Christophe Laporte (Cofidis) zwyciężył na mecie pierwszego etapu wyścigu dookoła Luksemburga.
Lider wyścigu pokonał na finiszu z peletonu Justina Julesa (Wallonie-Bruxelles) i Eduarda Michaela Grosu (Delko Marseille Provence).
Jules po upadku na kresce został karetką przewieziony do szpitala.
🇫🇷@LAPORTEChristop of 🇫🇷@TeamCOFIDIS wins stage 1 of 🇱🇺@skodatour #skodatour19 (📺@Motomediateam) pic.twitter.com/P19OhymB6r
— World Cycling Stats (@wcsbike) June 6, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 4:48:31 |
2. | Justin Jules | Wallonie-Bruxelles | |
3. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
4. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
5. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
6. | Sjoerd van Ginneken | Roompot-Charles | |
7. | Loïc Vliegen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
8. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | |
9. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | |
10. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
11. | Vincenzo Albanese | Bardiani-CSF | |
12. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | |
13. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
14. | Nicolai Brochner | Riwal Readynez Cycling Team | |
15. | Kevin Geniets | Luxembourg | |
16. | Ty Magner | Rally UHC Cycling | |
17. | Rasmus Bøgh Wallin | Riwal Readynez Cycling Team | |
18. | Ken Conter | Luxembourg | |
19. | Luca Wackermann | Bardiani-CSF | |
20. | Jonas Rutsch | Team Lotto-Kern Haus | |
21. | Mario Gonzalez | Euskadi Basque Country-Murias | |
22. | João Rodrigues | W52 / FC Porto | |
23. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
24. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
25. | Thomas Deruette | Team Differdange-GeBa | |
26. | Mathias de Witte | Roompot-Charles | |
27. | César Fonte | W52 / FC Porto | |
28. | Jan Petelin | Team Differdange-GeBa | |
29. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | |
30. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
31. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | |
32. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
33. | Alexander Krieger | Leopard Pro Cycling | |
34. | Tobias Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | |
35. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | |
36. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
37. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
38. | Gaëtan Pons | Leopard Pro Cycling | |
39. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | |
40. | Benjamin Declercq | Sport Vlaanderen-Baloise | |
41. | Pit Leyder | Leopard Pro Cycling | |
42. | Luca Henn | Team Lotto-Kern Haus | |
43. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | |
44. | Tiago Da Silva | Team Differdange-GeBa | |
45. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | |
46. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
47. | Wesley Mol | Team Differdange-GeBa | |
48. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | |
49. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
50. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | |
51. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
52. | Julien Mortier | Wallonie-Bruxelles | |
53. | Marcel Meisen | Corendon-Circus | |
54. | Robin Carpenter | Rally UHC Cycling | |
55. | Tom Wirtgen | Wallonie-Bruxelles | |
56. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | |
57. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | |
58. | Filip Maciejuk | Leopard Pro Cycling | |
59. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | |
60. | Dimitri Peyskens | Wallonie-Bruxelles | |
61. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | |
62. | Mathias van Gompel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
63. | Pieter Weening | Roompot-Charles | |
64. | Gianni Vermeersch | Corendon-Circus | |
65. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
66. | Huub Duijn | Roompot-Charles | |
67. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
68. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
69. | Angel Sanchez | W52 / FC Porto | |
70. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
71. | Jack Burke | Leopard Pro Cycling | |
72. | Colin Joyce | Rally UHC Cycling | |
73. | Jérôme Baugnies | Wanty-Gobert Cycling Team | |
74. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
75. | Adam de Vos | Rally UHC Cycling | |
76. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
77. | Andrea Guardini | Bardiani-CSF | |
78. | Marc Dorrie | Team Lotto-Kern Haus | |
79. | Raphael Kockelmann | Team Differdange-GeBa | |
80. | José Ferreira | W52 / FC Porto | |
81. | Tom Thill | Team Differdange-GeBa | |
82. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
83. | Stijn Devolder | Corendon-Circus | |
84. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
85. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
86. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | |
87. | Beñat Intxausti | Euskadi Basque Country-Murias | |
88. | Ryan Anderson | Rally UHC Cycling | |
89. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF | |
90. | Joaquim Silva | W52 / FC Porto | |
91. | Konrad Gessner | Leopard Pro Cycling | |
92. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
93. | Tim Diederich | Luxembourg | |
94. | Szymon Rekita | Leopard Pro Cycling | |
95. | John Murphy | Rally UHC Cycling | |
96. | Dorian Lubbers | Team Lotto-Kern Haus | |
97. | Arjen Livyns | Roompot-Charles | |
98. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence | |
99. | Loïc Chetout | Cofidis, Solutions Crédits | |
100. | Garikoitz Bravo | Euskadi Basque Country-Murias | |
101. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
102. | Bryan Nauleau | Team Total Direct Energie | |
103. | Svein Tuft | Rally UHC Cycling | |
104. | Marco Maronese | Bardiani-CSF | |
105. | Maxime Weyrich | Luxembourg | |
106. | Gilles Kirsch | Luxembourg | 00:45 |
107. | Tobias Knaup | Team Lotto-Kern Haus | 00:50 |
108. | Enrique Sanz | Euskadi Basque Country-Murias | 00:59 |
109. | Laurin Winter | Team Differdange-GeBa | 01:19 |
110. | Sergio Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 01:36 |
111. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | 01:57 |
112. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 01:59 |
113. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 02:09 |
114. | Raúl Alarcon | W52 / FC Porto | 04:09 |
115. | Zico Waeytens | Cofidis, Solutions Crédits | 12:15 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 4:51:34 |
2. | Marcel Meisen | Corendon-Circus | 00:11 |
3. | Piet Allegaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
4. | Aimé de Gendt | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:13 |
5. | Alexander Krieger | Leopard Pro Cycling | |
6. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | 00:15 |
7. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
8. | Kevin Geniets | Luxembourg | 00:16 |
9. | Benjamin Declercq | Sport Vlaanderen-Baloise | |
10. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 00:17 |
11. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | 00:18 |
12. | Konrad Gessner | Leopard Pro Cycling | |
13. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
14. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | 00:19 |
15. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
16. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | |
17. | Szymon Rekita | Leopard Pro Cycling | |
18. | Aksel Nommela | Wallonie-Bruxelles | |
19. | Joshua Huppertz | Team Lotto-Kern Haus | |
20. | Andrea Pasqualon | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:20 |
21. | Angelo Tulik | Team Total Direct Energie | |
22. | Tom Wirtgen | Wallonie-Bruxelles | |
23. | Pit Leyder | Leopard Pro Cycling | |
24. | Gianni Vermeersch | Corendon-Circus | |
25. | Robbe Ghys | Sport Vlaanderen-Baloise | |
26. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | 00:21 |
27. | Mario Gonzalez | Euskadi Basque Country-Murias | |
28. | Huub Duijn | Roompot-Charles | |
29. | Frederik Backaert | Wanty-Gobert Cycling Team | |
30. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 00:22 |
31. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | |
32. | Gaëtan Pons | Leopard Pro Cycling | |
33. | Ty Magner | Rally UHC Cycling | |
34. | Justin Jules | Wallonie-Bruxelles | |
35. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
36. | Baptiste Planckaert | Wallonie-Bruxelles | |
37. | Robin Carpenter | Rally UHC Cycling | 00:23 |
38. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | |
39. | Delio Fernandez | Delko Marseille Provence | |
40. | Colin Joyce | Rally UHC Cycling | |
41. | Vincenzo Albanese | Bardiani-CSF | |
42. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
43. | Jan Petelin | Team Differdange-GeBa | |
44. | Jonas Rutsch | Team Lotto-Kern Haus | |
45. | Mauro Finetto | Delko Marseille Provence | 00:24 |
46. | Loïc Chetout | Cofidis, Solutions Crédits | |
47. | Kevin van Melsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
48. | Mathias de Witte | Roompot-Charles | |
49. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:25 |
50. | Stijn Steels | Roompot-Charles | |
51. | Julien Mortier | Wallonie-Bruxelles | |
52. | Luca Wackermann | Bardiani-CSF | |
53. | Loïc Vliegen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
54. | Thomas Deruette | Team Differdange-GeBa | |
55. | Adam de Vos | Rally UHC Cycling | 00:26 |
56. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | |
57. | Mathias van Gompel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
58. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
59. | Ken Conter | Luxembourg | |
60. | Rasmus Bøgh Wallin | Riwal Readynez Cycling Team | 00:27 |
61. | Sjoerd van Ginneken | Roompot-Charles | |
62. | Dimitri Peyskens | Wallonie-Bruxelles | |
63. | Jérôme Baugnies | Wanty-Gobert Cycling Team | |
64. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | |
65. | Ryan Anderson | Rally UHC Cycling | 00:28 |
66. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
67. | Stijn Devolder | Corendon-Circus | 00:29 |
68. | Jan Hugger | Team Lotto-Kern Haus | |
69. | Arjen Livyns | Roompot-Charles | |
70. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | |
71. | Pieter Weening | Roompot-Charles | |
72. | Raphael Kockelmann | Team Differdange-GeBa | |
73. | Nicolai Brochner | Riwal Readynez Cycling Team | |
74. | Bryan Nauleau | Team Total Direct Energie | |
75. | Dorian Lubbers | Team Lotto-Kern Haus | 00:30 |
76. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | |
77. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
78. | Tobias Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | |
79. | Joaquim Silva | W52 / FC Porto | |
80. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
81. | João Rodrigues | W52 / FC Porto | 00:31 |
82. | Tom Thill | Team Differdange-GeBa | |
83. | Beñat Intxausti | Euskadi Basque Country-Murias | |
84. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | 00:32 |
85. | John Murphy | Rally UHC Cycling | |
86. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 00:33 |
87. | Filip Maciejuk | Leopard Pro Cycling | 00:34 |
88. | César Fonte | W52 / FC Porto | 00:35 |
89. | Tim Diederich | Luxembourg | |
90. | Alessandro Tonelli | Bardiani-CSF | |
91. | Javier Moreno | Delko Marseille Provence | |
92. | Romain Combaud | Delko Marseille Provence | 00:36 |
93. | Wesley Mol | Team Differdange-GeBa | |
94. | José Ferreira | W52 / FC Porto | 00:39 |
95. | Tiago Da Silva | Team Differdange-GeBa | 00:40 |
96. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
97. | Luca Henn | Team Lotto-Kern Haus | |
98. | Jack Burke | Leopard Pro Cycling | 00:41 |
99. | Svein Tuft | Rally UHC Cycling | 00:43 |
100. | Andrea Guardini | Bardiani-CSF | |
101. | Maxime Weyrich | Luxembourg | 00:47 |
102. | Angel Sanchez | W52 / FC Porto | 00:48 |
103. | Marco Maronese | Bardiani-CSF | |
104. | Marc Dorrie | Team Lotto-Kern Haus | 00:50 |
105. | Garikoitz Bravo | Euskadi Basque Country-Murias | 00:57 |
106. | Tobias Knaup | Team Lotto-Kern Haus | 01:23 |
107. | Gilles Kirsch | Luxembourg | 01:30 |
108. | Enrique Sanz | Euskadi Basque Country-Murias | 01:31 |
109. | Laurin Winter | Team Differdange-GeBa | 02:00 |
110. | Sergio Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 02:08 |
111. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 02:22 |
112. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 02:25 |
113. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | 02:30 |
114. | Raúl Alarcon | W52 / FC Porto | 04:39 |
115. | Zico Waeytens | Cofidis, Solutions Crédits | 12:48 |