Philippe Gilbert zmienia plan startowy

Grupa BMC Racing po dwóch przeciętnych sezonach w wykonaniu Philippe Gilberta planuje wprowadzić zmiany w programie startowym jednego ze swoich liderów. Były mistrz świata ma ominąć brukowane klasyki, koncentrując się wiosną na Mediolan - San Remo, a później na ardeńskich klasykach.

Philippe musi zrezygnować z takich startów jak Omloop Het Nieuwsblad i Kuurne-Brussels-Kuurne. Nie można też połączyć Ronde van Vlaanderen i wyścigów w Ardenach

- mówi w "Het Nieuwsblad" menedżer sportowy BMC Alan Peiper.

Gilbert jest reprezentantem starej szkoły kolarstwa, a świat się zmienia. Nie da się skutecznie ścigać od Omloop po Liege-Bastogne-Liege.

Peiper dodał:

Omówiliśmy ostatni sezon. Philippe zdaje sobie sprawę, że musi zgodzić się na zmiany. Razem postanowiliśmy, że zrezygnuje z Tour Down Under, wybierając w to miejsce Tour of Qatar i Tour of Oman. Zamiast Paryż-Nicea pojedzie Tirreno-Adriatico, aby tam dokończyć przygotowania pod pierwszy cel sezonu Mediolan - San Remo.

Gilbert co roku liczył na zwycięstwo w Ronde van Vlaanderen, ale wszystko co tam osiągnął to 3. miejsce w sezonie 2010. W przyszłym roku wyścig zobaczy w domu.

W tym czasie wykonamy ukierunkowany trening, następnie pojedziemy w Basque Country i Fleche Brabançonne, tak by ze szczytem formy trafić w Ardeny

- wyjaśnia Peiper, nakreślając również cele na drugą cześć sezonu:

Philippe'a nie widzimy w Tour de France. Najważniejszym celem będą mistrzostwa świata w Ponferradzie, poprzedzone Vuelta a Espana.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: