Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale) wygrał 50. edycję wyścigu Etoile de Besseges. Najlepszy rezultat na odcinku finałowej jazdy na czas wykręcił Alberto Bettiol (EF Pro Cycling).
Drugi wynik dnia, ze stratą 9 sekund, uzyskał kolega zespołowy zwycięzcy Magnus Cort, a na dziesiątym miejscu został sklasyfikowany Kamil Małecki (CCC Team).
W klasyfikacji generalnej wyścigu Cosnefroy był lepszy od Bettiola o 13 sekund. Małecki ukończył zmagania jako 28.
Niemiec Georg Zimmermann dla polskiej ekipy CCC wywalczył miano najlepszego górala.
Ostatnie zadanie wyścigu stanowiła 11-kilometrowa jazda indywidualna na czas w Ales, którą wieńczył niewielki podjazd (2,9 km; 5,3%).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 15:13 |
2. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 00:09 |
3. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 00:15 |
4. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 00:17 |
5. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 00:24 |
6. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 00:25 |
7. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 00:27 |
8. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 00:28 |
9. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 00:29 |
10. | Kamil Małecki | CCC Team | 00:31 |
11. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 00:39 |
12. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 00:40 |
13. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
14. | Xandro Meurisse | Circus-Wanty Gobert | 00:43 |
15. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
16. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 00:44 |
17. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 00:45 |
18. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 00:46 |
19. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
20. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 00:47 |
21. | Kamil Gradek | CCC Team | 00:48 |
22. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 00:49 |
23. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
24. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | 00:50 |
25. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | 00:53 |
26. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 00:54 |
27. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 00:56 |
28. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
29. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 00:57 |
30. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
31. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 00:59 |
32. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 01:00 |
33. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:03 |
34. | Diego Rosa | Team Arkéa Samsic | |
35. | Jonas Koch | CCC Team | 01:05 |
36. | Arthur Vichot | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
37. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 01:06 |
38. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 01:08 |
39. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
40. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:09 |
41. | Andreas Stokbro | NTT Pro Cycling | 01:11 |
42. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 01:16 |
43. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
44. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 01:18 |
45. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
46. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 01:22 |
47. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | |
48. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | |
49. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | |
50. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | 01:23 |
51. | Roy Jans | Alpecin-Fenix | 01:24 |
52. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 01:26 |
53. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | 01:27 |
54. | Biniyam Ghirmay | Nippo Delko One Provence | 01:29 |
55. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
56. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 01:30 |
57. | Baptiste Bleier | St Michel-Auber93 | |
58. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 01:32 |
59. | Tom Devriendt | Circus-Wanty Gobert | |
60. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
61. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 01:33 |
62. | Jay Robert Thomson | NTT Pro Cycling | |
63. | Logan Owen | EF Pro Cycling | 01:34 |
64. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | |
65. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
66. | Michał Paluta | CCC Team | 01:35 |
67. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 01:36 |
68. | Jasper de Plus | Circus-Wanty Gobert | 01:37 |
69. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 01:39 |
70. | Romain Le Roux | Team Arkéa Samsic | 01:40 |
71. | Kris Boeckmans | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 01:42 |
72. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
73. | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 01:43 |
74. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
75. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | |
76. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
77. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | |
78. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:46 |
79. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
80. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 01:49 |
81. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 01:50 |
82. | Massimo Orlandi | Beltrami TSA Marchiol | |
83. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
84. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 01:51 |
85. | Jakub Mareczko | CCC Team | 01:52 |
86. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
87. | Georg Zimmermann | CCC Team | 01:53 |
88. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
89. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 02:01 |
90. | Nicolò Parisini | Beltrami TSA Marchiol | |
91. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 02:02 |
92. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 02:08 |
93. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:10 |
94. | Franklin Six | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:12 |
95. | Filippo Baroncini | Beltrami TSA Marchiol | 02:13 |
96. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:18 |
97. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 02:19 |
98. | Pierre Barbier | Nippo Delko One Provence | 02:24 |
99. | Fumiyuki Beppu | Nippo Delko One Provence | |
100. | Thomas Pesenti | Beltrami TSA Marchiol | 02:30 |
101. | Florian Dumourier | Cambodia Cycling Academy | 02:31 |
102. | Samy Aurignac | Cambodia Cycling Academy | 02:32 |
103. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 02:34 |
104. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
105. | Atsushi Oka | Nippo Delko One Provence | 02:35 |
106. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:36 |
107. | Roman Maikin | Cambodia Cycling Academy | |
108. | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | 02:46 |
109. | Matúš Stocek | Beltrami TSA Marchiol | 02:49 |
110. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 02:52 |
111. | Marco Grendene | Beltrami TSA Marchiol | 02:55 |
112. | Florian Hudry | Cambodia Cycling Academy | 02:59 |
113. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 03:00 |
114. | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 03:01 |
OTL | Gregorio Ferri | Beltrami TSA Marchiol | |
OTL | Alexander Richardson | Alpecin-Fenix | |
OTL | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
OTL | Bryan Alaphilippe | St Michel-Auber93 | |
OTL | Boy van Poppel | Circus-Wanty Gobert | |
OTL | Alfdan de Decker | Circus-Wanty Gobert | |
DNS | Emiel Vermeulen | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
DNS | Alessandro Fedeli | Nippo Delko One Provence |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 14:39:57 |
2. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 00:13 |
3. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 00:14 |
4. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 01:02 |
5. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 01:05 |
6. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 01:26 |
7. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 01:45 |
8. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | 02:14 |
9. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 02:17 |
10. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:19 |
11. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 02:21 |
12. | Xandro Meurisse | Circus-Wanty Gobert | 02:22 |
13. | Arthur Vichot | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
14. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 02:28 |
15. | Laurens Huys | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 02:33 |
16. | Daniel Alejandro Mendez | Equipo Kern Pharma | |
17. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 02:34 |
18. | Thibault Guernalec | Team Arkéa Samsic | 02:42 |
19. | Gijs van Hoecke | CCC Team | 02:54 |
20. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 03:10 |
21. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 03:12 |
22. | Simon Clarke | EF Pro Cycling | 03:15 |
23. | Mauro Finetto | Nippo Delko One Provence | 03:20 |
24. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 03:21 |
25. | Jonas Koch | CCC Team | 03:23 |
26. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:35 |
27. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | 03:36 |
28. | Kamil Małecki | CCC Team | 03:43 |
29. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 03:44 |
30. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 04:09 |
31. | Georg Zimmermann | CCC Team | 04:13 |
32. | Sebastian Schonberger | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 04:16 |
33. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 04:31 |
34. | Biniyam Ghirmay | Nippo Delko One Provence | 04:39 |
35. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 04:40 |
36. | Michał Paluta | CCC Team | 04:46 |
37. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 04:52 |
38. | Samuel Leroux | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 05:20 |
39. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
40. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 05:22 |
41. | Romain Hardy | Team Arkéa Samsic | 05:31 |
42. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | 05:54 |
43. | Roman Maikin | Cambodia Cycling Academy | 06:51 |
44. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 07:22 |
45. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 07:43 |
46. | Lindsay de Vylder | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:44 |
47. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | 07:47 |
48. | Maxime Cam | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 08:05 |
49. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 08:57 |
50. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 09:02 |
51. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 09:32 |
52. | Franklin Six | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 09:33 |
53. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 10:20 |
54. | Roy Jans | Alpecin-Fenix | 10:39 |
55. | Andreas Stokbro | NTT Pro Cycling | 11:49 |
56. | Romain Le Roux | Team Arkéa Samsic | 11:52 |
57. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 12:17 |
58. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 12:26 |
59. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 13:33 |
60. | Diego Rosa | Team Arkéa Samsic | 13:46 |
61. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 13:51 |
62. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 14:55 |
63. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | 15:07 |
64. | Ben O'connor | NTT Pro Cycling | 15:08 |
65. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 15:30 |
66. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 15:57 |
67. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 16:08 |
68. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | 16:24 |
69. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | 17:03 |
70. | Julius van Den Berg | EF Pro Cycling | 17:21 |
71. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | 17:23 |
72. | Massimo Orlandi | Beltrami TSA Marchiol | 17:31 |
73. | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 18:03 |
74. | Kamil Gradek | CCC Team | 18:46 |
75. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 19:13 |
76. | Filippo Baroncini | Beltrami TSA Marchiol | 19:43 |
77. | Pierre Barbier | Nippo Delko One Provence | 19:44 |
78. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 19:53 |
79. | Jakub Mareczko | CCC Team | 20:32 |
80. | Alexis Gougeard | AG2R La Mondiale | 20:47 |
81. | Thomas Pesenti | Beltrami TSA Marchiol | 21:05 |
82. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 21:07 |
83. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 22:01 |
84. | Samy Aurignac | Cambodia Cycling Academy | 22:37 |
85. | Tom Dernies | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 22:45 |
86. | Tom Devriendt | Circus-Wanty Gobert | 22:58 |
87. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 23:03 |
88. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 24:53 |
89. | Nicolò Parisini | Beltrami TSA Marchiol | 25:34 |
90. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 25:51 |
91. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 25:58 |
92. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | 26:31 |
93. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 28:12 |
94. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 28:46 |
95. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 28:48 |
96. | Florian Dumourier | Cambodia Cycling Academy | 29:15 |
97. | Baptiste Bleier | St Michel-Auber93 | 29:45 |
98. | Julien Antomarchi | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 30:36 |
99. | Atsushi Oka | Nippo Delko One Provence | 31:22 |
100. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 31:50 |
101. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 32:57 |
102. | Kris Boeckmans | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 33:48 |
103. | Jay Robert Thomson | NTT Pro Cycling | 34:42 |
104. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 34:55 |
105. | Matúš Stocek | Beltrami TSA Marchiol | 35:29 |
106. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 35:30 |
107. | Logan Owen | EF Pro Cycling | 36:00 |
108. | Jasper de Plus | Circus-Wanty Gobert | 36:22 |
109. | Fumiyuki Beppu | Nippo Delko One Provence | 41:12 |
110. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 42:01 |
111. | Martin Bouzas | Equipo Kern Pharma | 42:35 |
112. | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 42:59 |
113. | Florian Hudry | Cambodia Cycling Academy | 50:06 |
114. | Marco Grendene | Beltrami TSA Marchiol | 50:52 |