Dayer Quintana w Movistar Team

Kolumbijczyk Dayer Quintana podpisał zawodowy kontrakt z hiszpańską ekipą Movistar. Zespół Eusebio Unzue potwierdził dziś oficjalnie tę informację i tym samym w przyszłym roku ciemnozieloną koszulkę nałoży dwóch kolarzy o nazwisku Quintana.

Plotki o transferze 21-letniego Kolumbijczyka obiegły kolarski świat już kilka miesięcy temu. Młodszy brat rewelacji tego sezonu - Nairo Quintany - dotychczas ścigał się w Kolumbii, jedynie ostatni rok spędzając w Hiszpanii. Karierę przerwał rocznym epizodem w policji. Podobnie jak Nairo, Dayer jest utalentowanym góralem, a jego możliwości na europejskich szosach poznamy już na początku przyszłego sezonu.

Dayer ścigał się w zespole sponsorowanym przez kolumbijską policję, jednak w zamian za wsparcie, kolarze musieli odbyć służbę w szeregach stróżów prawa. Nairo udało się wyrwać i wyjechać do Europy, Dayer pozostał w Kolumbii, przez rok pełniąc służbę.

Szczegóły kontraktu nie zostały podane.

fot. Movistar Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: