Kolumbijczyk Ivan Sosa wgrał na Lagunas de Neila ostatni odcinek Vuelta a Burgos.
Kolarz grupy Ineos na finałowym kilometrze odskoczył od Mikela Landy (Bahrain-McLaren) i Remco Evenepoela (Deceuninck-Quick-Step), który triumfował w klasyfikacji generalnej Vuelta a Burgos.
Dobry dzień miał Rafał Majka. Zawodnik Bora-hansgrohe ukończył etap na 6. miejscu.
Finałowy odcinek hiszpańskiego wyścigu prowadził drogami prowincji Burgos, a kolarze kierowali się na Lagunas de Neila (4,8 km; 9,9%), krótką i stromą wspinaczkę, która rozstrzygnąć miała losy rywalizacji.
Ucieczkę dnia zawiązali Daniel Navarro (Israel Start-Up Nation), Joel Nicolau (Caja Rural-Seguros RGA), Angel Madrazo (Burgos-BH), Gotzon Martin (Euskaltel-Euskadi), Delio Fernandez (Nippo Delko One Provence) i Arjen Livyns (Bingoal-Wallonie Bruxelles), po 80 z 164-kilometrowego dystansu wypracowując 6:15 przewagi.
Peleton kierowany przez ekipy Deceuninck-Quick-Step i Mitchelton-Scott zmniejszał różnicę i na 50 kilometrów przed metą miał stratę 4:15.
Przed ostatnią wspinaczką na czele został tylko Madrazo, ale kolarze Mitchelton i Bahrain-McLaren zneutralizowali go bardzo szybko i na ostatnich 5 kilometrach przystąpili do okrajania grupy lidera.
4 kilometry przed metą ruszył Mikel Landa, wypuszczony do ataku przez swojego kolegę Damiano Caruso.
Baskowi nie udało się odskoczyć, ale szybko ponowił swój atak. Gonili go Ivan Sosa, Esteban Chavez (Mitchelton-Scott) i Remco Evenepoel. Nieźle trzymał się Majka, jadąc za Richardem Carapazem (Team Ineos).
Esteban osłabł, spadając do grupy Majki, za to do czołówki zaczął się zbliżać Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step). Półtora kilometra przed metą, nie czekając na kolegę z grupy, ruszył Evenepoel.
Lider wyścigu na chwilę zyskał, lecz tym razem pokazał, że też posiada swoje limity. Landa i Sosa doszli go, a następnie ubiegłoroczny zwycięzca w Burgos zaatakował skutecznie, po etapowy sukces.
Wyniki 5. etapu Vuelta a Burgos 2020 (2.Pro), Gumiel de Izán – Roa de Duero (164 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 3:47:56 |
2. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 00:09 |
3. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 00:11 |
4. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 00:38 |
5. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 00:43 |
6. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 00:44 |
7. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 00:58 |
8. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 01:02 |
9. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 01:10 |
10. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 01:12 |
11. | Richard Carapaz | Team Ineos | 01:17 |
12. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 01:19 |
13. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
14. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
15. | Víctor de La Parte | CCC Team | 01:22 |
16. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 01:33 |
17. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
18. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 01:36 |
19. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
20. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 01:41 |
21. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 01:44 |
22. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | |
23. | Carlos Rodriguez | Team Ineos | 01:49 |
24. | Attila Valter | CCC Team | |
25. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | |
26. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 02:11 |
27. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
28. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | |
29. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 02:22 |
30. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 02:24 |
31. | Manuel Diaz José | Nippo Delko One Provence | 02:30 |
32. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 02:32 |
33. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | 02:35 |
34. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | |
35. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | 02:45 |
36. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
37. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
38. | Rubén Fernandez | Euskaltel-Euskadi | 02:54 |
39. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 03:04 |
40. | Carlos Verona | Movistar Team | |
41. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
42. | Enric Mas | Movistar Team | |
43. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 03:07 |
44. | Jetse Bol | Burgos-BH | 03:21 |
45. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | |
46. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 03:27 |
47. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 03:46 |
48. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 03:49 |
49. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | |
50. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 03:51 |
51. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | |
52. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | 03:58 |
53. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 04:02 |
54. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 04:10 |
55. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 04:24 |
56. | Mulu Kinfe Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 04:54 |
57. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | 05:06 |
58. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
59. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | 05:11 |
60. | Marc Soler | Movistar Team | |
61. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 05:16 |
62. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 05:36 |
63. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | 05:46 |
64. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 06:01 |
65. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 07:09 |
66. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 07:48 |
67. | Delio Fernandez | Nippo Delko One Provence | 08:37 |
68. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
69. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
70. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
71. | Filippo Ganna | Team Ineos | 08:41 |
72. | Kamil Gradek | CCC Team | |
73. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | |
74. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
75. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
76. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 09:06 |
77. | Lluís Mas | Movistar Team | |
78. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | 09:15 |
79. | Christian Knees | Team Ineos | |
80. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | |
81. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | 10:25 |
82. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
83. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
84. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 10:32 |
85. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 10:41 |
86. | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | 10:52 |
87. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | |
88. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | 10:55 |
89. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
90. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 11:07 |
91. | Kamil Małecki | CCC Team | |
92. | Patrick Bevin | CCC Team | 11:10 |
93. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 12:03 |
94. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | |
95. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | |
96. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 12:14 |
97. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 12:55 |
98. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
99. | Matteo Trentin | CCC Team | |
100. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 14:01 |
101. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 14:43 |
102. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
103. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 14:45 |
104. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 14:47 |
105. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
106. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
107. | Alejandro Ropero | Kometa Xstra Cycling Team | 14:57 |
108. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | 15:04 |
109. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 17:42 |
110. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | 18:18 |
111. | Riccardo Minali | Nippo Delko One Provence | |
112. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 18:40 |
113. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
114. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
115. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
116. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
117. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
118. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 19:04 |
119. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
120. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 19:34 |
121. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 20:27 |
122. | Mark Cavendish | Bahrain-McLaren | |
123. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | 20:28 |
124. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | |
125. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 21:06 |
126. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | |
127. | Willie Smit | Burgos-BH | 21:27 |
DNF | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
DNF | Alessandro Fancellu | Kometa Xstra Cycling Team | |
DNF | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
DNF | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
DNF | Biniam Ghirmay Hailu | Nippo Delko One Provence | |
DNF | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
DNF | Mikel Aristi | Euskaltel-Euskadi | |
DNF | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | |
DNF | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
DNF | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
DNF | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
DNF | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
DNS | Julen Irizar | Euskaltel-Euskadi | |
DNS | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
DNS | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 19:14:42 |
2. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 00:30 |
3. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 01:12 |
4. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 01:26 |
5. | George Bennett | Jumbo-Visma | 01:40 |
6. | Richard Carapaz | Team Ineos | 01:58 |
7. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 02:25 |
8. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 02:34 |
9. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 02:36 |
10. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 03:00 |
11. | Víctor de La Parte | CCC Team | 03:30 |
12. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 03:37 |
13. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 04:11 |
14. | Louis Meintjes | NTT Pro Cycling | 04:45 |
15. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 05:02 |
16. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 05:23 |
17. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 05:41 |
18. | Manuel Diaz José | Nippo Delko One Provence | 05:47 |
19. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 06:30 |
20. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 06:31 |
21. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 06:36 |
22. | Sergei Chernetski | Gazprom-RusVelo | 06:38 |
23. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 06:44 |
24. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 06:48 |
25. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 07:02 |
26. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 07:19 |
27. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 07:24 |
28. | Eliot Lietaer | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 07:32 |
29. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 07:35 |
30. | Yuriy Natarov | Astana Pro Team | 08:06 |
31. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 08:26 |
32. | Rubén Fernandez | Euskaltel-Euskadi | 08:38 |
33. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 09:47 |
34. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 09:59 |
35. | Enric Mas | Movistar Team | 11:31 |
36. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 12:57 |
37. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | 13:07 |
38. | Jetse Bol | Burgos-BH | 13:42 |
39. | Delio Fernandez | Nippo Delko One Provence | 14:05 |
40. | Juan Felipe Osorio | Burgos-BH | 15:05 |
41. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 15:28 |
42. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 16:23 |
43. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | 16:40 |
44. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 17:01 |
45. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 17:54 |
46. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 18:58 |
47. | Jon Irisarri | Caja Rural-Seguros RGA | 19:05 |
48. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 19:15 |
49. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 19:28 |
50. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 20:21 |
51. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 21:22 |
52. | Carlos Rodriguez | Team Ineos | 22:27 |
53. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | 23:09 |
54. | Christian Knees | Team Ineos | 23:51 |
55. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | 24:22 |
56. | Filippo Ganna | Team Ineos | 24:31 |
57. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 24:50 |
58. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 25:02 |
59. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 25:59 |
60. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 26:18 |
61. | Aleksey Rybalkin | Gazprom-RusVelo | 26:33 |
62. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
63. | Carlos Verona | Movistar Team | 27:05 |
64. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 27:20 |
65. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 27:22 |
66. | Daniil Fominykh | Astana Pro Team | |
67. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 28:11 |
68. | Attila Valter | CCC Team | 28:30 |
69. | Matteo Trentin | CCC Team | 28:53 |
70. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
71. | Kamil Gradek | CCC Team | 29:03 |
72. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 29:25 |
73. | Timo Roosen | Jumbo-Visma | 29:36 |
74. | Imanol Erviti | Movistar Team | 29:47 |
75. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 30:04 |
76. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 30:16 |
77. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 30:24 |
78. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 30:29 |
79. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 30:46 |
80. | Nikolay Cherkasov | Gazprom-RusVelo | 31:15 |
81. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | 32:57 |
82. | Kamil Małecki | CCC Team | 33:33 |
83. | Patrick Bevin | CCC Team | 34:05 |
84. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 34:17 |
85. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 35:11 |
86. | Marc Soler | Movistar Team | 35:18 |
87. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | 35:50 |
88. | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence | 35:53 |
89. | Nic Dlamini | NTT Pro Cycling | 35:56 |
90. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 36:03 |
91. | Eros Capecchi | Bahrain-McLaren | 36:06 |
92. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 37:38 |
93. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | 37:41 |
94. | Zhandos Bizhigitov | Astana Pro Team | 38:12 |
95. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 38:42 |
96. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 39:54 |
97. | Mulu Kinfe Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 40:06 |
98. | Alejandro Ropero | Kometa Xstra Cycling Team | 40:33 |
99. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 41:08 |
100. | Lluís Mas | Movistar Team | 41:09 |
101. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 41:22 |
102. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 41:42 |
103. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 42:21 |
104. | Szymon Sajnok | CCC Team | 43:15 |
105. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | 44:17 |
106. | Benjamin Dyball | NTT Pro Cycling | 44:23 |
107. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 44:42 |
108. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 47:33 |
109. | Riccardo Minali | Nippo Delko One Provence | 48:04 |
110. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 49:04 |
111. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 49:22 |
112. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 49:27 |
113. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 50:43 |
114. | Jelle Vanendert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 50:48 |
115. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 51:54 |
116. | Heinrich Haussler | Bahrain-McLaren | 52:50 |
117. | Finn Fisher-black | Jumbo-Visma | 53:09 |
118. | Riccardo Verza | Kometa Xstra Cycling Team | 54:04 |
119. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 55:49 |
120. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | |
121. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 58:00 |
122. | Willie Smit | Burgos-BH | 1:00:23 |
123. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 1:02:02 |
124. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 1:02:24 |
125. | Damiano Cima | Gazprom-RusVelo | 1:04:20 |
126. | Mark Cavendish | Bahrain-McLaren | 1:07:54 |
127. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 1:15:17 |