Vuelta a Espana 2017: etap 1. BMC Racing Team najszybszy

BMC Racin Team przejeżdża przez rzymski amfiteatr

Amerykański zespół BMC Racing wygrał we francuskim Nimes pierwszy etap 72. wyścigu Vuelta a Espana.

Dziewiątka z BMC na trasie jazdy drużynowej na czas wyprzedziła o 6 sekund grupy Quick-Step Floors i Team sunweb.

Bora-hansgrohe Rafała Majki i Pawła Poljańskiego, straciła 21 sekund, Lotto Soudal Tomasza Marczyńskiego - 24 sekundy, a Przemysław Niemiec z UAE Team Emirates - 47 sekund.

Czerwoną koszulkę lidera założył Rohan Dennis.

Pierwszy etap prowadził w Nimes, na technicznej, miejscami niebezpiecznej trasie, na której znajdowało się 18 zakrętów. W takich warunkach jazda pełnym, dziewięcioosobowym składem, wcale nie stanowiła przewagi. Przekonali się o tym kolarze UAE Team Emirates, dwaj z nich nie wyrobiło krótko po opuszczeniu rampy startowej, później również upadli zawodnicy z LottoNL-Jumbo i Movistar.

W słonecznym Nimes jako pierwsza dobry wynik uzyskała ekipa Lotto Soudal, zluzowana następnie, różnicą 3 sekund, przez rywali z Bora-hansgrohe. Majka i spółka nie zagrzali długo miejsca dla liderów, gdyż Team Sunweb poprawił najlepszy czas o 15 sekund.

Quick-Step Floors odpowiedział identycznym wynikiem, a wkrótce 6 sekund odjęli od tego kolarze BMC Racing Team. Jak się później okazało, wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa na pierwszym etapie wyścigu dookoła Hiszpanii.

Wyniki 1. etapu Vuelta a Espana 2017 (GT), Nimes (13,7 km; jazda drużynowa na czas):

  1 BMC Racing Team                                      15:58
  2 Quick-Step Floors                                    00:06
  3 Team Sunweb
  4 Team Sky                                             00:09
  5 Orica-Scott                                          00:17
  6 Bora-Hansgrohe                                       00:21
  7 Lotto-Soudal                                         00:24
  8 Movistar
  9 Bahrain-Merida                                       00:31
 10 Katusha-Alpecin                                      00:33
 11 Trek-Segafredo                                       00:35
 12 FDJ                                                  00:38
 13 Aqua Blue Sport
 14 Dimension Data                                       00:39
 15 LottoNL-Jumbo                                        00:40
 16 Astana                                               00:41
 17 Cannondale-Drapac                                    00:46
 18 AG2R La Mondiale
 19 UAE Team Emirates                                    00:47
 20 Manzana Postobon                                     00:53
 21 Caja Rural                                           00:56
 22 Cofidis                                              00:57

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   15:58
  2 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
  3 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
  4 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
  5 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
  6 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  7 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                00:06
  8 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors
  9 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 10 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
 11 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
 12 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 15 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 16 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb
 17 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      00:09
 18 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 19 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 20 Wout Poels (Ned) Team Sky
 21 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 22 Chad Haga (USA) Team Sunweb                          00:10
 23 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                    00:11
 24 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                         00:02
 25 Magnus Cort (Den) Orica-Scott
 26 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
 27 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
 28 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott
 29 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  00:21
 30 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 31 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 32 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 33 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 34 Svein Tuft (Can) Orica-Scott                         00:23
 35 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                 00:24
 36 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 37 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 38 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 39 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 40 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 41 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Movistar Team
 42 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 43 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
 44 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 45 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 46 Christian Knees (Ger) Team Sky                       00:25
 47 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 48 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                  00:29
 49 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  00:31
 50 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 51 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 52 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 53 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida
 54 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida
 55 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                   00:33
 56 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin
 57 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 58 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin
 59 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
 60 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott            00:34
 61 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
 62 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                  00:35
 63 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo
 64 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo
 65 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 66 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 67 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 68 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                          00:38
 69 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ
 70 Johan Le Bon (Fra) FDJ
 71 Anthony Roux (Fra) FDJ
 72 Jeremy Maison (Fra) FDJ
 73 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 74 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
 75 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 76 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport
 77 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 78 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
 79 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                    00:39
 80 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
 81 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data
 82 Omar Fraile Matarranza (Spa) Dimension Data
 83 Ben King (USA) Dimension Data
 84 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 85 Sven Erik Bystr?m (Nor) Katusha-Alpecin              00:40
 86 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 87 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo
 88 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 89 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 90 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 91 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team              00:41
 92 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 93 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
 94 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 95 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 96 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe             00:42
 97 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               00:44
 98 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac             00:46
 99 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
100 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
101 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac
102 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
103 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
104 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
105 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
106 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
107 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
108 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
109 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
110 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                00:47
111 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
112 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates
113 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
114 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates
115 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon                 00:53
116 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
117 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon
118 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon
119 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon
120 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
121 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                            00:54
122 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac
123 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural                  00:56
124 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural
125 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural
126 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural
127 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural
128 Rafael Reis (Por) Caja Rural
129 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural
130 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) Dimension Data      00:57
131 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon
132 Anthony Perez (Fra) Cofidis
133 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
134 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis
135 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis
136 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
137 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
138 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                        00:58
139 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
140 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                    00:59
141 Nicholas Dougall (RSA) Dimension Data
142 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                   01:00
143 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                01:02
144 Marc Fournier (Fra) FDJ
145 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale              01:03
146 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                     01:04
147 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                    01:09
148 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo              01:10
149 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale               01:12
150 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              01:13
151 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
152 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                          01:16
153 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
154 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                         01:02
155 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                    01:18
156 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon                01:19
157 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon
158 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                         01:20
159 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin        01:21
160 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                    01:23
161 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  01:24
162 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                  01:32
163 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                     01:33
164 Javier Moreno Bazan (Spa) Bahrain-Merida             01:35
165 Anass A?t El Abdia (Mar) UAE Team Emirates           01:36
166 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                01:38
167 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
168 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
169 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
170 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                01:47
171 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
172 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis                     01:48
173 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      01:50
174 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates
175 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   01:55
176 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
177 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                01:58
178 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
179 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                     02:01
180 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team              02:04
181 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
182 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                 02:06
183 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
184 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data      02:07
185 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis
186 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo           02:09
187 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                    02:11
188 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     02:13
189 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac               02:38
190 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe             02:43
191 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo
192 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo
193 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo
194 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               02:46
195 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             02:55
196 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates               02:56
197 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                    02:58
198 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                      04:43

Klasyfikacja górska

  1 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      3 pkt
  2 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         2
  3 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                  1

Klasyfikacja kombinowana

  1 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                         4 pkt
  2 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                      4
  3 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                  3

Klasyfikacja drużynowa

  1 Bmc Racing Team                                      15:48
  2 Quick - Step Floors                                  00:06
  3 Team Sunweb
  4 Team Sky                                             00:09
  5 Orica - Scott                                        00:17
  6 Bora - Hansgrohe                                     00:21
  7 Lotto Soudal                                         00:24
  8 Movistar Team
  9 Bahrain - Merida                                     00:31
 10 Team Katusha Alpecin                                 00:33
 11 Trek - Segafredo                                     00:35
 12 Fdj                                                  00:38
 13 Aqua Blue Sport
 14 Team Dimension Data                                  00:39
 15 Team Lotto Nl - Jumbo                                00:40
 16 Astana Pro Team                                      00:41
 17 Cannondale Drapac                                    00:46
 18 Ag2R La Mondiale
 19 Uae Team Emirates                                    00:47
 20 Manzana Postobon Team                                00:53
 21 Caja Rural - Seguros Rga                             00:56
 22 Cofidis                                              00:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: