Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) został zwycięzcą Volta a la Comunitat Valenciana. Ostatni etap padł łupem Fabio Jakobsena (Deceunick-Quick Step).
Mistrz Holandii w Walencji pokonał na finiszu Dylana Groenewegena (Jumbo-Visma) i Johna Degenkolba (Lotto Soudal).
Odcinek wieńczący zmagania liczył zaledwie 98 kilometrów i nie nastręczał większych trudności. Na finisz na ulicach Walencji zęby ostrzyli sobie sprinterzy, co z góry na porażkę skazywało uciekinierów.
A tych znalało się czterech Jon Agirre (Equipo Kern Pharma), Hugo Houle (Astana), Francjasco Romano (Bardiani-CSF-Faizanè) i Sergio Samitier (Movistar). Peleton, prowadzony przez ekipy Deceuninck-Quick Step i Jumbo-Visma, pozwolił sobie na nieco ponad minutową stratę.
9 kilometrów przed metą było po akcji. Zgodnie z przewidywaniami wyścig zakończył masowy sprint, na którym rozprowadzony Jakobsen tym razem dał odpór Groenewegenowi.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 2:04:32 |
2. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
3. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
4. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
5. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-McLaren | |
6. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
7. | Jaume Sureda | Burgos-BH | |
8. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
9. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
10. | Matteo Trentin | CCC Team | |
11. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
12. | Ben Swift | Team Ineos | |
13. | Juan José Lobato | Fundación-Orbea | |
14. | Lawrence Naesen | AG2R La Mondiale | |
15. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
16. | Vincenzo Albanese | Bardiani-CSF-Faizanè | |
17. | Antonio Jesus Soto | Fundación-Orbea | |
18. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | |
19. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
20. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | |
21. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | |
22. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
23. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | |
24. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | |
25. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
26. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
27. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | |
28. | Simon Sellier | Team Total Direct Energie | |
29. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | |
30. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | |
31. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | |
32. | Christian Knees | Team Ineos | |
33. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
34. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
35. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
36. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
37. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
38. | Rubén Fernandez | Fundación-Orbea | |
39. | Willie Smit | Burgos-BH | |
40. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
41. | Dylan Teuns | Bahrain-McLaren | |
42. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | |
43. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
44. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
45. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
46. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
47. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
48. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
49. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
50. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | |
51. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
52. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
53. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
54. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | |
55. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
56. | Marc Soler | Movistar Team | |
57. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
58. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
59. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | |
60. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | |
61. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | |
62. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | |
63. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | |
64. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
65. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
66. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
67. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
68. | Dmitry Strakhov | Gazprom-RusVelo | |
69. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
70. | Daniel Viegas | Kometa Xstra Cycling Team | |
71. | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | |
72. | Salvatore Puccio | Team Ineos | |
73. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
74. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
75. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | |
76. | Joan Bou | Fundación-Orbea | |
77. | Mikel Bizkarra | Fundación-Orbea | |
78. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | |
79. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | |
80. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | |
81. | Serge Pauwels | CCC Team | |
82. | Davide Villella | Movistar Team | |
83. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
84. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
85. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | |
86. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | |
87. | Giacomo Garavaglia | Kometa Xstra Cycling Team | |
88. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | |
89. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
90. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
91. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | |
92. | Txomin Juaristi | Fundación-Orbea | |
93. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
94. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | |
95. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | |
96. | Julen Irizar | Fundación-Orbea | |
97. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
98. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
99. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | |
100. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
101. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
102. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | |
103. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | |
104. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
105. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
106. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
107. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
108. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 00:23 |
109. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
110. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | |
111. | Isaac Canton | Burgos-BH | |
112. | Jorge Cubero | Burgos-BH | |
113. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | |
114. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
115. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | |
116. | Kenny de Ketele | Sport Vlaanderen-Baloise | |
117. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
118. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
119. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | |
120. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
121. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
122. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | |
123. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
124. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 00:55 |
125. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 01:02 |
126. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 01:10 |
127. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 01:13 |
128. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 01:17 |
129. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | |
130. | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
131. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
132. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | 01:21 |
133. | Michael Schar | CCC Team | |
134. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | |
135. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | |
136. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | |
137. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | 02:40 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 18:43:00 |
2. | Jack Haig | Mitchelton-Scott | 00:06 |
3. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
4. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 00:13 |
5. | Dylan Teuns | Bahrain-McLaren | 00:23 |
6. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 00:25 |
7. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 00:32 |
8. | Rubén Fernandez | Fundación-Orbea | 00:49 |
9. | Oscar Rodriguez | Astana Pro Team | 01:11 |
10. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 01:14 |
11. | Gianni Moscon | Team Ineos | 01:19 |
12. | Marc Soler | Movistar Team | 01:22 |
13. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
14. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 01:36 |
15. | Sander Armee | Lotto Soudal | 01:43 |
16. | Mikel Bizkarra | Fundación-Orbea | 01:46 |
17. | Víctor de La Parte | CCC Team | 01:47 |
18. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 01:49 |
19. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 01:53 |
20. | Greg van Avermaet | CCC Team | 01:55 |
21. | Serge Pauwels | CCC Team | 02:11 |
22. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 02:58 |
23. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 03:09 |
24. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | 03:23 |
25. | Márton Dina | Kometa Xstra Cycling Team | 03:27 |
26. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 03:36 |
27. | Mathias Frank | AG2R La Mondiale | 03:39 |
28. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | 04:08 |
29. | Ben Swift | Team Ineos | 04:44 |
30. | Rodrigo Contreras | Astana Pro Team | 05:04 |
31. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 05:40 |
32. | Michał Kwiatkowski | Team Ineos | 05:51 |
33. | Joan Bou | Fundación-Orbea | 05:57 |
34. | Kevin Deltombe | Sport Vlaanderen-Baloise | 06:10 |
35. | Davide Villella | Movistar Team | 06:22 |
36. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 06:23 |
37. | Dmitry Strakhov | Gazprom-RusVelo | 06:47 |
38. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 07:04 |
39. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 07:06 |
40. | Luca Covili | Bardiani-CSF-Faizanè | 07:25 |
41. | Willie Smit | Burgos-BH | 07:48 |
42. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 07:50 |
43. | Stijn Vandenbergh | AG2R La Mondiale | 08:06 |
44. | Txomin Juaristi | Fundación-Orbea | 08:21 |
45. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 08:41 |
46. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 08:59 |
47. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 09:26 |
48. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 10:20 |
49. | Reto Hollenstein | Israel Start-Up Nation | 10:34 |
50. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 11:09 |
51. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 11:39 |
52. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 11:40 |
53. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 12:19 |
54. | Michael Schar | CCC Team | 12:22 |
55. | Ivan Moreno | Equipo Kern Pharma | 12:34 |
56. | Francjasco Romano | Bardiani-CSF-Faizanè | 13:03 |
57. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 13:04 |
58. | Robert Stannard | Mitchelton-Scott | 13:29 |
59. | Cristian Scaroni | Gazprom-RusVelo | 13:33 |
60. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 14:16 |
61. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 14:28 |
62. | Dario Cataldo | Movistar Team | 14:39 |
63. | Félix Parra José | Equipo Kern Pharma | 14:41 |
64. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 15:14 |
65. | Simone Velasco | Gazprom-RusVelo | 15:34 |
66. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 15:42 |
67. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 15:45 |
68. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 15:50 |
69. | Iván Garcia Cortina | Bahrain-McLaren | 16:20 |
70. | Diego Rubio | Burgos-BH | 16:29 |
71. | Christian Knees | Team Ineos | 16:53 |
72. | Jonas Gregaard | Astana Pro Team | 17:12 |
73. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 17:30 |
74. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 17:31 |
75. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 17:35 |
76. | Matteo Trentin | CCC Team | 17:40 |
77. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 17:42 |
78. | Salvatore Puccio | Team Ineos | 17:44 |
79. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 17:48 |
80. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 18:03 |
81. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 18:53 |
82. | Alejandro Osorio | Caja Rural-Seguros RGA | 18:54 |
83. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | 19:26 |
84. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 19:30 |
85. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 19:35 |
86. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 20:19 |
87. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 20:20 |
88. | Michael Albasini | Mitchelton-Scott | 21:09 |
89. | Antonio Jesus Soto | Fundación-Orbea | 21:17 |
90. | Jorge Arcas | Movistar Team | 21:55 |
91. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 22:00 |
92. | Callum Scotson | Mitchelton-Scott | 22:37 |
93. | Edward Ravasi | UAE Team Emirates | 22:47 |
94. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 22:48 |
95. | Daniel Navarro | Israel Start-Up Nation | 23:09 |
96. | Ivan Rovny | Gazprom-RusVelo | 23:23 |
97. | Jaume Sureda | Burgos-BH | 24:07 |
98. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 24:13 |
99. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 24:14 |
100. | Lawrence Naesen | AG2R La Mondiale | 24:22 |
101. | Nikita Stalnov | Astana Pro Team | 24:59 |
102. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 25:05 |
103. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF-Faizanè | |
104. | Vincenzo Albanese | Bardiani-CSF-Faizanè | 25:13 |
105. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | 25:39 |
106. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 26:00 |
107. | Scott Davies | Bahrain-McLaren | 27:10 |
108. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 27:25 |
109. | Daniel Viegas | Kometa Xstra Cycling Team | 27:29 |
110. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 27:36 |
111. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 27:38 |
112. | Juan José Lobato | Fundación-Orbea | 27:57 |
113. | Jonathan Castroviejo | Team Ineos | 27:59 |
114. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 28:00 |
115. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | 28:05 |
116. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 28:29 |
117. | Sergio Samitier | Movistar Team | 28:37 |
118. | Simon Sellier | Team Total Direct Energie | 28:42 |
119. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
120. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | 28:56 |
121. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 29:23 |
122. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 29:36 |
123. | Kevin Inkelaar | Bahrain-McLaren | 31:00 |
124. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 31:04 |
125. | Diego Pablo Sevilla | Kometa Xstra Cycling Team | 32:18 |
126. | Isaac Canton | Burgos-BH | |
127. | Jaime Castrillo | Equipo Kern Pharma | 32:56 |
128. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 33:20 |
129. | Héctor Saez | Caja Rural-Seguros RGA | 33:36 |
130. | Julen Irizar | Fundación-Orbea | 34:37 |
131. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 34:51 |
132. | Antonio Puppio | Kometa Xstra Cycling Team | 34:56 |
133. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | 35:14 |
134. | Kenny de Ketele | Sport Vlaanderen-Baloise | 35:20 |
135. | Sergio Araiz | Equipo Kern Pharma | 36:04 |
136. | Emiel Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 37:10 |
137. | Giacomo Garavaglia | Kometa Xstra Cycling Team | 40:56 |