Rui Costa zdefiniował cele na nowy sezon

Mistrz świata Rui Costa ma za sobą pierwsze spotkanie z kierownictwem Lampre-Merida, podczas którego zostały omówione cele Portugalczyka w nowym sezonie.

26-letni zawodnik potwierdził, że najważniejszym stanie się walka o jak najwyższą pozycję w Tour de France, a pozostałe priorytety to Paryż-Nicea, ardeńskie klasyki i obrona we wrześniu tęczowej koszulki.

Według "Biciciclismo" Costa rozpocznie sezon w Challenge Mallorca na początku lutego, następnie pokaże się kibicom w kraju na Volta ao Algarve, przygotowując się tam do "Wyścigu ku Słońcu".

W ardeńskich klasykach ma utworzyć grupę uderzeniową Lampre wspólnie z Damiano Cunego i Diego Ulissi. Wcześniej wystąpi w Vuelta al Pais Vasco, a wiosnę zakończy na trasie Tour de Romandie.

Przed Tourem oczywiście zaliczy Tour de Suisse, gdzie wygrywał w dwóch ostatnich edycjach.

Druga połowa sezonu będzie przeznaczona na przygotowania do mistrzostw świata w hiszpańskim mieście Ponferrada. Tak jak w tym roku Costa wybierze alternatywny do Vuelta a Espana program startowy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: