Andres Camilo Ardila wygrał na przełęczy Maniva piąty etap Giro d’Italia zawodników do lat 23.
20-letni Kolumbijczyk umocnił się na pozycji lidera, wyprzedzając trzech swoich rodaków. Drugi przyjechał Jesus David Peña, a trzeci Einer Augusto Rubio.
Płaskie etap zakończyła rozgrywka na Passo Maniva (10,7 km; 8%).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Andres Camilo Ardila | 3:56:51 | |
2. | Jesus David Pena Jimenez | 01:08 | |
3. | Einer Augusto Rubio | 01:12 | |
4. | Juan Diego Alba | 01:22 | |
5. | Alessandro Covi | Team Colpack | 01:40 |
6. | Ethan Hayter | ||
7. | Alessandro Monaco | 01:50 | |
8. | Kevin Inkelaar | Equipe continentale Groupama-FDJ | 02:03 |
9. | Cristian Scaroni | Equipe continentale Groupama-FDJ | 02:04 |
10. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | 02:07 |
11. | Inigo Elosegui | 02:26 | |
12. | Filippo Conca | Biesse Carrera | 02:30 |
13. | Viktor Verschaeve | 02:39 | |
14. | Luca Rastelli | 02:42 | |
15. | Dinmukhammed Ulysbayev | Astana City | 02:46 |
16. | Matteo Bellia | Biesse Carrera | 02:51 |
17. | Markus Wildauer | Tirol KTM Cycling Team | |
18. | Davide Casarotto | 03:03 | |
19. | Henri Vandenabeele | 03:05 | |
20. | Simon Guglielmi | Equipe continentale Groupama-FDJ | |
21. | Sergio Garcia Gonzalez | 03:15 | |
22. | Filippo Zana | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 03:19 |
23. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | 03:21 |
24. | Emanuele Barison | 03:26 | |
25. | Giuseppe La Terra Pirre | 03:33 | |
26. | Simone Zandomeneghi | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | 03:36 |
27. | Félix Parra José | 03:47 | |
28. | Alexander Evans | SEG Racing Academy | 03:52 |
29. | Thomas Vereecken | 03:58 | |
30. | Aldo Caiati | 04:14 | |
31. | Remi Capron | IAM Excelsior | 04:40 |
32. | Thymen Arensman | SEG Racing Academy | 04:48 |
33. | Daniel Tulett | Team Wiggins Le Col | 04:51 |
34. | Andrea Pietrobon | 05:03 | |
35. | Mason Hollyman | 05:06 | |
36. | Michael Belleri | ||
37. | Marco Friedrich | Tirol KTM Cycling Team | 05:14 |
38. | Carlos Garcia | 05:16 | |
39. | Juan Fernando Calle Hurtado | 05:21 | |
40. | Eduardo Perez-landaluce | 05:51 | |
41. | Matteo Domenicali | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | 05:53 |
42. | Roger Adria | 06:00 | |
43. | Daniel Alejando Largo | ||
44. | Adrián Bustamante | Coldeportes Zenu | 06:02 |
45. | El Mehdi Chokri | Dimension Data for Qhubeka | 06:14 |
46. | Marco Lolli | 06:18 | |
47. | Giacomo CassarÀ | 06:20 | |
48. | Daniil Marukhin | Astana City | 06:28 |
49. | Riccardo Lucca | 06:43 | |
50. | Tobias Bayer | Tirol KTM Cycling Team | 06:54 |
51. | Gabriele Porta | 07:06 | |
52. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 07:08 |
53. | Lorenzo Ginestra | 07:25 | |
54. | Calum Johnstone | 07:44 | |
55. | Alessandro Iacchi | 07:59 | |
56. | Julian Mertens | 08:46 | |
57. | Andre Carvalho | Hagens Berman Axeon | 09:26 |
58. | Riccardo Verza | 09:37 | |
59. | Ricardo Tosin | ||
60. | Mattia Pellizzer | ||
61. | Gregorio Ferri | 09:39 | |
62. | Massimo Orlandi | Cycling Team Friuli | |
63. | Laurent Rigollet | ||
64. | Antoine Debons | IAM Excelsior | |
65. | Jordi Lopez | 09:50 | |
66. | Matteo Sobrero | Dimension Data for Qhubeka | 09:58 |
67. | Giovanni Aleotti | Cycling Team Friuli | |
68. | Nurbergen Nurlykhassym | Astana City | 10:00 |
69. | Arturo Gravalos | 10:20 | |
70. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
71. | Marco Murgano | 10:43 | |
72. | Olzhas Bayembayev | Astana City | 11:02 |
73. | Sebastian Alexander Castano Munoz | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | 11:20 |
74. | Jhon Stiven Munoz Ramirez | 11:31 | |
75. | Jacques Sauvagnargues | Team Wiggins Le Col | 11:44 |
76. | Bolat Niyazov | Astana City | 11:57 |
77. | Andrea Cervellera | ||
78. | Joab Schneiter | IAM Excelsior | 12:08 |
79. | Ide Schelling | SEG Racing Academy | 12:30 |
80. | Michel Piccot | Biesse Carrera | 13:09 |
81. | Kevin Colleoni | Biesse Carrera | |
82. | Charlie Quarterman | 13:28 | |
83. | Edoardo Faresin | 13:31 | |
84. | Georg Zimmermann | Tirol KTM Cycling Team | 14:59 |
85. | Fabio Mazzucco | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
86. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | |
87. | Francisco Galvan | 15:03 | |
88. | Stuart Balfour | 16:10 | |
89. | Martin Marcellusi | 17:11 | |
90. | Nicolò Garibbo | ||
91. | Alexandr Kulikovskiy | Gazprom-RusVelo | 17:20 |
92. | Ilya Losev | ||
93. | Sebastiano Mantovani | ||
94. | Davide Baldaccini | Team Colpack | 17:29 |
95. | Davide Bais | Cycling Team Friuli | 17:42 |
96. | Manuele Tarozzi | 17:43 | |
97. | Loran Cassaert | 17:58 | |
98. | Thomas Revard | Hagens Berman Axeon | |
99. | Theo Nonnez | Equipe continentale Groupama-FDJ | 18:01 |
100. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | 18:03 |
101. | Jake Stewart | Equipe continentale Groupama-FDJ | |
102. | Nicola Venchiarutti | Cycling Team Friuli | 18:16 |
103. | Nicolas Dalla Valle | Tirol KTM Cycling Team | 18:44 |
104. | Enrico Zanoncello | ||
105. | Luca Riva | ||
106. | Alexander Konychev | Dimension Data for Qhubeka | |
107. | Gianni Pugi | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
108. | FrancescodiFelice | ||
109. | Davide Bauce | ||
110. | Tommaso Rigatti | ||
111. | Nikita Martynov | 19:35 | |
112. | Nicolas Nesi | 19:37 | |
113. | Manuel Allori | ||
114. | Mattia Bevilacqua | ||
115. | Gabriele Ninci | ||
116. | Daniel Smarzaro | ||
117. | Andrea Colnaghi | ||
118. | Anton Popov | 19:46 | |
119. | Anton Vtiurin | ||
120. | Matthew Walls | ||
121. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | |
122. | Emanuele Amadio | Cycling Team Friuli | 19:49 |
123. | Federico Rosati | 20:21 | |
124. | Riccardo Moro | 21:43 | |
125. | Luca Mozzato | Dimension Data for Qhubeka | |
126. | Filippo Bertone | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | |
127. | Mattia Soprana | ||
128. | Samuele Zambelli | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | |
129. | Veljko Stojnic | 22:41 | |
130. | Barnabás Peak | SEG Racing Academy | |
131. | Maikel Zijlaard | Hagens Berman Axeon | 23:59 |
132. | Alfred Wright | 25:39 | |
133. | Davide Masi | 26:07 | |
134. | Filippo Magli | 27:16 | |
135. | Luca Coati | 28:08 | |
136. | Marco Cecchini | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | |
137. | Ibon Ruiz | 28:10 | |
138. | Davide Botta | Team Colpack | 28:17 |
139. | Jakob Dorigoni | Team Colpack | |
140. | Giulio Masotto | Team Colpack | |
141. | Jacopo Menegotto | Biesse Carrera | 28:19 |
142. | Jason Saltzman | 28:29 | |
143. | Davide Ferrari | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | 28:34 |
144. | Riccardo Bobbo | 28:43 | |
145. | Christopher Consolaro | 28:55 | |
DNF | Tommaso Fiaschi | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | |
DNF | Karel Vacek | Hagens Berman Axeon | |
DNF | Nicholas Rinaldi | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | |
DNS | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | |
DNS | Jonathan Milan | Cycling Team Friuli | |
DNS | Thomas Pesenti | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Andres Camilo Ardila | 19:33:14 | |
2. | Alessandro Covi | Team Colpack | 02:08 |
3. | Alessandro Monaco | 03:18 | |
4. | Filippo Conca | Biesse Carrera | 03:45 |
5. | Simon Guglielmi | Equipe continentale Groupama-FDJ | 04:50 |
6. | Einer Augusto Rubio | 04:53 | |
7. | Markus Wildauer | Tirol KTM Cycling Team | 04:55 |
8. | Sean Quinn | Hagens Berman Axeon | 05:27 |
9. | Ethan Hayter | 05:28 | |
10. | Dinmukhammed Ulysbayev | Astana City | 05:32 |
11. | Jesus David Pena Jimenez | Coldeportes Bicicletas Strongman | 05:34 |
12. | Juan Diego Alba | Coldeportes Zenu | 05:41 |
13. | Emanuele Barison | 05:54 | |
14. | Viktor Verschaeve | 06:07 | |
15. | Kevin Inkelaar | Equipe continentale Groupama-FDJ | 06:09 |
16. | Cristian Scaroni | Equipe continentale Groupama-FDJ | 06:24 |
17. | Giuseppe La Terra Pirre | 06:58 | |
18. | Henri Vandenabeele | 07:07 | |
19. | Inigo Elosegui | 08:50 | |
20. | Filippo Zana | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 09:46 |
21. | Marco Friedrich | Tirol KTM Cycling Team | 10:13 |
22. | Aldo Caiati | 10:23 | |
23. | Matteo Bellia | Biesse Carrera | 10:29 |
24. | Mason Hollyman | 10:34 | |
25. | Sergio Garcia Gonzalez | 10:39 | |
26. | Thomas Vereecken | 10:49 | |
27. | Roger Adria | 11:17 | |
28. | Carlos Garcia | 11:31 | |
29. | Simone Zandomeneghi | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | 11:39 |
30. | El Mehdi Chokri | Dimension Data for Qhubeka | 12:04 |
31. | Giovanni Aleotti | Cycling Team Friuli | 12:32 |
32. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | 12:59 |
33. | Juan Fernando Calle Hurtado | 13:51 | |
34. | Alexander Evans | SEG Racing Academy | 14:47 |
35. | Fabio Mazzucco | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 16:50 |
36. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | 17:19 |
37. | Daniel Tulett | Team Wiggins Le Col | 17:38 |
38. | Ide Schelling | SEG Racing Academy | 19:06 |
39. | Luca Rastelli | 20:03 | |
40. | Andrea Cervellera | 20:31 | |
41. | Antoine Debons | IAM Excelsior | 20:34 |
42. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | 20:40 |
43. | Eduardo Perez-landaluce | ||
44. | Lorenzo Ginestra | 21:12 | |
45. | Alessandro Iacchi | 22:09 | |
46. | Nurbergen Nurlykhassym | Astana City | 23:14 |
47. | Daniel Alejando Largo | 23:46 | |
48. | Edoardo Faresin | 25:51 | |
49. | Daniil Marukhin | Astana City | 26:28 |
50. | Riccardo Lucca | 28:47 | |
51. | Andrea Pietrobon | 28:57 | |
52. | Félix Parra José | 29:17 | |
53. | Tobias Bayer | Tirol KTM Cycling Team | 29:28 |
54. | Calum Johnstone | 29:29 | |
55. | Arturo Gravalos | 29:35 | |
56. | Ricardo Tosin | 30:46 | |
57. | Michael Belleri | 30:52 | |
58. | Marco Lolli | 31:03 | |
59. | Giacomo CassarÀ | 31:26 | |
60. | Matteo Sobrero | Dimension Data for Qhubeka | 32:31 |
61. | Andre Carvalho | Hagens Berman Axeon | 33:28 |
62. | Jacques Sauvagnargues | Team Wiggins Le Col | 34:06 |
63. | Julian Mertens | 35:11 | |
64. | Bolat Niyazov | Astana City | 35:45 |
65. | Stuart Balfour | 36:52 | |
66. | Kevin Colleoni | Biesse Carrera | 37:20 |
67. | Adrián Bustamante | Coldeportes Zenu | 38:14 |
68. | Jake Stewart | Equipe continentale Groupama-FDJ | 38:31 |
69. | Mattia Pellizzer | 38:33 | |
70. | Patrick Gamper | Tirol KTM Cycling Team | 38:34 |
71. | Olzhas Bayembayev | Astana City | 39:42 |
72. | Gabriele Porta | 39:43 | |
73. | Jordi Lopez | 41:44 | |
74. | Gianni Pugi | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 41:49 |
75. | Daniel Smarzaro | 42:02 | |
76. | Nicolas Dalla Valle | Tirol KTM Cycling Team | 42:05 |
77. | Alexander Konychev | Dimension Data for Qhubeka | 42:11 |
78. | Davide Casarotto | 42:57 | |
79. | Georg Zimmermann | Tirol KTM Cycling Team | 44:46 |
80. | Sebastian Alexander Castano Munoz | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | 44:57 |
81. | Jhon Stiven Munoz Ramirez | 45:44 | |
82. | Marco Murgano | 46:44 | |
83. | Manuele Tarozzi | 47:28 | |
84. | Charlie Quarterman | 48:31 | |
85. | Gregorio Ferri | 49:28 | |
86. | Alfred Wright | 51:09 | |
87. | Thymen Arensman | SEG Racing Academy | 51:37 |
88. | Ibon Ruiz | 51:57 | |
89. | Martin Marcellusi | 52:31 | |
90. | Anton Popov | 52:47 | |
91. | Laurent Rigollet | 52:58 | |
92. | Theo Nonnez | Equipe continentale Groupama-FDJ | 53:46 |
93. | Tommaso Rigatti | 53:55 | |
94. | Kevin Vermaerke | Hagens Berman Axeon | 55:05 |
95. | Davide Baldaccini | Team Colpack | 55:06 |
96. | Barnabás Peak | SEG Racing Academy | 55:28 |
97. | Francisco Galvan | 55:33 | |
98. | Loran Cassaert | 55:50 | |
99. | Andrea Colnaghi | 56:09 | |
100. | Michel Piccot | Biesse Carrera | 56:12 |
101. | Davide Bais | Cycling Team Friuli | 58:27 |
102. | Jakob Dorigoni | Team Colpack | 58:35 |
103. | Joab Schneiter | IAM Excelsior | 58:39 |
104. | Filippo Bertone | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | 59:04 |
105. | Matthew Walls | 59:36 | |
106. | FrancescodiFelice | 1:00:13 | |
107. | Davide Botta | Team Colpack | 1:00:14 |
108. | Anton Vtiurin | 1:00:19 | |
109. | Mattia Bevilacqua | 1:00:47 | |
110. | Massimo Orlandi | Cycling Team Friuli | 1:01:22 |
111. | Nicolò Garibbo | 1:01:25 | |
112. | Davide Masi | 1:02:03 | |
113. | Nicolas Nesi | 1:02:36 | |
114. | Manuel Allori | 1:03:07 | |
115. | Federico Rosati | 1:03:14 | |
116. | Riccardo Verza | 1:04:14 | |
117. | Gabriele Ninci | 1:04:36 | |
118. | Matteo Domenicali | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | 1:04:51 |
119. | Ilya Losev | 1:05:01 | |
120. | Remi Capron | IAM Excelsior | 1:05:14 |
121. | Sebastiano Mantovani | 1:05:31 | |
122. | Thomas Revard | Hagens Berman Axeon | 1:05:36 |
123. | Veljko Stojnic | 1:06:49 | |
124. | Enrico Zanoncello | 1:09:51 | |
125. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | 1:10:29 |
126. | Emanuele Amadio | Cycling Team Friuli | 1:10:54 |
127. | Riccardo Moro | 1:11:54 | |
128. | Filippo Magli | 1:12:09 | |
129. | Nicola Venchiarutti | Cycling Team Friuli | 1:12:24 |
130. | Luca Mozzato | Dimension Data for Qhubeka | 1:15:11 |
131. | Luca Riva | 1:18:26 | |
132. | Marco Cecchini | Sangemini-Trevigiani-MG.Kvis | 1:20:25 |
133. | Riccardo Bobbo | 1:22:23 | |
134. | Giulio Masotto | Team Colpack | |
135. | Alexandr Kulikovskiy | Gazprom-RusVelo | 1:24:05 |
136. | Samuele Zambelli | Iseo Serrature-Rime-Carnovali | 1:26:26 |
137. | Jason Saltzman | 1:26:58 | |
138. | Jacopo Menegotto | Biesse Carrera | 1:27:11 |
139. | Davide Bauce | 1:28:06 | |
140. | Nikita Martynov | 1:31:45 | |
141. | Luca Coati | 1:32:46 | |
142. | Maikel Zijlaard | Hagens Berman Axeon | 1:37:12 |
143. | Mattia Soprana | 1:37:15 | |
144. | Christopher Consolaro | 1:44:12 | |
145. | Davide Ferrari | Team Beltrami Tsa – Hopplà – Petroli Firenze | 1:45:04 |