Szlakiem Grodów Piastowskich 2012: etap 3

2.1; Polkowice - Polkowice (77,7 km); 5 maja 2012. Niemiec Tino Thomel (Team NSP) wygrał trzeci etap wyścigu, pokonując na finiszu z peletonu Adama Wadeckiego (BDC MarcPol) oraz Włocha Andreę Paliniego (Team Idea).

Liderem pozostał Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Wieczorny etap, odbywający się po trudnej, 30-kilomertowej czasówce, nie przyniósł zmian w klasyfikacji generalnej. Choć trasa miała niespełna 80 kilometrów, nie była to dla kolarzy sobotnia wycieczka, bowiem ze zbierających się od rana chmur lunął obfity deszcz, przechodzący momentami w ulewę. W tych trudnych warunkach już po pierwszym z trzech okrążeń trasy na samotną akcję zdecydował się czeski kolarz z ekipy Whirlpool Vojtech Hacecki. Odskoczył od dość spokojnie jadącej grupy i z przewagą kilku minut prowadził przez blisko 50 kilometrów, wygrywając po drodze dwie górskie i jedną lotną premię.

Spokojnie obserwowali tę akcję kolarze CCC Polsat, bowiem Hacecki nie zagrażał pozycji Rutkiewicza mając wielominutową stratę do lidera. Przed metą peleton rozpędził się jednak i Czech został doścignięty kilka kilometrów przed metą. Na dość niebezpiecznym dojeździe do finiszu najodważniej pojechał Tino Thoemel i to on sięgnął po etapowe zwycięstwo. Czołowi kolarze klasyfikacji dojechali do mety w głównej grupie, w tym samym czasie co niemiecki sprinter.

W niedzielę odbędzie się ostatni, „królewski” etap Grodów, z Dzierżoniowa do Świdnicy, podczas którego zawodników czekają podjazdy na trzy górskie premie pierwszej i cztery drugiej kategorii. Trasa ma co prawda tylko 154 kilometry, ale wspinaczki na przełęcz Jugowską, Sokolą czy Walimską to nie żarty. Lider wyścigu lubi jednak takie wyzwania, dobrze czuje się na górskich etapach i przed finałowym akordem wyścigu jest zdecydowanym faworytem całej imprezy.

inf. prasowa BGŻ ProLiga

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: