Szlakiem Grodów Piastowskich 2012: etap 2

2.1; Polkowice - Polkowice (32 km jazda indywidualna na czas); 5 maja 2012. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) potwierdził wysoką formę wygrywając drugi etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich - jazdę indywidualną na czas na dystansie 30 km i obejmując prowadzenie w klasyfikacji wyścigu.

Punkty za etapowe zwycięstwo pozwoliły kolarzowi z Polkowic umocnić się na pozycji lidera ProLigi.

Rutkiewicz uzyskał znakomity czas 37.55, pokonują dystans z przeciętną prędkością blisko 48 km/godz. Jego najgroźniejszy rywal w klasyfikacji – zwycięzca pierwszego etapu Marko Krump ze Słowenii, startujący jako ostatni w stawce, pojechał bardzo słabo, notując dwuminutową stratę do najlepszych.

Zawiódł również ubiegłorocznym triumfator ProLigi – Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) tracąc do zwycięzcy ponad 40 sekund.

Przedpołudniowa czasówka była popisem kolarzy CCC Polkowice. Drugie miejsca na etapie zajął bowiem Tomasz Kiendyś, tracąc do Rutkiewicza zaledwie cztery sekundy [ale otrzymał 1:16 kary za jazdę za pojazdem - wstyd], czwarty był Mateusz Taciak, szósty Bułgar Nikołaj Michajłow, mistrz swego kraju w jeździe na czas, a siódmy Piotr Gawroński. Zawodników z pomarańczowych trykotach rozdzielili tylko Niemcy – Stefan Schumacher (Christina Watches) zajął trzecie miejsce, a Niklas Arndt (Team LKT) był piąty.

Popołudniowy – trzeci etap ze startem i metą w Polkowicach ma niespełna 80 kilometrów i jest stosunkowo płaski. Po męczącej czasówce o etapowe zwycięstwo walczyć będą zapewne sprinterzy, a faworyci klasyfikacji będą jechać uważnie, starając się nie dopuścić do groźnej ucieczki.

inf. prasowa BGŻ Proliga

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: