Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) wygrała po finiszu w Weert pierwszy odcinek wyścigu Boels Ladies Tour.
Holenderka pokonała na ostatnich metrach Kirsten Wild (WNT-Rotor Pro Cycling) oraz Letizię Paternoster (Trek-Segafredo Women).
Podczas 1. etapu panie pokonały 123 kilometry w płaskim terenie. W końcówce kobiecy peleton przemierzał dwie 9- kilometrowe rundy wokół Weert. Na pierwszej z nich zaatakowały Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv), Lizzie Deignan (Trek-Segafredo) i Moniek Tenniglo (Mitchelton-Scott).
Na finałowej rundzie ucieczka została zlikwidowana, a z peletonu najlepiej zafiniszowała Lorena Wiebes. Liderką klasyfikacji generalnej pozostała zwyciężczyni prologu Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), która na początku etapu ucierpiała w kraksie.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 2:59:02 |
2. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | |
3. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | |
4. | Amy Pieters | Boels-Dolmans | |
5. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | |
6. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
7. | Roxane Fournier | Movistar Team | |
8. | Lonneke Uneken | Hitec Products | |
9. | Lucinda Brand | Team Sunweb | |
10. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | |
11. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
12. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
13. | Christine Majerus | Boels-Dolmans | |
14. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | |
15. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | |
16. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
17. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
18. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | |
19. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans | |
20. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | |
21. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
22. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | |
23. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
24. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
25. | Franziska Koch | Team Sunweb | |
26. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
27. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | |
28. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
29. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | |
30. | Julia Soek | Team Sunweb | |
31. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
32. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
33. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling Team | |
34. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
35. | Valerie Demey | CCC-Liv | |
36. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | |
37. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | |
38. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | |
39. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
40. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
41. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | |
42. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
43. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
44. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | |
45. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
46. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans | |
47. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
48. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
49. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | |
50. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | |
51. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | |
52. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
53. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | |
54. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
55. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | |
56. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans | |
57. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
58. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
59. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
60. | Marta Lach | CCC-Liv | |
61. | Anna Henderson | Team TIBCO-SVB | |
62. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans | |
63. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
64. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
65. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | 00:20 |
66. | Quinty Ton | Biehler Pro Cycling Team | 00:28 |
67. | Kylie Waterreus | Reprezentacja Holandii | |
68. | Arianna Pruisscher | Reprezentacja Holandii | |
69. | Martina Alzini | Bigla Pro Cycling | |
70. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | |
71. | Mareille Meijering | Reprezentacja Holandii | |
72. | Franziska Brausse | WNT-Rotor Pro Cycling | |
73. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | |
74. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:35 |
75. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | |
76. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | |
77. | Merel Hofman | Biehler Pro Cycling Team | |
78. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | |
79. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | 00:46 |
80. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
81. | Coralie Demay | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
82. | Gracie Elvin | Mitchelton-Scott | 00:49 |
83. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 00:50 |
84. | Kirsten Peetoom | Netherlands | |
85. | Lucy van der Haar | Hitec Products | |
86. | Janine van der Meer | Parkhotel Valkenburg | |
87. | Floor Weerink | Reprezentacja Holandii | 01:18 |
88. | Julie Meyer Solvang | Hitec Products | 01:28 |
89. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | |
90. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | |
91. | Abigail van Twisk | Trek-Segafredo Women | 01:56 |
92. | Senna Feron | Reprezentacja Holandii | |
93. | Rebecca Durrell | Team TIBCO-SVB | 02:29 |
94. | Melanie Klement | Biehler Pro Cycling Team | 11:08 |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 3:04:06 |
2. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 00:03 |
3. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | 00:04 |
4. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | 00:06 |
5. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 00:07 |
6. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:09 |
7. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
8. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 00:10 |
9. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:11 |
10. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | |
11. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
12. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:12 |
13. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:13 |
14. | Franziska Koch | Team Sunweb | |
15. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 00:15 |
16. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
17. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 00:16 |
18. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans Cycling Team | |
19. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
20. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 00:17 |
21. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 00:18 |
22. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
23. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
24. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | 00:19 |
25. | Lonneke Uneken | Hitec Products | |
26. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
27. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | 00:22 |
28. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 00:23 |
29. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
30. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | |
31. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | 00:24 |
32. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
33. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
34. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
35. | Julia Soek | Team Sunweb | 00:25 |
36. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
37. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | 00:26 |
38. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
39. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | |
40. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | 00:27 |
41. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
42. | Anna Henderson | Team TIBCO-SVB | |
43. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 00:28 |
44. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
45. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | |
46. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
47. | Marta Lach | CCC-Liv | 00:29 |
48. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling Team | |
49. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
50. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:30 |
51. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | |
52. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
53. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 00:31 |
54. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
55. | Roxane Fournier | Movistar Team | 00:32 |
56. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
57. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
58. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | 00:33 |
59. | Valerie Demey | CCC-Liv | 00:36 |
60. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | 00:37 |
61. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 00:39 |
62. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:40 |
63. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | 00:48 |
64. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 00:50 |
65. | Franziska Brausse | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:55 |
66. | Quinty Ton | Biehler Pro Cycling Team | 01:00 |
67. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | 01:02 |
68. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 01:03 |
69. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 01:05 |
70. | Martina Alzini | Bigla Pro Cycling | |
71. | Mareille Meijering | Netherlands | 01:06 |
72. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 01:07 |
73. | Merel Hofman | Biehler Pro Cycling Team | 01:09 |
74. | Kylie Waterreus | Netherlands | 01:11 |
75. | Esther van Veen | Parkhotel Valkenburg | 01:12 |
76. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
77. | Gracie Elvin | Mitchelton-Scott | 01:14 |
78. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | 01:15 |
79. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | 01:18 |
80. | Coralie Demay | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:20 |
81. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 01:27 |
82. | Lucy van der Haar | Hitec Products | 01:30 |
83. | Janine van der Meer | Parkhotel Valkenburg | 01:33 |
84. | Kirsten Peetoom | Netherlands | 01:42 |
85. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | 01:48 |
86. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | 01:52 |
87. | Floor Weerink | Netherlands | 02:07 |
88. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 02:13 |
89. | Julie Meyer Solvang | Hitec Products | 02:21 |
90. | Abigail van Twisk | Trek-Segafredo Women | 02:32 |
91. | Senna Feron | Netherlands | 02:51 |
92. | Rebecca Durrell | Team TIBCO-SVB | 03:04 |
93. | Arianna Pruisscher | Netherlands | 06:32 |
94. | Melanie Klement | Biehler Pro Cycling Team | 11:55 |