Brytyjczyk Alex Dowsett wygrał po ucieczce ósmy etap wyścigu Giro d’Italia.
Kolarz grupy Israel Start-Up Nation finiszował w Vieste samotnie, wyprzedzając Salvatora Puccio (Ineos Grenadiers) i Matthew Holmesa (Lotto Soudal).
Liderem zmagań pozostał Portugalczyk João Almeida (Deceuninck-Quick Step).
Kolejny odcinek „Corsa Rosa” prowadził na dystansie 200 kilometrów. Teren w pierwszej części był płaski, a od górskiej premii Monte Sant’Angelo (94 km przed metą; 9,6 km; 6,1%, kat. 2) przechodził w pagórkowaty.
W ucieczce zameldowało się dwóch kolarzy Israel Start-Up Nation, Mathias Brandle i Alex Dowsett, którym przyszło współpracować z Joey Rosskopfem (CCC Team), Simone Ravanellim (Androni Giocattoli-Sidermec), Matthew Holmesem (Lotto Soudal) i Salvatorem Puccio (Ineos Grenadiers).
Peleton słoneczny dzień potraktował odpoczynkowo. Na lotnej premii w Manfredonia (90 km) różnica wynosiła 10 minut, a wspinaczka na Monte Sant’Angelo nic nie wniosła.
Na zjeździe Jakob Fuglsang (Astana) musiał zatrzymać się z powodu defektu. Duńczyk został minutę za główną grupą i zrobiło się przez chwilę nerwowo. Tylko przez chwilę, gdyż zabrakło ekipy chętnej do podmęczenia lidera kazachskiej ekipy dłuższym pościgiem.
Sytuacja wróciła do normy. Uciekinierzy na La Guardiola (43 km przed metą; 1,4 km; 5,6%, kat. 4) prowadzili z przewagą niemal 11 minut, droga po etap była dla szóstki otwarta.
Czołówka rozpadła się 25 kilometrów przed metą, na krótkiej ściance Via Saragat (1 km; 9,3%, maks. 17%). Odjechali tam Puccio i Holmes, ale zabrakło w tej parze chemii, dlatego uciekinierzy na powrót się zjechali. 17 kilometrów przed kreską liczebną przewagę spróbowali wykorzystać kolarze Israel Start-Up Nation. Brandle wyjechał na czoło grupy, umożliwiając atak Dowsettowi. Manewr się powiódł, gdyż zaskoczył rywali, a Brytyjczyk błyskawicznie zdobył 50 sekund przewagi.
10 kilometrów przed metą, na powtórce pod Via Saragat, Puccio, Holmes i Rosskopf zbliżyli się na 23 sekundy. Zryw ten był jednak spóźniony. Dowsett, były rekordzista świata w jeździe godzinnej, na płaskim odbudował bezpieczny zapas. W Vieste odniósł drugie w karierze zwycięstwo etapowe na Giro d’Italia, z tym, że w 2013 roku wygrał jazdę indywidualną.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 4:50:09 |
2. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 01:15 |
3. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
4. | Joey Rosskopf | CCC Team | |
5. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 02:10 |
6. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 02:13 |
7. | Michael Matthews | Team Sunweb | 13:56 |
8. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
9. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
10. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | |
11. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
13. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
14. | Nico Denz | Team Sunweb | |
15. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | |
16. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
17. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
18. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
19. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
20. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
21. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
22. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
23. | Attila Valter | CCC Team | |
24. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
25. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
26. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
27. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
28. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | |
29. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
30. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
31. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
32. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
33. | Davide Villella | Movistar Team | |
34. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
35. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
36. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
37. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
38. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
39. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | |
40. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | |
41. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
42. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | |
43. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | |
44. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
45. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
46. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
47. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
48. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
49. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | |
50. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
51. | Albert Torres | Movistar Team | |
52. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | |
53. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
54. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | |
55. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
56. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
57. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
58. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
59. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
60. | Kamil Małecki | CCC Team | |
61. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
62. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
63. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | |
64. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | |
65. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | |
66. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
67. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
68. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
69. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
70. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
71. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
72. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
73. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
74. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | |
75. | Ilnur Zakarin | CCC Team | |
76. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
77. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
78. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
79. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
80. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
81. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | |
82. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
83. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
84. | Chad Haga | Team Sunweb | |
85. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | |
86. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
87. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | |
88. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
89. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | |
90. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | |
91. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
92. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | |
93. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
94. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
95. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
96. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
97. | Josef Cerny | CCC Team | |
98. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
99. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | |
100. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
101. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 14:09 |
102. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 14:20 |
103. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
104. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
105. | Pavel Kochetkov | CCC Team | |
106. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
107. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 14:26 |
108. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | |
109. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | |
110. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
111. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
112. | Kamil Gradek | CCC Team | |
113. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
114. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | |
115. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
116. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
117. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | |
118. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
119. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
120. | James Whelan | EF Pro Cycling | |
121. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
122. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
123. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
124. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
125. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
126. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
127. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | |
128. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | |
129. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
130. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
131. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | |
132. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | |
133. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
134. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
135. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
136. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | |
137. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
138. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
139. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
140. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | |
141. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
142. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | |
143. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
144. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | |
145. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | |
146. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
147. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | |
148. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
149. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
150. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 14:35 |
151. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 14:47 |
152. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 14:50 |
153. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
154. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 17:16 |
155. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
156. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
157. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
158. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
159. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
160. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | |
161. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | |
162. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | |
DNF | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
DNS | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
DNS | Sean Bennett | EF Pro Cycling | |
DNS | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
DNS | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
DNS | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 29:52:34 |
2. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 00:43 |
3. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 00:48 |
4. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:59 |
5. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 01:01 |
6. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 01:05 |
7. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:19 |
8. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 01:21 |
9. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 01:26 |
10. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 01:32 |
11. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:33 |
12. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 01:38 |
13. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 01:44 |
14. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-McLaren | 01:48 |
15. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 01:56 |
16. | Sergio Samitier | Movistar Team | 02:12 |
17. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 02:47 |
18. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:57 |
19. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 03:18 |
20. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 03:26 |
21. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 04:31 |
22. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 04:57 |
23. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 05:17 |
24. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 06:49 |
25. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 07:15 |
26. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 07:38 |
27. | Sam Oomen | Team Sunweb | 08:12 |
28. | Attila Valter | CCC Team | 09:35 |
29. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 10:10 |
30. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 10:37 |
31. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 10:38 |
32. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 13:06 |
33. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 13:09 |
34. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 13:20 |
35. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 16:21 |
36. | Fabio Felline | Astana Pro Team | 16:26 |
37. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 16:31 |
38. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 18:16 |
39. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 18:32 |
40. | Davide Villella | Movistar Team | 18:57 |
41. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 19:43 |
42. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 19:49 |
43. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 19:50 |
44. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 20:11 |
45. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 21:41 |
46. | Joey Rosskopf | CCC Team | 21:57 |
47. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 22:24 |
48. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 22:41 |
49. | Víctor de La Parte | CCC Team | 22:50 |
50. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 23:17 |
51. | Pavel Kochetkov | CCC Team | 23:18 |
52. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 24:53 |
53. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 25:14 |
54. | Dario Cataldo | Movistar Team | 25:47 |
55. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 26:04 |
56. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 26:17 |
57. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 26:22 |
58. | Sander Armee | Lotto Soudal | 26:29 |
59. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 26:35 |
60. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 26:38 |
61. | Mark Padun | Bahrain-McLaren | 27:15 |
62. | Jan Tratnik | Bahrain-McLaren | 28:09 |
63. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 28:29 |
64. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 30:30 |
65. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 30:44 |
66. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 30:54 |
67. | Enrico Battaglin | Bahrain-McLaren | 30:56 |
68. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 31:03 |
69. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 31:48 |
70. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 32:01 |
71. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 32:13 |
72. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 32:40 |
73. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 33:25 |
74. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 34:00 |
75. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 34:47 |
76. | Chad Haga | Team Sunweb | 36:12 |
77. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 36:34 |
78. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 37:07 |
79. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 37:48 |
80. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 38:05 |
81. | Héctor Carretero | Movistar Team | 38:32 |
82. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 38:47 |
83. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 40:50 |
84. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 41:06 |
85. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 41:14 |
86. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 41:28 |
87. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 41:47 |
88. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 42:12 |
89. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 42:16 |
90. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 42:32 |
91. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 42:48 |
92. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | 44:12 |
93. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 45:14 |
94. | Lorenzo Rota | Vini Zabù-KTM | 45:28 |
95. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 45:38 |
96. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 46:02 |
97. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 46:48 |
98. | Michael Matthews | Team Sunweb | 46:57 |
99. | Alexander Cataford | Israel Start-Up Nation | 48:11 |
100. | Yukiya Arashiro | Bahrain-McLaren | |
101. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 48:46 |
102. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 50:39 |
103. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 50:55 |
104. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 51:21 |
105. | Alessandro Bisolti | Androni Giocattoli-Sidermec | 51:53 |
106. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 52:12 |
107. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 52:32 |
108. | Kamil Małecki | CCC Team | 52:44 |
109. | Rohan Dennis | Ineos Grenadiers | 53:08 |
110. | Josef Cerny | CCC Team | 54:53 |
111. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 55:34 |
112. | Mathias Le Turnier | Cofidis, Solutions Crédits | 57:02 |
113. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 58:15 |
114. | Luca Chirico | Androni Giocattoli-Sidermec | |
115. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 58:44 |
116. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 59:41 |
117. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 1:00:23 |
118. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 1:00:29 |
119. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 1:00:34 |
120. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 1:01:13 |
121. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 1:01:38 |
122. | Jhonatan Restrepo | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:02:05 |
123. | Mattia Bais | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:02:08 |
124. | Victor Campenaerts | NTT Pro Cycling | 1:02:20 |
125. | Kamil Gradek | CCC Team | 1:02:36 |
126. | Lawson Craddock | EF Pro Cycling | 1:02:57 |
127. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 1:03:48 |
128. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 1:04:09 |
129. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:05:24 |
130. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 1:05:42 |
131. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 1:06:52 |
132. | Michael Hepburn | Mitchelton-Scott | 1:07:09 |
133. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 1:07:29 |
134. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 1:08:22 |
135. | Nico Denz | Team Sunweb | 1:08:23 |
136. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 1:08:36 |
137. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 1:09:03 |
138. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:09:09 |
139. | Lachlan Morton | EF Pro Cycling | 1:09:12 |
140. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 1:09:16 |
141. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 1:09:47 |
142. | Etienne van Empel | Vini Zabù-KTM | 1:10:00 |
143. | Fabio Mazzucco | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:10:06 |
144. | James Whelan | EF Pro Cycling | 1:10:09 |
145. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 1:10:35 |
146. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 1:10:38 |
147. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 1:11:21 |
148. | Giovanni Lonardi | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:11:41 |
149. | Albert Torres | Movistar Team | 1:12:36 |
150. | Dylan Sunderland | NTT Pro Cycling | 1:13:24 |
151. | Simone Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | 1:14:43 |
152. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 1:14:49 |
153. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 1:15:24 |
154. | Matteo Spreafico | Vini Zabù-KTM | 1:16:50 |
155. | Domen Novak | Bahrain-McLaren | 1:17:33 |
156. | Marco Mathis | Cofidis, Solutions Crédits | 1:18:24 |
157. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 1:20:01 |
158. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 1:20:18 |
159. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 1:23:33 |
160. | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation | 1:28:14 |
161. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | 1:28:18 |
162. | Jonathan Dibben | Lotto Soudal | 1:34:48 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 163 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 107 |
3. | Michael Matthews | Team Sunweb | 87 |
4. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 45 |
5. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 40 |
6. | Andrea Vendrame | AG2R La Mondiale | 31 |
7. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 29 |
8. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 29 |
9. | Marco Frapporti | Vini Zabù-KTM | 28 |
10. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 27 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 41 |
2. | Jonathan Klever Caicedo | EF Pro Cycling | 40 |
3. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 20 |
4. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 19 |
5. | Edoardo Zardini | Vini Zabù-KTM | 18 |
6. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 18 |
7. | Giovanni Visconti | Vini Zabù-KTM | 18 |
8. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 15 |
9. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 12 |
10. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 11 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 29:52:34 |
2. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 00:59 |
3. | Jai Hindley | Team Sunweb | 01:33 |
4. | Sergio Samitier | Movistar Team | 02:12 |
5. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 02:47 |
6. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 02:57 |
7. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 03:18 |
8. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 03:26 |
9. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 04:31 |
10. | Sam Oomen | Team Sunweb | 08:12 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Ineos Grenadiers | 89:32:58 | |
2. | Deceuninck-Quick Step | 09:07 | |
3. | Team Sunweb | 10:29 | |
4. | Jumbo-Visma | 13:29 | |
5. | Mitchelton-Scott | 16:08 | |
6. | Bora-hansgrohe | 16:58 | |
7. | CCC Team | 20:36 | |
8. | AG2R La Mondiale | 20:37 | |
9. | Movistar Team | 24:04 | |
10. | Trek-Segafredo | 27:10 | |
11. | Bahrain-McLaren | 27:19 | |
12. | Lotto Soudal | 27:49 | |
13. | UAE Team Emirates | 33:28 | |
14. | Astana Pro Team | 36:42 | |
15. | EF Pro Cycling | 46:22 | |
16. | NTT Pro Cycling | 46:30 | |
17. | Vini Zabù-KTM | 1:22:36 | |
18. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:26:22 | |
19. | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:35:21 | |
20. | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:39:28 | |
21. | Israel Start-Up Nation | 1:39:36 | |
22. | Groupama-FDJ | 2:44:25 |