Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal) wygrał czwarty odcinek wyścigu w Algarve. W koszulce lidera pozostaje Primoz Roglic (Team LottoNL – Jumbo).
Mistrz Niemiec na ostatnich metrach minimalnie wyprzedził swojego rodaka Johna Degenkolba (Trek-Segafredo). Podium dnia dopełnił mistrz Holandii – Dylan Groenewegen (Team LottoNL – Jumbo).
11. zameldował się Michał Kwiatkowski (Team Sky), który utrzymał pozycję wicelidera.
203-kilometrowy odcinek z Almodovar do Taviry był ostatnią szansą dla sprinterów – delikatnie pofałdowany profil odcinka nie nastręczał większych trudności, a zlokalizowana w połowie dystansu premia czwartej kategorii nie wyrastała na punkt zwrotny wyścigu.
Ryan Mullen (Cannondale-Drapac), Taco van der Hoorn (Roompot – Nederlandse Loterij), Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert) oraz João Matias (LA Alumínios-Metalusa BlackJack) porwali się na trud sformowania odjazdu, uciekając peletonowi na nieco ponad pięć minut.
Van der Hoorn zgarnął punkty na górskiej premii, natomiast pościgiem kierowali spokojnie zawodnicy LottoNL – Jumbo, utrzymując przewagę około granicy czterech minut. Sytuacja zmieniała się powoli, gdyż ekipy sprinterów silniki zaczęły odpalać na 80 kilometrów przed metą.
Praca zespołów Quick-Step Floors, Lotto Soudal i Dimension Data zbiła przewagę do 3 minut na 40 kilometrów przed finiszem, a z prowadzącej grupki odpadł Matias. Czołowa trójka na ostatnie 25 kilometrów wjechała dwie i pół minuty przed pościgiem i opór stawiała do samego końca.
10 kilometrów przed metą zegar sędziego pokazywał wciąż 55 sekund różnicy, co sygnały alarmowe włączyło w szeregach kolarzy Quick-Step Floors. Zaciętą pogoń zakończyli 2 kilometry przed metą kolarze Trek-Segafredo, przejmując dowodzenia na czele grupy i rozprowadzając Johna Degenkolba.
Rękawicę od “Dege” w końcówce podniósł świetnie rozprowadzany przez Jaspera Stuyvena Andre Greipel i finisz rozegrał się między dwoma Niemcami. Na kresce różnica była tak nieduża, że sędziowie, by wyłonić zwycięzcę, musieli przyjrzeć się ujęciom fotofiniszu. “Gorilla” okazał się lepszy o milimetry i mógł cieszyć się po raz drugi w tym sezonie.
Wyścig w Algarve jutro zakończy się górskim odcinkiem z metą na Alto de Malhão.
Amazing sprint! (🎥 @wcstats) pic.twitter.com/BK4NzscWJ2
— José Been (@TourDeJose) February 18, 2017
1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 4:57:51
2 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
3 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
4 Arnaud Demare (Fra) FDJ
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
6 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
7 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
8 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
9 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
11 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
12 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
13 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
14 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo
15 Andre Looij (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
16 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
17 Luis Mendonça (Por) Louletano - Hospital de Loule
18 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
19 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA
20 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano - Hospital de Loule
21 Fábio Silvestre (Por) Sporting / Tavira
22 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon
23 Juan Sebastian Molano (Col) Manzana Postobon
24 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
25 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
26 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
27 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting / Tavira
28 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac
29 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
30 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
31 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
32 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac
33 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors
34 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
35 Jesus Ezquerra (Spa) Sporting / Tavira
36 Alejandro Manue Marque Porto (Spa) Sporting / Tavira
37 Edgar Pinto (Por) LA / Metalusa Blackjack
38 Shaun-Nick Bester (RSA) Sporting / Tavira
39 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
40 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
41 César Fonte (Por) LA / Metalusa Blackjack
42 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto
43 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
44 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
45 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon
46 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
47 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
48 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert
49 Xuban Errazquin (Spa) RP - Boavista
50 Antonio Angulo Sampedro (Spa) LA / Metalusa Blackjack
51 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52/FC Porto
52 Hernando Bohorquez (Col) Manzana Postobon
53 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto
54 João Benta (Por) RP - Boavista
55 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
56 Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin
57 Oscar Hernandez (Spa) Louletano - Hospital de Loule
58 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
59 Nuno Matos (Por) Movistar Team
60 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
61 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
62 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
63 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
64 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Hansgrohe
65 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
66 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling
67 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
68 Nuno Almeida (Por) Louletano - Hospital de Loule
69 David De La Fuente (Spa) Louletano - Hospital de Loule
70 Luis Gomes (Por) RP - Boavista
71 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon
72 Jacobo Ucha Rodriguez (Spa) W52/FC Porto
73 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
74 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
75 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe
76 Rafael Silva (Por) Efapel
77 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
78 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
79 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
80 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
81 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
82 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
83 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
84 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
85 Antonio Piedra (Spa) Manzana Postobon
86 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
87 Sérgio Paulinho (Por) Efapel
88 Daniel Sanchez Cidoncha (Spa) RP - Boavista
89 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA
90 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team
91 Samuel Blanco Prol (Spa) LA / Metalusa Blackjack
92 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team
93 António Barbio (Por) Efapel
94 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
95 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto
96 António Carvalho (Por) W52/FC Porto
97 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) RP - Boavista
98 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
99 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
100 Henrique Casimiro (Por) Efapel
101 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky
103 Alvaro Trueba Diego (Spa) Efapel
104 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – Rusvelo
105 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
106 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo
107 Eric Young (USA) Rally Cycling
108 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
109 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
110 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
111 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
112 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo
113 Victor Etxeberria Carrasco (Spa) RP - Boavista
114 Filipe Cardoso (Por) RP - Boavista
115 Hernan Aguirre (Col) Manzana Postobon
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
117 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
118 Daniel Mestre (Por) Efapel
119 Joaquim Silva (Por) W52/FC Porto
120 Rob Britton (Can) Rally Cycling
121 David Gaudu (Fra) FDJ
122 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo
123 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
124 Hugo Sancho (Por) LA / Metalusa Blackjack
125 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
126 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
127 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo
128 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
129 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
130 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
131 Danny Pate (USA) Rally Cycling
132 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
133 Mickael Delage (Fra) FDJ
134 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
135 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – Rusvelo
136 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
137 Ben King (USA) Dimension Data 00:34
138 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
139 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
140 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Efapel
141 Marc Sarreau (Fra) FDJ
142 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits 00:40
143 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ
144 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
145 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
146 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
147 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
148 Evan Huffman (USA) Rally Cycling
149 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
150 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac 00:43
151 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 00:46
152 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
153 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 00:47
154 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
155 Philip Deignan (Irl) Team Sky
156 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo 00:50
157 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 00:54
158 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 01:02
159 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 01:05
160 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
161 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 01:24
162 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
163 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 01:27
164 Omar Fraile (Spa) Dimension Data
165 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert 01:33
166 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
167 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 01:57
168 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 02:02
169 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
170 Marc Fournier (Fra) FDJ 02:10
171 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 02:12
172 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors
173 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 03:01
174 Domingos Goncalves (Por) RP - Boavista
175 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 04:23
176 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
177 Luis Afonso (Por) LA / Metalusa Blackjack
178 Jóni Brandão (Por) Sporting / Tavira
179 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – Rusvelo
180 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
181 David Livramento (Por) Sporting / Tavira
182 Oscar Brea (Por) Sporting / Tavira 06:36
183 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 07:00
184 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 07:10
185 Mateo Garcia Castañeda (Col) Efapel
186 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 07:13
187 Tiago Ferreira (Por) W52/FC Porto 07:14
188 Pedro Paulinho (Por) Louletano - Hospital de Loule 10:40
189 Zulmiro Magalhães (Por) LA / Metalusa Blackjack
190 Hélder Ferreira (Por) Louletano - Hospital de Loule
191 João Matias (Por) LA / Metalusa Blackjack
192 Sandro Pinto (Por) Louletano - Hospital de Loule 11:07
DNF Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
1 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo 14:34:20
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 00:22
3 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 00:36
4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal 00:55
5 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 00:59
6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors 01:31
7 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 01:40
8 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 01:49
9 Amaro Antunes (Por) W52/FC Porto 01:54
10 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting / Tavira 01:56
11 Edgar Pinto (Por) LA / Metalusa Blackjack 02:07
12 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
13 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
14 Alejandro Manue Marque Porto (Spa) Sporting / Tavira 02:08
15 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 02:23
16 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin 02:39
17 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
18 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
19 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon 02:40
20 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 02:52
21 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 02:54
22 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 02:58
23 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 03:06
24 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 03:17
25 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 03:25
26 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert 03:35
27 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert 03:46
28 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe 03:51
29 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 04:04
30 Joaquim Silva (Por) W52/FC Porto 04:21
31 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Hansgrohe 04:27
32 David De La Fuente (Spa) Louletano - Hospital de Loule 04:34
33 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin 04:57
34 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 05:03
35 José Mendes (Por) Bora-Hansgrohe 05:48
36 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data 05:53
37 Victor Etxeberria Carrasco (Spa) RP - Boavista 06:05
38 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 06:07
39 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team 06:11
40 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 06:15
41 Vicente Garcia De Mateos (Spa) Louletano - Hospital de Loule 06:16
42 Martijn Tusveld (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 07:03
43 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors 07:27
44 Hernando Bohorquez (Col) Manzana Postobon 07:38
45 Artem Nych (Rus) Gazprom – Rusvelo 07:47
46 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert 07:57
47 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert 08:46
48 David Gaudu (Fra) FDJ 08:51
49 Rui Vinhas (Por) W52/FC Porto 09:13
50 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin 09:19
51 Rob Britton (Can) Rally Cycling 09:27
52 Héctor Carretero (Spa) Movistar Team 09:46
53 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon 09:53
54 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac 10:02
55 Nuno Matos (Por) Movistar Team 10:05
56 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 10:08
57 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural-Seguros RGA 10:22
58 Domingos Goncalves (Por) RP - Boavista 10:31
59 César Fonte (Por) LA / Metalusa Blackjack 10:49
60 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 10:55
61 Ricardo Mestre (Por) W52/FC Porto 11:03
62 Jesus Ezquerra (Spa) Sporting / Tavira 11:05
63 Sérgio Paulinho (Por) Efapel 11:22
64 António Carvalho (Por) W52/FC Porto 11:29
65 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors 11:36
66 Xuban Errazquin (Spa) RP - Boavista 11:52
67 Antonio Angulo Sampedro (Spa) LA / Metalusa Blackjack 12:00
68 Arnaud Demare (Fra) FDJ 12:31
69 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 12:39
70 Hernan Aguirre (Col) Manzana Postobon 12:52
71 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo 13:04
72 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 13:16
73 Jesper Asselman (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 13:22
74 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 13:25
75 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 13:53
76 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky 14:07
77 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo 14:09
78 Sepp Kuss (USA) Rally Cycling 14:28
79 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac 14:44
80 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team 14:46
81 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Efapel
82 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal 14:47
83 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 14:54
84 Antonio Piedra (Spa) Manzana Postobon 14:55
85 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 15:12
86 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ 15:15
87 Henrique Casimiro (Por) Efapel 15:29
88 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon 15:57
89 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 16:29
90 Jonathan Lastra (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 16:31
91 Ben King (USA) Dimension Data 18:24
92 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe 18:30
93 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 18:36
94 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac 18:41
95 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal 18:43
96 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert 18:56
97 Alvaro Trueba Diego (Spa) Efapel 19:08
98 Mickael Delage (Fra) FDJ 19:14
99 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 19:18
100 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits 19:43
101 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
102 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data 19:45
103 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom – Rusvelo 19:49
104 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert 19:53
105 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert 19:55
106 Oscar Hernandez (Spa) Louletano - Hospital de Loule 20:02
107 Marc Sarreau (Fra) FDJ 20:03
108 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo 20:20
109 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo 20:22
110 Omar Fraile (Spa) Dimension Data 20:49
111 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo 20:52
112 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
113 Raul Alarcon Garcia (Spa) W52/FC Porto 20:56
114 Nuno Almeida (Por) Louletano - Hospital de Loule 21:16
115 Shaun-Nick Bester (RSA) Sporting / Tavira 21:30
116 Hugo Sancho (Por) LA / Metalusa Blackjack 21:33
117 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal 21:39
118 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo 21:55
119 Luis Mendonça (Por) Louletano - Hospital de Loule 22:23
120 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 22:34
121 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 22:40
122 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac 22:54
123 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac 22:58
124 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 23:03
125 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin 23:15
126 Aleksei Tcatevich (Rus) Gazprom – Rusvelo 23:17
127 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom – Rusvelo 23:26
128 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 23:28
129 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 23:29
130 Danny Pate (USA) Rally Cycling 23:39
131 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo 23:42
132 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
133 Sven Erik Bystrøm (Nor) Katusha-Alpecin 0 23:46
134 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 23:49
135 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin 23:54
136 Jóni Brandão (Por) Sporting / Tavira 23:56
137 Ildar Arslanov (Rus) Gazprom – Rusvelo 23:59
138 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 24:00
139 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – Rusvelo 24:03
140 Daniel Mestre (Por) Efapel 24:07
141 Pablo Guerrero Bonilla (Spa) RP - Boavista 24:08
142 Andre Looij (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 24:10
143 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 24:13
144 Juan Sebastian Molano (Col) Manzana Postobon 24:14
145 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
146 Philip Deignan (Irl) Team Sky 24:15
147 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA 24:16
148 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors 24:17
149 Samuel Blanco Prol (Spa) LA / Metalusa Blackjack 24:26
150 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo 24:29
151 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 24:33
152 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac 24:34
153 João Benta (Por) RP - Boavista 24:48
154 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits 24:49
155 Dylan Page (Swi) Caja Rural-Seguros RGA 24:52
156 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNl-Jumbo 24:58
157 Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis, Solutions Credits 25:12
158 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon 25:25
159 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 25:38
160 Marc Fournier (Fra) FDJ 25:41
161 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 25:59
162 Filipe Cardoso (Por) RP - Boavista 26:02
163 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits 26:03
164 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo 26:32
165 Luis Afonso (Por) LA / Metalusa Blackjack 26:36
166 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 26:45
167 Fábio Silvestre (Por) Sporting / Tavira 27:44
168 Mateo Garcia Castañeda (Col) Efapel 27:51
169 David Livramento (Por) Sporting / Tavira 28:02
170 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac 28:03
171 Eric Young (USA) Rally Cycling 28:12
172 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 28:16
173 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 28:18
174 Josu Zabala (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 28:48
175 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – Rusvelo 29:08
176 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij 29:25
177 Oscar Brea (Por) Sporting / Tavira 29:41
178 Adam De Vos (Can) Rally Cycling 31:02
179 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 31:49
180 Tiago Ferreira (Por) W52/FC Porto 31:54
181 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling 32:02
182 Luis Gomes (Por) RP - Boavista 35:07
183 Igor Boev (Rus) Gazprom – Rusvelo 35:23
184 Jacobo Ucha Rodriguez (Spa) W52/FC Porto 35:24
185 Rafael Silva (Por) Efapel 35:46
186 Daniel Sanchez Cidoncha (Spa) RP - Boavista 36:27
187 António Barbio (Por) Efapel 36:38
188 Sandro Pinto (Por) Louletano - Hospital de Loule 38:21
189 Pedro Paulinho (Por) Louletano - Hospital de Loule 43:49
190 João Matias (Por) LA / Metalusa Blackjack 46:29
191 Hélder Ferreira (Por) Louletano - Hospital de Loule 46:45
192 Zulmiro Magalhães (Por) LA / Metalusa Blackjack 49:09