Tour de Pologne w Krakowie do 2018 roku

Jest porozumienie w sprawie organizacji w Krakowie finału pięciu kolejnych edycji Tour de Pologne. Dokument podpisali Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Dyrektor ZIS Krzysztof Kowal oraz Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang.

We wtorek, 22 października Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Czesławem Langiem – organizatorem wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Efektem spotkania, było zawarcie porozumienia w sprawie kontynuowania współpracy przy organizacji i promowaniu Tour de Pologne pomiędzy Gminą Miejską Kraków, reprezentowaną przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego i Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala a firmą Lang Team, reprezentowaną przez Dyrektora Generalnego Czesława Langa. Dokument przewiduje m.in., że finał największej kolarskiej imprezy w naszym kraju będzie organizowany pod Wawelem w latach 2014 – 2018.

- Bardzo się cieszę, że przez następne 5 lat będziemy gościć finałową rywalizację najlepszych kolarzy globu. Dziś już nie ma wątpliwości, że Kraków jest dla Tour de Pologne tym, czym Paryż dla Tour de France - podkreśla Krzysztof Kowal, Dyrektor ZIS.

- Finałowa rywalizacja podczas Tour de Pologne to zawsze wielkie święto i prawdziwy „kolarski spektakl”. Fakt, że przez pięć kolejnych lat ten „spektakl będzie odgrywany” w tak wyjątkowym miejscu jak Kraków, to gwarancja niezwykłych emocji - mówi Czesław Lang, organizator wyścigu.

Ostatni etap Tour de Pologne rozgrywany jest w Krakowie nieprzerwanie od 2008 roku.

źródło: www.tourdepologne.pl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: