John Lee Augustyn powraca do peletonu w barwach MTN-Qhubeka

John Lee Augustyn w przyszłym sezonie reprezentował będzie południowoafrykański zespół prokontynentalny MTN-Qhubeka. 27-latek po rocznej przerwie w startach powraca do zawodowego ścigania, w barwach zespołu z Afryki chcąc wyjść na prostą i popchnąć do przodu swoją karierę.

Zespół MTN-Qhubeka potwierdził transfer i poinformował, że kolarz z RPA przeszedł już wszystkie konieczne testy, a jego doświadczenie na trasach wszystkich trzech Grand Tourów będzie cennym wkładem dla ekipy, której ambicje sięgają "dzikich kart" na największe kolarskie imprezy.

Augustyn karierę rozpoczynał w Barloworldzie w 2007 roku. Później przez dwa lata jeździł w brytyjskiej Sky, a po zakończeniu sezonu 2012 w barwach Utensilnord zdecydował się na przerwanie kariery, by wyleczyć kontuzję biodra.

Augustyn z kontuzjami zmagał się od 2007 roku, gdy uszkodził kość udową.

Transfer kolarza z RPA to ostatnia zmiana w składzie ekipy - w 2014 roku zespół Douglasa Rydera liczył będzie 25 zawodników - 18 z Afryki i 7 "międzynarodowych".

Pełny skład: Gerald Ciolek (GER)
, Ignatas Konovalovas (LTU), Sergio Pardilla (SPA), Jay Thomson (RSA), Louis Meintjes (RSA), Johann van Zyl (RSA), Andreas Stauff (GER), Martin Reimer (GER), Youcef Reguigui (ALG), Kristian Sbaragli (ITA), Ferekalsi Debesay (ERI), Tsgabu Grmay (ETH), Adrien Niyonshuti (RWA), Meron Russom (ERI), Jani Tewelde (ERI), Songezo Jim (RSA), Bradley Potgieter (RSA), Dennis van Niekerk (RSA), Jacques Janse van Rensburg (RSA)
, Jaco Venter (RSA), Martin Wesemann (RSA), Linus Gerdemann (GER), Merhawi Kudus (ERI), Daniel Teklhaimanot (ERI), John-Lee Augustyn (RSA).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: