Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope) wygrała po wspinaczce do sanktuarium Madonna di San Luca 7. edycję wyścigu Giro dell’Emilia Donne.
Dunka na finałowej wspinaczce finiszowała samotnie i odniosła tym samym pierwszy sukces w nowych barwach.
Drugie miejsce zajęła Litwinka Rasa Leleivyte (Aromitalia Vaiano), trzecia finiszowała Holenderka Pauliena Roijakkers (CCC-Liv).
Najwyżej sklasyfikowana Polka, Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), metę osiągnęła jako 12.
Trasa wyścigu ponownie była zupełnie płaska, z finałem na podjeździe Monte della Guardia do sanktuarium pod Bolonią (2 km; 9,4%).
Na zaledwie 87-kilometrowej trasie z peletonu wyskoczyły Sofia Collinelli (Aromitalia Vaiano) oraz Laura Tomasi (Top Girls Fassa Bortolo), a za nimi Anastazja Kolesava (WCC Team), ale ruchy te nie stanowiły zagrożenia dla najsilniejszych ekip w peletonie.
Uciekinierki złapano 6 kilometrów przed metą i o losach wyścigu zdecydowała finałowa wspinaczka. Rozpęd peletonu przed wjazdem na wąską drogę, wijącą się wzdłuż starej, zadaszonej trasy drogi krzyżowej, powstrzymała kraksa 3 kilometry przed metą.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 2:10:44 |
2. | Rasa Leleivyte | Aromitalia Vaiano | 00:11 |
3. | Pauliena Rooijakkers | CCC-Liv | |
4. | Urša Pintar | Alé BTC Ljubljana | |
5. | Sabrina Stultiens | CCC-Liv | 00:14 |
6. | Soraya Paladin | CCC-Liv | 00:29 |
7. | Tatiana Guderzo | Alé BTC Ljubljana | 00:31 |
8. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:37 |
9. | Debora Silvestri | Top Girls Fassa Bortolo | 00:42 |
10. | Rachel Neylan | Chronos Casa Dorada Women Cycling | |
11. | Spela Kern | Lviv Cycling Team women | 00:43 |
12. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
13. | Erica Magnaldi | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 00:54 |
14. | Silvia Zanardi | Bepink | 00:56 |
15. | Elisa Balsamo | Valcar-Travel & Service | |
16. | Demi Vollering | Parkhotel Valkenburg | |
17. | Elena Franchi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
18. | Katia Ragusa | Astana Womens Team | 00:58 |
19. | Letizia Borghesi | Aromitalia Vaiano | 01:09 |
20. | Stine Borgli | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:11 |
21. | Annabel Fisher | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 01:14 |
22. | Camilla Alessio | Bepink | |
23. | Blanca Liliana Moreno | Astana Womens Team | |
24. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 01:18 |
25. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
26. | Eugenia Bujak | Alé BTC Ljubljana | 01:26 |
27. | Małgorzata Jasińska | Chronos Casa Dorada Women Cycling | |
28. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | |
29. | Eyeru Tesfoam Gebru | WCC Team | 01:28 |
30. | Hanna Nilsson | Parkhotel Valkenburg | |
31. | Karlijn Swinkels | Parkhotel Valkenburg | 01:32 |
32. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
33. | Marta Bastianelli | Alé BTC Ljubljana | |
34. | Shara Marche | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:36 |
35. | Carolina Upegui | Kolumbia | 01:37 |
36. | Sofia Bertizzolo | CCC-Liv | 01:44 |
37. | Nadia Quagliotto | Chronos Casa Dorada Women Cycling | 01:46 |
38. | Vittoria Guazzini | Valcar-Travel & Service | |
39. | Magdeleine Vallieres | WCC Team | |
40. | Beatrice Rossato | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 01:49 |
41. | Liane Lippert | Team Sunweb | 01:57 |
42. | Tereza Medvedova | WCC Team | 02:12 |
43. | Lina Svarinska | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | 02:13 |
44. | Carmela Cipriani | Aromitalia Vaiano | |
45. | Kathrin Hammes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
46. | Giorgia Bariani | Top Girls Fassa Bortolo | |
47. | Arlenis Sierra | Astana Womens Team | 02:20 |
48. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | |
49. | Anna Henderson | Team Sunweb | |
50. | Francjasca Pisciali | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
51. | Erika Milena Botero | Kolumbia | 02:24 |
52. | Alison Jackson | Team Sunweb | 02:29 |
53. | Marie-Soleil Blais | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | |
54. | Maria Giulia Confalonieri | Ceratizit-WNT Pro Cycling | |
55. | Veronika Jandova | WCC Team | |
56. | Ruth Winder | Trek-Segafredo Women | |
57. | Asja Paladin | Chronos Casa Dorada Women Cycling | 02:36 |
58. | Alessia Vigilia | Chronos Casa Dorada Women Cycling | |
59. | Emilia Fahlin | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
60. | Nicole D'agostin | Aromitalia Vaiano | |
61. | Noemi Ruegg | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 02:38 |
62. | Vania Canvelli | Bepink | 02:39 |
63. | Tiffany Cromwell | Canyon SRAM Racing | 02:46 |
64. | Silvia Pollicini | Valcar-Travel & Service | 02:51 |
65. | Anastasiya Kolesava | WCC Team | 02:54 |
66. | Silvia Magri | Valcar-Travel & Service | |
67. | Fiona Turnbull | Lviv Cycling Team women | 02:59 |
68. | Maja Perinovic | Top Girls Fassa Bortolo | 03:02 |
69. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 03:05 |
70. | Maria Catalina Gomez | Kolumbia | |
71. | Francjasca Pattaro | Astana Womens Team | 03:07 |
72. | Marta Lach | CCC-Liv | 03:10 |
73. | Urška Zigart | Alé BTC Ljubljana | 03:12 |
74. | Susanne Andersen | Team Sunweb | 03:18 |
75. | Silvia Valsecchi | Bepink | 03:24 |
76. | Arianna Sessi | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
77. | Claudia Meucci | Born To Win | 03:26 |
78. | Laura Milena Toconas | Kolumbia | 03:28 |
79. | Caris Cosentino | Born To Win | 03:30 |
80. | Silvia Persico | Valcar-Travel & Service | |
81. | Julia Soek | Team Sunweb | 03:31 |
82. | Katherin Montoya | Kolumbia | 03:36 |
83. | Sarah Rijkes | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 03:38 |
84. | Pfeiffer Georgi | Team Sunweb | |
85. | Jade Teolis | Astana Womens Team | |
86. | Ellen Feytens | Lviv Cycling Team women | |
87. | Anastasia Carbonari | Aromitalia Vaiano | |
88. | Lara Krahemann | Cogeas-Mettler Pro Cycling Team | 03:46 |
89. | Naomi de Roeck | Lviv Cycling Team women | 03:47 |
90. | Lara Vieceli | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 03:54 |
91. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | |
92. | Simona Frapporti | Bepink | |
93. | Marit Raaijmakers | Parkhotel Valkenburg | 05:00 |
94. | Martina Sgrisleri | Born To Win | |
95. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | 05:15 |
96. | Catalina Anais Soto | WCC Team | |
97. | Alice Gasparini | Eurotarget-Bianchi-Vittoria | |
98. | Beatrice Pozzobon | Conceria Zabri | 05:27 |
99. | Sofia Collinelli | Aromitalia Vaiano | 05:32 |
100. | Amber van der Hulst | Parkhotel Valkenburg | 05:42 |
101. | Greta Marturano | Top Girls Fassa Bortolo | 06:27 |
102. | Elisa Dalla Valle | Top Girls Fassa Bortolo | 07:01 |
103. | Laura Tomasi | Top Girls Fassa Bortolo | |
104. | Giulia Luciani | Conceria Zabri | 07:06 |
105. | Leonora Geppi | Conceria Zabri | |
106. | Aleksandra Kowalska | Lviv Cycling Team women | 08:05 |
107. | Chiara Zanardo | Born To Win | 08:24 |