bardzo słabo – 33. przyjechał Bartosz Pilis (okrążenie straty), 36. i 38. zajęli odpowiednio Bartosz Mikler i Patryk Kostecki, tracąc do zwycięzcy dwa okrążenia.

Przypomnijmy, że w tym roku po raz pierwszy podczas Mistrzostw Europy rozegrano wyścigi kobiet. Panie rywalizowały w kategorii młodzieżowej (17-22 lata) oraz elicie (22 lata i więcej).

W kategorii elity kobiet tytuł europejskiej mistrzyni wywalczyła Helen Wyman. Brytyjka przyjechała na metę z ponad minutową przewagą nad swoją rodaczką Nicki Harris. Brązowy medal zawisł na szyi Francuzki Lucie Chainel-Lefevere.

Wśród juniorów triumfował Belg Yannick Peeters, wyprzedzając o 8 sekund Czecha Adama Toupalik oraz o 15 sekund dystansując Francuza Yana Grasa.

Trójka Polaków – Kamil Małecki, Remigiusz Gil i Patryk Złotowicz – nie wystartowała.

Juniorki (kategoria młodzieżowa) ścigały się w wąskim 18-osobowym gronie. Najszybciej trasę pokonała Holenderka Anne Kalvenhaar, wyprzedzając o 14 sekund swoją rodaczkę Sabrinę Stultiens. Trzecie miejsce zajęła spóźniona o 46 sekund Włoszka Alice Mari Arzuffi.

Pełne wyniki wyścigu orlików: tutaj.

Pełne wyniki wyścigu juniorów: tutaj.

Pełne wyniki kategorii młodzieżowej kobiet: tutaj.

Pełne wyniki wyścigu elity kobiet: tutaj.

Paweł Gadzała

Giro d’Italia 2024: etap 3 – przekroje/mapki

Zapowiedź 3. etapu Giro d’Italia 2024. 6 maja (poniedziałek): Novara – Fossano (166 km ⭐️⭐️).

5 maja 2024, 18:20

Giro d’Italia 2023: etap 2. Triumf Tadeja Pogacara na Oropie

Słoweniec Tadej Pogacar po podjeździe do Santuario della Madonna Nera di Oropa sięgnął po zwycięstwo w drugim dniu Giro d’Italia.

5 maja 2024, 17:25

La Vuelta Femenina 2024: etap 8. Podwójny triumf Demi Vollering

Holenderka Demi Vollering zwyciężyła na ostatnim etapie La Vuelta Femenina. Pieczętując tym swój triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.

5 maja 2024, 13:58

Podia Lach i Pikulik | Bęben najlepszy w Grudziądzu | Narvaez nie dał się Pogacarowi

Polskie kolarstwo jest kobietą. Narvaez popsuł plany Pogacara. Tiberi podpisał nowy kontrakt. Wiadomości i wyniki z 4 maja.

4 maja 2024, 21:16

Giro d’Italia 2024. Pogacar wiedział, że Narvaeza może nie ograć

Tadej Pogacar chciał wygrać już na otwarcie Giro d'Italia. Słoweniec w finale wiedział jednak, że pokonanie Jhonatana Narvaeza może być…

4 maja 2024, 19:00

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27