Tour of Slovenia 2019: etap 1. Pascal Ackermann najszybszy

Pascal Ackermann na podium Giro d'Italia

Mistrz Niemiec Pascal Ackermann wygrał po finiszu z peletonu pierwszy etap 26. Wyścigu Dookoła Słowenii.

Kolarz grupy Bora-hansgrohe pokonał Giacomo Nizzolo (Dimension Data) i Simone Consonniego (UAE Team Emirates).

Jedyny w tym roku nasz reprezentant, Przemysław Kasperkiewicz (Delko Marseille Provence), rozpoczął od 87. miejsca.

Wyniki 1. etapu Tour of Slovenia 2019 (2.HC), Ljubljana - Rogaška Slatina (168,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora-hansgrohe4:04:58
2.Giacomo NizzoloDimension Data
3.Simone ConsonniUAE Team Emirates
4.Luka MezgecMitchelton-Scott
5.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec
6.Rui OliveiraUAE Team Emirates
7.Grega BoleBahrain-Merida
8.Jérémy LeveauDelko Marseille Provence
9.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
10.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
11.Marko KumpAdria Mobil
12.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
13.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
14.Iuri FilosiDelko Marseille Provence
15.Ben HermansIsrael Cycling Academy
16.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
17.Tadej PogacarUAE Team Emirates
18.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo
19.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
20.Jan PolancUAE Team Emirates
21.Radoslav RoginaAdria Mobil
22.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
23.Tomas KalojirosAC Sparta Praha
24.David LozanoTeam Novo Nordisk
25.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
26.Diego UlissiUAE Team Emirates
27.Daniel SaviniBardiani-CSF
28.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
29.Esteban ChavesMitchelton-Scott
30.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec
31.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
32.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
33.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
34.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
35.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
36.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
37.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
38.Lorenzo RotaBardiani-CSF
39.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec
40.Davide RebellinMeridiana Kamen Team
41.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
42.Cameron MeyerMitchelton-Scott
43.Guy SagivIsrael Cycling Academy
44.Ziga GroseljAdria Mobil
45.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
46.Aljaž JarcAdria Mobil
47.Jay MccarthyBora-hansgrohe
48.Enrico GasparottoDimension Data
49.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
50.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
51.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
52.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
53.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
54.Dion SmithMitchelton-Scott00:14
55.Heinrich HausslerBahrain-Merida00:27
56.David PerAdria Mobil00:32
57.Marco MarcatoUAE Team Emirates00:55
58.Conor DunneIsrael Cycling Academy00:58
59.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
60.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe02:16
61.Shane ArchboldBora-hansgrohe04:18
62.Mark RenshawDimension Data05:45
63.Martin LavricSlovenia06:24
64.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
65.Kristjan HocevarSlovenia
66.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
67.Domen NovakBahrain-Merida
68.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
69.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
70.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec08:05
71.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
72.Mamyr StashGazprom-RusVelo
73.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
74.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
75.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic
76.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
77.Matic VeberSlovenia
78.Gašper KatrasnikAdria Mobil
79.Luka LakotaSlovenia
80.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
81.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
82.Matthias MangertsederTeam Felbermayr-Simplon Wels
83.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
84.Igor BoevGazprom-RusVelo
85.Marco MaroneseBardiani-CSF
86.Mirco MaestriBardiani-CSF
87.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence
88.Matej DrinovecSlovenia
89.Erik BaskaBora-hansgrohe
90.Luka CotarSlovenia
91.Phil BauhausBahrain-Merida
92.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
93.Callum ScotsonMitchelton-Scott
94.Jan StohrAC Sparta Praha10:08
95.Marcel SiebergBahrain-Merida
96.Oscar GattoBora-hansgrohe
97.Mark CavendishDimension Data
98.Tilen FinkstLjubljana Gusto Santic
99.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic
100.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
101.Matteo RabottiniMeridiana Kamen Team
102.Andrea GuardiniBardiani-CSF
103.Bernhard EiselDimension Data
104.Emanuel KiserlovskiMeridiana Kamen Team
105.Alessandro PessotBardiani-CSF
106.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè
107.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè
108.Lars Ytting BakDimension Data
109.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
110.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
111.Rasmus TillerDimension Data
112.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
113.Tomas SchuhlerAC Sparta Praha
114.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
115.Michal SchuranAC Sparta Praha
116.Frantisek HonsaAC Sparta Praha
117.Juraj SaganBora-hansgrohe
118.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic
119.Fabien SchmidtDelko Marseille Provence
120.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence
121.Laurent EvrardMeridiana Kamen Team
122.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
123.Antonino PuglieseMeridiana Kamen Team18:16
124.Ziga HorvatAdria Mobil

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora-hansgrohe4:04:48
2.Giacomo NizzoloDimension Data00:04
3.Simone ConsonniUAE Team Emirates00:06
4.Diego UlissiUAE Team Emirates00:07
5.Aljaž JarcAdria Mobil
6.Matteo BusatoAndroni Giocattoli-Sidermec00:08
7.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels00:09
8.Luka MezgecMitchelton-Scott00:10
9.Andrea VendrameAndroni Giocattoli-Sidermec
10.Rui OliveiraUAE Team Emirates
11.Grega BoleBahrain-Merida
12.Jérémy LeveauDelko Marseille Provence
13.Kristian SbaragliIsrael Cycling Academy
14.Umberto MarengoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
15.Marko KumpAdria Mobil
16.Vincenzo AlbaneseBardiani-CSF
17.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
18.Iuri FilosiDelko Marseille Provence
19.Ben HermansIsrael Cycling Academy
20.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
21.Tadej PogacarUAE Team Emirates
22.Aleksandr VlasovGazprom-RusVelo
23.Simone VelascoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
24.Jan PolancUAE Team Emirates
25.Radoslav RoginaAdria Mobil
26.Tomas KalojirosAC Sparta Praha
27.David LozanoTeam Novo Nordisk
28.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
29.Daniel SaviniBardiani-CSF
30.Stephan RabitschTeam Felbermayr-Simplon Wels
31.Esteban ChavesMitchelton-Scott
32.Matteo SpreaficoAndroni Giocattoli-Sidermec
33.Lucas HamiltonMitchelton-Scott
34.Giovanni ViscontiNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
35.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo
36.Ildar ArslanovGazprom-RusVelo
37.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
38.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
39.Sebastian SchonbergerNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
40.Lorenzo RotaBardiani-CSF
41.Davide RebellinMeridiana Kamen Team
42.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence
43.Cameron MeyerMitchelton-Scott
44.Guy SagivIsrael Cycling Academy
45.Ziga GroseljAdria Mobil
46.Fausto MasnadaAndroni Giocattoli-Sidermec
47.Jay MccarthyBora-hansgrohe
48.Enrico GasparottoDimension Data
49.Edoardo ZardiniNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
50.Francesco Manuel BongiornoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
51.Rubén PlazaIsrael Cycling Academy
52.Ziga RucigajLjubljana Gusto Santic
53.Nikolay CherkasovGazprom-RusVelo
54.Dion SmithMitchelton-Scott00:24
55.Heinrich HausslerBahrain-Merida00:37
56.David PerAdria Mobil00:42
57.Marco MarcatoUAE Team Emirates01:05
58.Conor DunneIsrael Cycling Academy01:08
59.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
60.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe02:26
61.Shane ArchboldBora-hansgrohe04:28
62.Mark RenshawDimension Data05:55
63.Martin LavricSlovenia06:34
64.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
65.Kristjan HocevarSlovenia
66.Mauro FinettoDelko Marseille Provence
67.Domen NovakBahrain-Merida
68.Lorenzo FortunatoNeri Sottoli-Selle Italia-KTM
69.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
70.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec08:15
71.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
72.Mamyr StashGazprom-RusVelo
73.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
74.Aljaž PrahLjubljana Gusto Santic
75.Rok KorosecLjubljana Gusto Santic
76.Benjamin HillLjubljana Gusto Santic
77.Matic VeberSlovenia
78.Gašper KatrasnikAdria Mobil
79.Luka LakotaSlovenia
80.Ivan SantaromitaNippo Vini Fantini Faizanè
81.Imerio CimaNippo Vini Fantini Faizanè
82.Matthias MangertsederTeam Felbermayr-Simplon Wels
83.Daniel LehnerTeam Felbermayr-Simplon Wels
84.Igor BoevGazprom-RusVelo
85.Marco MaroneseBardiani-CSF
86.Mirco MaestriBardiani-CSF
87.Przemysław KasperkiewiczDelko Marseille Provence
88.Matej DrinovecSlovenia
89.Erik BaskaBora-hansgrohe
90.Luka CotarSlovenia
91.Phil BauhausBahrain-Merida
92.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
93.Callum ScotsonMitchelton-Scott
94.Matic GroseljLjubljana Gusto Santic10:17
95.Jan StohrAC Sparta Praha10:18
96.Marcel SiebergBahrain-Merida
97.Oscar GattoBora-hansgrohe
98.Mark CavendishDimension Data
99.Tilen FinkstLjubljana Gusto Santic
100.Timothy GuyLjubljana Gusto Santic
101.Damiano CimaNippo Vini Fantini Faizanè
102.Matteo RabottiniMeridiana Kamen Team
103.Andrea GuardiniBardiani-CSF
104.Bernhard EiselDimension Data
105.Emanuel KiserlovskiMeridiana Kamen Team
106.Alessandro PessotBardiani-CSF
107.Giovanni LonardiNippo Vini Fantini Faizanè
108.Joan BouNippo Vini Fantini Faizanè
109.Lars Ytting BakDimension Data
110.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
111.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
112.Rasmus TillerDimension Data
113.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
114.Tomas SchuhlerAC Sparta Praha
115.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
116.Michal SchuranAC Sparta Praha
117.Frantisek HonsaAC Sparta Praha
118.Juraj SaganBora-hansgrohe
119.Fabien SchmidtDelko Marseille Provence
120.Julien TrarieuxDelko Marseille Provence
121.Laurent EvrardMeridiana Kamen Team
122.Ruben Dario AcostaNippo Vini Fantini Faizanè
123.Antonino PuglieseMeridiana Kamen Team18:26
124.Ziga HorvatAdria Mobil

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: