Vuelta a Espana 2017: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Vuelta a Espana. 20 sierpnia: Nimes - Gruissan (203,4 km).

profil 2. etapu Vuelta a Espana 2017

Płaski odcinek, gratka dla sprinterów. Peleton z Nimes kieruje się na południe, omijając Montpellier i wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego kierując się w kierunku granicy hiszpańskiej.

Etap nie jest skomplikowany - na płaskiej trasie szyki peletonu poprzestawiać może tylko wiejący od morza wiatr. Końcówka nie należy do specjalnie technicznych, choć pociągi sprinterskie dobrze ustawić się będą musiały na łukach przed sprintem na kreskę.

Kwestia faworytów to nieco zagadka - na papierze najsilniejszy zdają się być John Degenkolb (Trek-Segafredo), Sacha Modolo (UAE Team Emirates) i Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott), ale w szranki staną też Juan Jose Lobato (LottoNL - Jumbo), Jens Debusschere (Lotto Soudal), Adam Blythe (Aqua Blue Sport) czy Matteo Trentin (Quick-Step Floors).

W walce na ostatnich metrach warto wypatrywać też Juana Sebastiana Molano (Manzana Postobon) czy młodego Ivana Garcii Cortiny (Bahrain-Merida) i Youcefa Reguigui (Dimension Data).

mapka 2. etapu Vuelta a Espana 2017

Lotna premia: 174,7 km

Start do etapu o godz. 12:43, planowany finisz: 17:26-17:55.

końcówka 2. etapu Vuelta a Espana 2017

Początek transmisji w stacji Eurosport: 14:45.

mapki: Unipublic

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: