Damiano Cima (Nippo-Vini Fantini) pierwszy znalazł się w Santa Maria di Sala na mecie osiemnastego odcinka Giro d’Italia.
Włoch finiszował tuż przed peletonem, wyprzedzając Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe) i Simone Consonniego (UAE Team Emirates).
W klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany, wciąż prowadzi Richard Carapaz (Movistar).
Ostatni etap pod sprinterów prowadzi na dystansie 222 kilometrów w okolice Wenecji. W ucieczkę zabrało się trzech kolarzy, Nico Denz (AG2R La Mondiale), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) i Damiano Cima, którzy odskoczyli na ponad 6 minut.
Peleton prowadziła Israel Cycling Academy, wspierana przez Bora-hansgrohe i Dimension Data. Napracował się trochę przy tym Paweł Poljański. 30 kilometrów przed metą do odrobienia pozostało 3:40, co wlało wiarę w serca harcowników i zwiększyło nerwowość pościgu.
Ostatnie 8 kilometrów trójka rozpoczęła z zapasem 1:02. Peleton rzucił do boju ostatnie swoje rezerwy, jednak nie wystarczyło to do pełnego sukcesu. Na finiszowej prostej miał już odjazd na wyciągnięcie ręki, ale Cimie wystarczyło sił na uruchomienie sprintu i umknięcie Ackermanowi.
Mistrz Niemiec nie ukrywał na kresce swojego rozczarowania, ale wobec dalszej pozycji Arnauda Demare (Groupama-FDJ) odzyskał koszulkę lidera klasyfikacji punktowej.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 4:56:04 |
2. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
3. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
4. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
5. | Ryan Gibbons | Dimension Data | |
6. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
7. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
8. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
9. | Sean Bennett | EF Education First | |
10. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | |
11. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
12. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | |
13. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
14. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
15. | Josef Cerny | CCC Team | |
16. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | |
17. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
18. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
19. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | |
20. | Francisco José Ventoso | CCC Team | |
21. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
22. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
23. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
24. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
25. | Davide Formolo | Bora-hansgrohe | |
26. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
27. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
28. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
29. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
30. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
31. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
32. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
33. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
34. | Andrey Amador | Movistar Team | |
35. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
36. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
37. | Salvatore Puccio | Team Ineos | |
38. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
39. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
40. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
41. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
42. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
43. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
44. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
45. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
46. | Mikel Landa | Movistar Team | |
47. | Fabio Sabatini | Deceuninck-Quick Step | |
48. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | |
49. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
50. | Tanel Kangert | EF Education First | |
51. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
52. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
53. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
54. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
55. | Marco Canola | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
56. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | |
57. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 00:09 |
58. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
59. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
60. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
61. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
62. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | |
63. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
64. | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | |
65. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | |
66. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
67. | Dmitry Strakhov | Katusha-Alpecin | |
68. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
69. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | |
70. | Hugh Carthy | EF Education First | |
71. | Domenico Pozzovivo | Bahrain-Merida | |
72. | Amaro Antunes | CCC Team | |
73. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
74. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
75. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
76. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
77. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
78. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
79. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 00:15 |
80. | Jai Hindley | Team Sunweb | 00:17 |
81. | Sebastián Henao | Team Ineos | |
82. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
83. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
84. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
85. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
86. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | |
87. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
88. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | |
89. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
90. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
91. | Christian Knees | Team Ineos | |
92. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
93. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 00:23 |
94. | Łukasz Owsian | CCC Team | 00:48 |
95. | Lluís Mas | Movistar Team | |
96. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
97. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | |
98. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
99. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
100. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
101. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
102. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
103. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | |
104. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
105. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
106. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
107. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
108. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
109. | Nathan Brown | EF Education First | |
110. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | |
111. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | |
112. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 01:00 |
113. | Kamil Gradek | CCC Team | |
114. | Lorenzo Rota | Bardiani-CSF | 01:02 |
115. | Tom Leezer | Jumbo-Visma | |
116. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 01:15 |
117. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | 01:18 |
118. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 01:42 |
119. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 01:48 |
120. | Luca Covili | Bardiani-CSF | |
121. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 03:36 |
122. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | |
123. | Chad Haga | Team Sunweb | 03:52 |
124. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | |
125. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
126. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
127. | Jan Hirt | Astana Pro Team | |
128. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
129. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
130. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | 05:28 |
131. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 06:11 |
132. | Ben O'connor | Dimension Data | |
133. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
134. | Sho Hatsuyama | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
135. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
136. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | |
137. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | |
138. | Will Clarke | Trek-Segafredo | |
139. | Scott Davies | Dimension Data | 08:20 |
140. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | |
141. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | |
142. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
DNS | Valerio Conti | UAE Team Emirates |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Richard Carapaz | Movistar Team | 79:44:22 |
2. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 01:54 |
3. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 02:16 |
4. | Mikel Landa | Movistar Team | 03:03 |
5. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 05:07 |
6. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 06:17 |
7. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 06:48 |
8. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 07:13 |
9. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 08:21 |
10. | Davide Formolo | Bora-hansgrohe | 08:59 |
11. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 09:20 |
12. | Ilnur Zakarin | Katusha-Alpecin | 10:32 |
13. | Hugh Carthy | EF Education First | 14:51 |
14. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
15. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 19:45 |
16. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 23:43 |
17. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 25:26 |
18. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 26:05 |
19. | Víctor de La Parte | CCC Team | 26:12 |
20. | Tanel Kangert | EF Education First | 28:42 |
21. | Domenico Pozzovivo | Bahrain-Merida | 32:42 |
22. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 37:20 |
23. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 44:03 |
24. | Sebastián Henao | Team Ineos | 46:45 |
25. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | 47:43 |
26. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | 49:28 |
27. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 50:23 |
28. | Jan Hirt | Astana Pro Team | 50:45 |
29. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 58:05 |
30. | Andrey Amador | Movistar Team | 1:01:15 |
31. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 1:02:59 |
32. | Ben O'connor | Dimension Data | 1:03:03 |
33. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 1:06:13 |
34. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 1:06:17 |
35. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 1:08:44 |
36. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 1:09:23 |
37. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 1:09:37 |
38. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 1:11:58 |
39. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 1:13:58 |
40. | Iván Ramiro Sosa | Team Ineos | 1:14:07 |
41. | Jan Bakelants | Team Sunweb | 1:14:45 |
42. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 1:19:14 |
43. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 1:19:48 |
44. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:19:55 |
45. | Jai Hindley | Team Sunweb | 1:20:56 |
46. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 1:29:26 |
47. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | 1:30:48 |
48. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 1:32:22 |
49. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:36:03 |
50. | Amanuel Ghebreigzabhier | Dimension Data | 1:36:43 |
51. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:37:36 |
52. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 1:37:38 |
53. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 1:39:29 |
54. | Davide Villella | Astana Pro Team | 1:39:34 |
55. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 1:40:34 |
56. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:42:24 |
57. | Amaro Antunes | CCC Team | 1:44:11 |
58. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 1:44:29 |
59. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 1:44:44 |
60. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 1:51:46 |
61. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 1:53:52 |
62. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 1:55:02 |
63. | Enrico Gasparotto | Dimension Data | 1:56:42 |
64. | Adam Hansen | Lotto Soudal | 1:59:28 |
65. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 2:03:34 |
66. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 2:06:25 |
67. | Łukasz Owsian | CCC Team | 2:09:20 |
68. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | 2:14:44 |
69. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | 2:17:47 |
70. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 2:18:24 |
71. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | 2:18:29 |
72. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | 2:19:22 |
73. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 2:20:49 |
74. | Nathan Brown | EF Education First | 2:21:08 |
75. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 2:23:46 |
76. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 2:25:39 |
77. | Danilo Wyss | Dimension Data | 2:27:06 |
78. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 2:29:19 |
79. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 2:29:38 |
80. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | 2:29:48 |
81. | Paul Martens | Jumbo-Visma | 2:30:29 |
82. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 2:32:00 |
83. | Luca Covili | Bardiani-CSF | 2:32:43 |
84. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 2:37:55 |
85. | Jhonatan Narvaez | Team Ineos | 2:38:59 |
86. | Salvatore Puccio | Team Ineos | 2:40:17 |
87. | Lorenzo Rota | Bardiani-CSF | 2:41:41 |
88. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 2:43:34 |
89. | Ryan Gibbons | Dimension Data | 2:45:42 |
90. | Fabio Sabatini | Deceuninck-Quick Step | 2:53:23 |
91. | Héctor Carretero | Movistar Team | 2:53:38 |
92. | Reto Hollenstein | Katusha-Alpecin | 2:59:12 |
93. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 3:01:24 |
94. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | 3:02:45 |
95. | Christian Knees | Team Ineos | 3:03:30 |
96. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | 3:04:01 |
97. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | 3:04:57 |
98. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | 3:11:39 |
99. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | 3:14:41 |
100. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 3:16:52 |
101. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 3:17:32 |
102. | Chad Haga | Team Sunweb | 3:17:34 |
103. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 3:17:58 |
104. | Sean Bennett | EF Education First | 3:18:48 |
105. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 3:21:43 |
106. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 3:24:03 |
107. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | 3:24:39 |
108. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 3:25:29 |
109. | Marco Haller | Katusha-Alpecin | 3:26:26 |
110. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 3:27:29 |
111. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | 3:29:58 |
112. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | 3:30:33 |
113. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 3:30:47 |
114. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 3:30:56 |
115. | Jenthe Biermans | Katusha-Alpecin | 3:35:17 |
116. | Josef Cerny | CCC Team | 3:36:55 |
117. | Marco Canola | Nippo Vini Fantini Faizanè | 3:44:23 |
118. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 3:48:40 |
119. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | 3:51:25 |
120. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 3:51:31 |
121. | Scott Davies | Dimension Data | 3:51:51 |
122. | Tom Leezer | Jumbo-Visma | 3:53:08 |
123. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 3:58:00 |
124. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 4:00:05 |
125. | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | 4:01:57 |
126. | Dmitry Strakhov | Katusha-Alpecin | 4:04:26 |
127. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 4:04:47 |
128. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 4:06:01 |
129. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 4:06:06 |
130. | Lluís Mas | Movistar Team | 4:07:31 |
131. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 4:10:00 |
132. | Kamil Gradek | CCC Team | 4:12:36 |
133. | Awet Gebremedhin | Israel Cycling Academy | 4:15:01 |
134. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 4:22:10 |
135. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 4:26:26 |
136. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 4:28:40 |
137. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 4:29:22 |
138. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | 4:31:28 |
139. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | 4:35:43 |
140. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 4:39:34 |
141. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 4:44:32 |
142. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 5:03:34 |
143. | Sho Hatsuyama | Nippo Vini Fantini Faizanè | 5:03:51 |
Adrian4900
30 maja 2019, 20:22 o 20:22
Lider Bory bez hattricka, pech.
Tomek
30 maja 2019, 22:07 o 22:07
Ale jak na niemieckiego sprintera przystało, walenie w kierownicę po przegranym sprincie być musiało… (widziałem to już u Degenkolba i Greipela). Tak jak mówił Demare: mniej arogancji, a trochę więcej pokory… 😉
Marco
30 maja 2019, 22:50 o 22:50
Viviani także “walił” w kierownicę
reko
30 maja 2019, 22:40 o 22:40
no i Bora wraca wygrana. Co mnie nie dziwi to nawet Poljan i Formolo mega pracowali żeby dojść ucieczkę, super praca. I co mnie dziwi, to fakt, że skoro Poljan tak pracuje na płaskich to jest ujechany tak, że na góry nie ma już sił. Niestety Bora próbuje upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli i sprinty na każdym gt i generalka…no i to drugie również przez brak pomocy liderom wychodzi jak wychodzi. I nie mówię tu o Majce i tym wyścigu, tylko o większości gt w ich wykonaniu. Jak Buchmann na TdF wejdzie do top 10 to będzie dobrze.