Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step) po samotnym rajdzie wygrał w Toledo dziewiętnasty etap wyścigu Vuelta a Espana.
Francuz nie dał się doścignąć peletonowi, przyprowadzonemu przez Sama Bennetta (Bora-hansgrohe) i Zdenka Stybara (Deceuninck-Quick Step).
W klasyfikacji generalnej nie zaszły ważne zmiany, prowadzi Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).
Kolarze pozostali w okolicach Madrytu, startując z Ávili. Na początek 165-kilometrowego dystansu wyrastała górska premia Alto de la Paramera (12 km; 2,5%; kat. 3), później na odkrytym terenie regionu Kastylia-La Mancha mogło dmuchnąć, a na koniec przewidziano częściowo brukowany, kilometrowy podjazd, o nachyleniu 6,2%.
Ucieczka tym razem zawiązała się sprawnie, w składzie Pierre Latour (AG2R La Mondiale), Domen Novak (Bahrain-Merida), Shane Archbold (Bora-hansgrohe), Rémi Cavagna (Deceuninck-Quick Step), Lawson Craddock (EF Education First), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Tsgabu Grmay (Mitchelton Scott), Ben O’Connor (Team Dimension Data), David de la Cruz (Team Ineos), Nikias Arndt (Team Sunweb) i Peter Stetina (Trek-Segafredo). Jedenastka na Alto de la Paramera zyskała minutę przewagi, następnie różnica wzrosła do 3:35 (35 km).
W peletonie pojawiły się chętne zespoły do pracy – CCC Team, Katusha Alpecin, Bora-hansgrohe i Caja Rural-Seguros RGA. Archbold został wycofany z akcji. W konsekwencji w połowie drogi obie grupy dzieliło półtorej minuty.
Nerwowo zrobiło się 65 kilometrów przed metą, po kraksie w peletonie, Upadł lider Primoz Roglic, zaplątał się również Miguel Angel Lopez (Astana). Grupa pękła, a czekać na pechowców nie zamierzali kolarze Movistaru. Do tego trochę powiało.
Zaczęła się gonitwa, Roglic tracił ponad minutę, w pierwszej części peletonu brakowało też Rafała Majki (Bora-hansgrohe). Po kilkunastu kilometrach Movistar spasował i czołówka wyścigu ponownie była razem.
Tymczasem uciekinierzy utrzymywali ponad minutową przewagę. Z tyłu znów powstały ranty, jednak nikt z ważnych się nie zgubił i tempo spadło.
Cavagna, który na trasie się nieco oszczędzał, postanowił zaatakować 25 kilometrów przed metą. 24-latek zyskał kilkanaście sekund nad czołówką i mimo trudnej końcówki w Toledo parł po zwycięstwo. Na ostatni kilometr wpadł z zapasem 26 sekund, z powodzeniem broniąc na podjeździe tej nikłej przewagi.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 3:43:34 |
2. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 00:05 |
3. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
4. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
5. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
6. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
7. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
8. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
9. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
10. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
11. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
12. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
13. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
14. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
15. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | |
16. | Jonas Koch | CCC Team | |
17. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
18. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
19. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
20. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
21. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
22. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
23. | Sergio Higuita | EF Education First | |
24. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
25. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
26. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
27. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
28. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
29. | Marc Soler | Movistar Team | |
30. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
31. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
32. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
33. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
34. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
35. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
36. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
37. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 00:27 |
38. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | |
39. | Michael Storer | Team Sunweb | |
40. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | |
41. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 00:30 |
42. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 00:33 |
43. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 00:37 |
44. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 00:41 |
45. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
46. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | |
47. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 00:44 |
48. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
49. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 00:47 |
50. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
51. | Sebastián Henao | Team Ineos | |
52. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 01:02 |
53. | Ben King | Dimension Data | |
54. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
55. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 01:17 |
56. | Szymon Sajnok | CCC Team | 01:21 |
57. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 01:25 |
58. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | |
59. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 01:31 |
60. | Jaco Venter | Dimension Data | 01:39 |
61. | Salvatore Puccio | Team Ineos | |
62. | Ben O'connor | Dimension Data | 01:43 |
63. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 01:47 |
64. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 01:52 |
65. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 01:58 |
66. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
67. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 02:17 |
68. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 02:31 |
69. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
70. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 02:36 |
71. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 02:47 |
72. | Wout Poels | Team Ineos | 03:17 |
73. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | |
74. | Owain Doull | Team Ineos | 03:20 |
75. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 03:33 |
76. | Lawson Craddock | EF Education First | 04:15 |
77. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 04:31 |
78. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 04:38 |
79. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 05:14 |
80. | Sander Armee | Lotto Soudal | 05:33 |
81. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | |
82. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 05:40 |
83. | Francisco José Ventoso | CCC Team | |
84. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
85. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
86. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
87. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
88. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 05:43 |
89. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
90. | Ian Stannard | Team Ineos | |
91. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | |
92. | Robert Power | Team Sunweb | 05:52 |
93. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
94. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
95. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | |
96. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | |
97. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
98. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
99. | Mitchell Docker | EF Education First | |
100. | Logan Owen | EF Education First | |
101. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | |
102. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 06:06 |
103. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 06:12 |
104. | Max Walscheid | Team Sunweb | 06:32 |
105. | David de La Cruz | Team Ineos | 06:40 |
106. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 06:50 |
107. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 07:56 |
108. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 08:17 |
109. | Paweł Bernas | CCC Team | 08:44 |
110. | Jorge Arcas | Movistar Team | 08:54 |
111. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
112. | Mark Padun | Bahrain-Merida | 08:56 |
113. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 08:58 |
114. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 09:40 |
115. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 09:45 |
116. | Rasmus Tiller | Dimension Data | 14:55 |
117. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 15:06 |
118. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
119. | Nic Dlamini | Dimension Data | |
120. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
121. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | |
122. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
123. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
124. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
125. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
126. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
127. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
128. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
129. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | |
130. | Jorge Cubero | Burgos-BH | |
131. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | |
132. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
133. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
134. | Will Barta | CCC Team | |
135. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
136. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
137. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
138. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
139. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 15:26 |
140. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
141. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
142. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
143. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
144. | Domen Novak | Bahrain-Merida | |
145. | Nuno Bico | Burgos-BH | |
146. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
147. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 15:29 |
148. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
149. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 15:32 |
150. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
151. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
152. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
153. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 15:46 |
154. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | |
DNF | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
DNF | Tony Martin | Jumbo-Visma | , |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 75:00:33 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:50 |
3. | Nairo Quintana | Movistar Team | 03:31 |
4. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 04:17 |
5. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 04:49 |
6. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 07:46 |
7. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 09:46 |
8. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 11:50 |
9. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 13:23 |
10. | Marc Soler | Movistar Team | 21:09 |
11. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 22:16 |
12. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 23:26 |
13. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 23:58 |
14. | Sergio Higuita | EF Education First | 32:09 |
15. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 33:49 |
16. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 39:14 |
17. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 40:14 |
18. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 43:00 |
19. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 43:36 |
20. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 1:02:26 |
21. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 1:02:52 |
22. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 1:04:10 |
23. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 1:07:42 |
24. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:11:47 |
25. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | 1:14:44 |
26. | Ben O'connor | Dimension Data | 1:16:26 |
27. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 1:16:38 |
28. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 1:17:06 |
29. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 1:18:13 |
30. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 1:23:00 |
31. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 1:31:42 |
32. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 1:32:52 |
33. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 1:38:14 |
34. | Wout Poels | Team Ineos | 1:40:30 |
35. | George Bennett | Jumbo-Visma | 1:42:38 |
36. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 1:48:46 |
37. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 1:50:52 |
38. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 1:51:49 |
39. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 1:55:42 |
40. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 1:55:56 |
41. | Louis Meintjes | Dimension Data | 1:58:42 |
42. | Ben King | Dimension Data | 2:00:16 |
43. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | 2:00:41 |
44. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 2:02:10 |
45. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 2:02:37 |
46. | Sebastián Henao | Team Ineos | 2:02:55 |
47. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 2:06:35 |
48. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:08:35 |
49. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 2:08:41 |
50. | Lawson Craddock | EF Education First | 2:12:25 |
51. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 2:16:23 |
52. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 2:17:24 |
53. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 2:18:51 |
54. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 2:19:27 |
55. | David de La Cruz | Team Ineos | 2:20:51 |
56. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:21:40 |
57. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 2:22:29 |
58. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 2:23:22 |
59. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | 2:26:48 |
60. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 2:28:03 |
61. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:28:11 |
62. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 2:28:23 |
63. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 2:33:31 |
64. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 2:36:41 |
65. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 2:37:25 |
66. | Sander Armee | Lotto Soudal | 2:37:28 |
67. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 2:39:35 |
68. | Jonas Koch | CCC Team | 2:40:30 |
69. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 2:42:09 |
70. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 2:43:10 |
71. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 2:44:57 |
72. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | 2:48:05 |
73. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 2:49:24 |
74. | Owain Doull | Team Ineos | 2:50:11 |
75. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | 2:50:23 |
76. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | 2:51:12 |
77. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 2:53:52 |
78. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 2:54:09 |
79. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 2:54:26 |
80. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 2:54:33 |
81. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | 2:54:43 |
82. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 2:54:57 |
83. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 2:55:03 |
84. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 2:55:14 |
85. | Mark Padun | Bahrain-Merida | 2:57:01 |
86. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 2:58:17 |
87. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 2:59:26 |
88. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 3:00:24 |
89. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 3:00:29 |
90. | Salvatore Puccio | Team Ineos | 3:00:39 |
91. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 3:03:16 |
92. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 3:03:49 |
93. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 3:05:08 |
94. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | 3:05:24 |
95. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 3:06:44 |
96. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 3:08:39 |
97. | Jorge Arcas | Movistar Team | 3:14:21 |
98. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 3:20:26 |
99. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 3:22:33 |
100. | Michael Storer | Team Sunweb | 3:24:35 |
101. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | 3:24:51 |
102. | Jetse Bol | Burgos-BH | 3:26:20 |
103. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 3:27:00 |
104. | Ian Stannard | Team Ineos | 3:28:22 |
105. | Nic Dlamini | Dimension Data | 3:28:41 |
106. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 3:31:10 |
107. | Robert Power | Team Sunweb | 3:34:05 |
108. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 3:35:14 |
109. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 3:36:57 |
110. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 3:41:34 |
111. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 3:43:05 |
112. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | 3:45:11 |
113. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 3:46:28 |
114. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 3:46:58 |
115. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 3:48:12 |
116. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 3:48:31 |
117. | Domen Novak | Bahrain-Merida | 3:49:47 |
118. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | 3:50:34 |
119. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 3:51:12 |
120. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | 3:51:29 |
121. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 3:51:57 |
122. | Mitchell Docker | EF Education First | 3:52:11 |
123. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 3:52:53 |
124. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 3:54:06 |
125. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 3:55:49 |
126. | Rasmus Tiller | Dimension Data | 3:56:41 |
127. | Jaco Venter | Dimension Data | 3:56:56 |
128. | Jempy Drucker | Bora-hansgrohe | 3:56:57 |
129. | Logan Owen | EF Education First | 3:57:50 |
130. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | 4:00:35 |
131. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 4:00:41 |
132. | Will Barta | CCC Team | 4:01:36 |
133. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 4:02:23 |
134. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 4:03:54 |
135. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 4:04:46 |
136. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 4:04:47 |
137. | Max Walscheid | Team Sunweb | 4:09:37 |
138. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 4:11:57 |
139. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 4:13:23 |
140. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | 4:19:06 |
141. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 4:20:39 |
142. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 4:20:41 |
143. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
144. | Szymon Sajnok | CCC Team | 4:21:23 |
145. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 4:25:28 |
146. | Diego Rubio | Burgos-BH | 4:26:27 |
147. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 4:29:52 |
148. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 4:33:05 |
149. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 4:40:48 |
150. | Paweł Bernas | CCC Team | 4:41:42 |
151. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 4:48:24 |
152. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 4:51:05 |
153. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 5:07:24 |
154. | Nuno Bico | Burgos-BH | 5:15:42 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 143 |
2. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 114 |
3. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 110 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 107 |
5. | Nairo Quintana | Movistar Team | 92 |
6. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 73 |
7. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 71 |
8. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 61 |
9. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 60 |
10. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 54 |
11. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 53 |
12. | Sergio Higuita | EF Education First | 52 |
13. | Lawson Craddock | EF Education First | 48 |
14. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 46 |
15. | Marc Soler | Movistar Team | 46 |
16. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 45 |
17. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 43 |
18. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 40 |
19. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 40 |
20. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 37 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 76 |
2. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 44 |
3. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 35 |
4. | Wout Poels | Team Ineos | 31 |
5. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 26 |
6. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 25 |
7. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 24 |
8. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 22 |
9. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 22 |
10. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 21 |
11. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 20 |
12. | Marc Soler | Movistar Team | 17 |
13. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 14 |
14. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 13 |
15. | Sergio Higuita | EF Education First | 12 |
16. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 12 |
17. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 12 |
18. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 12 |
19. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 11 |
20. | Jetse Bol | Burgos-BH | 11 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Miguel Angel Lopez | Astana | 75:04:50 |
2. | Tadej Pogacar | UAE-Team EMirates | 00:32 |
3. | James Knox | Deceuninck-Quick-Step | 09:06 |
4. | Sergio Higuita | EF Education First | 27:52 |
5. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 35:57 |
6. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 58:09 |
7. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 58:35 |
8. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 59:53 |
9. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | 1:10:27 |
10. | Ben O'Connor | Dimension Data | 1:12:09 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 224:04:57 | |
2. | Astana Pro Team | 47:00 | |
3. | Jumbo-Visma | 1:35:05 | |
4. | Mitchelton-Scott | 2:12:54 | |
5. | AG2R La Mondiale | 2:50:23 | |
6. | Dimension Data | 3:03:42 | |
7. | Team Sunweb | 3:09:40 | |
8. | Euskadi Basque Country-Murias | 3:10:36 | |
9. | Bahrain-Merida | 3:33:56 | |
10. | Team Ineos | 3:34:38 | |
11. | Deceuninck-Quick Step | 3:38:38 | |
12. | UAE Team Emirates | 3:47:20 | |
13. | Bora-hansgrohe | 3:49:06 | |
14. | Lotto Soudal | 4:02:44 | |
15. | Trek-Segafredo | 4:02:58 | |
16. | Groupama-FDJ | 4:24:15 | |
17. | Katusha-Alpecin | 4:30:43 | |
18. | Cofidis, Solutions Crédits | 4:38:08 | |
19. | EF Education First | 4:43:46 | |
20. | Caja Rural-Seguros RGA | 5:50:09 | |
21. | CCC Team | 7:59:15 | |
22. | Burgos-BH | 8:21:03 |