Niemka Lisa Brennauer (Specialized-lululemon) wygrała trzeci odcinek wyścigu w Turyngii – jazdę indywidualną na czas – umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej imprezy.
Drugi rezultat na mecie zanotowała Amerykanka Evelyn Stevens, a trzeci Niemka Trixi Worrack. Wszystkie zawodniczki reprezentują barwy ekipy Specialized-lululemon.
14. miejsce zajęła najlepsza z Polek – Anna Plichta (TKK Pacific Toruń) – awansując tym samym na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu i na pierwsze w klasyfikacji młodzieżowej.
Wyniki 3. etapu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen 2014 (2.1), Gera – Gera (21 km, jazda indywidualna na czas):
1. Lisa Brennauer (Specialized-lululemon) 28:59
2. Evelyn Stevens (Specialized-lululemon) 00:17
3. Trixi Worrack (Specialized-lululemon) 00:49
4. Esther Fennel (Niemcy) 01:23
5. Christine Majerus (Boels Dolmans) 01:29
6. Gracie Elvin (Reprezentacja Australii) 01:39
7. Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) 01:42
8. Reta Trotman (Nowa Zelandia) 01:58
9. Madeleine Ortmuller (Repreentacja Niemiec) 02:08
10. Elke Gabhardt (Bigla) 02:13
...
14. Anna Plichta (TKK Pacific Toruń) 02:33
19. Paulina Guz (Reprezentacja Polski) 03:20
22. Martyna Klekot (Reprezentacja Polski) 03:28
30. Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń) 03:49
31. Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń) 03:49
45. Beata Kalemba (TKK Pacific Toruń) 04:45
49. Paulina Cywińska (Reprezentacja Polski) 04:49
55. Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń) 05:15
63. Milena Faryn (Reprezentacja Polski) 06:23
68. Monika Kopińska (Reprezentacja Polski) 08:28
Klasyfikacja generalna po 3. etapie:
1. Lisa Brennauer (Specialized-lululemon) 6:17:57
2. Evelyn Stevens (Specialized-lululemon) 00:55
3. Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) 01:58
4. Trixi Worrack (Specialized-lululemon) 02:00
5. Christine Majerus (Boels Dolmans) 02:41
6. Reta Trotman (Nowa Zelandia) 03:03
7. Graci Elvin (Reprezentacja Australii) 03:32
8. Stephanie Pohl (Reprezentacja Niemiec) 03:45
9. Joanne Hogan (Bigla) 04:15
10. Anna Plichta (TKK Pacific Toruń) 04:33
...
20. Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń) 07:05
26. Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń) 08:00
27. Paulina Guz (Reprezentacja Polski) 08:03
30. Martyna Klekot (Reprezentacja Polski) 08:10
33. Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń) 08:33
40. Paulina Cywińska (Reprezentacja Polski) 09:58
45. Milena Faryn (Reprezentacja Polski) 11:53
54. Beata Kalemba (TKK Pacific Toruń) 20:35
59. Monika Kopińska (Reprezentacja Polski) 27:15