Dwójkowa akcja Fausto Masnady (Androni-Sidermec) i Valerio Contiego (UAE Team Emirates) przesądziła o wynikach 6. etapu Giro d’Italia.
Pierwszy sięgnął po zwycięstwo na mecie w San Giovanni Rotondo, drugi po koszulkę lidera wyścigu, którą przejął od Primoza Roglica (Jumbo-Visma).
Kolejny bardzo długi w programie etap (238 km) prowadził przez cztery prowincje – Lazio, Campanię, Molisę i Apulię – do San Giovanni Rotondo. Trasa była pagórkowata, a na ciekawie zapowiadającej się końcówce, 18 kilometrów przed metą leżał podjazd drugiej kategorii Coppa Casarinelle (15 km; 4,4%), za którym, po lotnej premii (13 km przed metą), znajdowała się jeszcze mała poprawka (2,6 km; 5,4%).
Wyścig rozpoczął się nerwowo, z trasy zszedł narzekający na żebra Laurens ten Dam (CCC Team), a w dużą kraksę zaplątali się Primoz Roglic, który złapał szlify na pośladku oraz Rafał Majka (Bora-hansgrohe). Peleton poczekał na pechowców i dopiero wówczas odjechali Andrey Amador, José Rojas, (Movistar), Nans Peters (AG2R La Mondiale), Pieter Serry (Deceuninck-Quick Step), Ruben Plaza (Israel Cycling Academy), Nicola Bagioli (Nippo-Fantini), Valerio Conti (UAE Team Emirates), Fausto Masnada (Androni-Sidermec), Giovanni Carboni (Bardiani-CSF), Valentin Madouas (Groupama-FDJ), Sam Oomen (Team Sunweb) i Amaro Antunes (CCC Team).
Mocna trzynastka po 80 kilometrach jechała z przewagą 4 minut, w połowie dystansu różnica wynosiła ponad 5 minut. Peleton prowadził zespół Jumbo-Visma, z poobijanym “Roglą”, co dobrze wróżyło powodzeniu ucieczki.
Na 30 kilometrów przed metą kolarze rozpoczęli długą, 15-kilometrową wspinaczkę pod Coppa Casarinelle, którym średnie nachylenie wynosiło 4,4%. Tam na wyższe obroty wskoczył Fausto Masnada, za kołem którego podążył jedynie Valerio Conti. Tym sposobem losy ucieczki podzieliły się.
W miarę pokonywania kolejnych kilometrów wzniesienia prowadząca dwójka zwiększała swoją przewagę – zarówno nad pozostałymi uciekinierami, jak i samym peletonem. Co ciekawe: Conti, który na 20 kilometrów przed metą miał 6’40 przewagi nad grupą lidera, tracił do niego w generalce Giro d’Italia niespełna 2 minuty. Zanosiło się więc na zmianę właściciela różowej koszulki.
W przeciwieństwie do znanych kolarskim kibicom scenariuszy, im bliżej było mety, tym Masnada i Conti mieli coraz większą przewagę. Ze stratą pół minuty podążała za nimi siódemka zawodników, kawałek dalej kręciła kolejna dwójka, a następnie dopiero peleton. 12 kilometrów przed finiszem różnica wynosiła już 7’30. Jasne było więc, że to ucieczka rozstrzygnie o losach 6. etapu Giro d’Italia.
Ostatnie kilometry nie przyniosły poważniejszych zmian. Conti i Masnada między sobą rozegrali finisz, z korzyścią dla tego drugiego. Miejsca na podium dopełnił zaś Jose Joaquin Rojas. Duża, przeszło 7-minutowa strata peletonu do uciekinierów sprawiła, że po 6. etapie Giro spore zmiany zaszły także w czołówce klasyfikacji generalnej wyścigu.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 5:45:01 |
2. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 00:05 |
3. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 00:38 |
4. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | |
5. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 00:43 |
6. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 00:54 |
7. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
8. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 00:57 |
9. | Andrey Amador | Movistar Team | |
10. | Amaro Antunes | CCC Team | |
11. | Sam Oomen | Team Sunweb | 01:03 |
12. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 02:18 |
13. | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | 07:17 |
14. | Koen Bouwman | Team Jumbo-Visma | 07:19 |
15. | Lorenzo Rota | Bardiani-CSF | |
16. | Antwan Tolhoek | Team Jumbo-Visma | |
17. | Primož Roglic | Team Jumbo-Visma | |
18. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | |
19. | Jan Bakelants | Team Sunweb | |
20. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | |
21. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | |
22. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
23. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
24. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | |
25. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
26. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
27. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | |
28. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
29. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
30. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
31. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
32. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | |
33. | Eddie Dunbar | Team INEOS | |
34. | Salvatore Puccio | Team INEOS | |
35. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | |
36. | Pavel Sivakov | Team INEOS | |
37. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
38. | Joe Dombrowski | EF Education First | |
39. | Luca Covili | Bardiani-CSF | |
40. | Ryan Gibbons | Team Dimension Data | |
41. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | |
42. | Ben O'connor | Team Dimension Data | |
43. | Tao Geoghegan Hart | Team INEOS | |
44. | Richard Carapaz | Movistar Team | |
45. | Víctor de La Parte | CCC Team | |
46. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
47. | Tanel Kangert | EF Education First | |
48. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | |
49. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | |
50. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
51. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
52. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
53. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | |
54. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
55. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | |
56. | Reto Hollenstein | Team Katusha-Alpecin | |
57. | Davide Formolo | Bora-hansgrohe | |
58. | Marco Haller | Team Katusha-Alpecin | |
59. | Mikel Landa | Movistar Team | |
60. | Ilnur Zakarin | Team Katusha-Alpecin | |
61. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | |
62. | Viacheslav Kuznetsov | Team Katusha-Alpecin | |
63. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
64. | Davide Villella | Astana Pro Team | |
65. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
66. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
67. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | |
68. | Enrico Gasparotto | Team Dimension Data | |
69. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
70. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
71. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
72. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
73. | Danilo Wyss | Team Dimension Data | |
74. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
75. | Louis Vervaeke | Team Sunweb | |
76. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | |
77. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | |
78. | Jai Hindley | Team Sunweb | |
79. | Domenico Pozzovivo | Bahrain-Merida | |
80. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | |
81. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | |
82. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
83. | Grega Bole | Bahrain-Merida | |
84. | Enrico Battaglin | Team Katusha-Alpecin | |
85. | Sebastián Henao | Team INEOS | |
86. | Iván Ramiro Sosa | Team INEOS | |
87. | Hugh Carthy | EF Education First | |
88. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
89. | Awet Gebremedhin | Israel Cycling Academy | |
90. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | |
91. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | |
92. | Marco Canola | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
93. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
94. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
95. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
96. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
97. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
98. | Sean Bennett | EF Education First | |
99. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | |
100. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
101. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
102. | Jan Hirt | Astana Pro Team | |
103. | Christian Knees | Team INEOS | 07:33 |
104. | Jhonatan Narvaez | Team INEOS | 07:35 |
105. | Amanuel Ghebreigzabhier | Team Dimension Data | 07:48 |
106. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 11:45 |
107. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 11:47 |
108. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | |
109. | Paul Martens | Team Jumbo-Visma | 12:22 |
110. | Sepp Kuss | Team Jumbo-Visma | |
111. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF | |
112. | Nicola Bagioli | Nippo Vini Fantini Faizanè | 16:28 |
113. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
114. | Lluís Mas | Movistar Team | 22:14 |
115. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | |
116. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | |
117. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
118. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | 23:08 |
119. | Francisco José Ventoso | CCC Team | |
120. | Fabio Sabatini | Deceuninck-Quick Step | |
121. | Jakub Mareczko | CCC Team | |
122. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | |
123. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
124. | Giovanni Lonardi | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
125. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | |
126. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
127. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | |
128. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | |
129. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
130. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
131. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
132. | Sacha Modolo | EF Education First | |
133. | Chad Haga | Team Sunweb | |
134. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
135. | Giacomo Nizzolo | Team Dimension Data | |
136. | Jenthe Biermans | Team Katusha-Alpecin | |
137. | Mark Renshaw | Team Dimension Data | |
138. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
139. | Will Clarke | Trek-Segafredo | |
140. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
141. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
142. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
143. | Sho Hatsuyama | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
144. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
145. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
146. | Kamil Gradek | CCC Team | |
147. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
148. | Jos van Emden | Team Jumbo-Visma | |
149. | Scott Davies | Team Dimension Data | |
150. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
151. | Tom Leezer | Team Jumbo-Visma | |
152. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | |
153. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
154. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
155. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
156. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
157. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | |
158. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | |
159. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
160. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
161. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | |
162. | Laurens de Plus | Team Jumbo-Visma | |
163. | Nathan Brown | EF Education First | |
164. | Dmitry Strakhov | Team Katusha-Alpecin | |
165. | Enrico Barbin | Bardiani-CSF | |
166. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
167. | Josef Cerny | CCC Team | |
DNF | Laurens Ten Dam | CCC Team | |
DNF | Robert Power | Team Sunweb |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 25:22:00 |
2. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF | 01:41 |
3. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 02:09 |
4. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 02:12 |
5. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 02:19 |
6. | Amaro Antunes | CCC Team | 02:45 |
7. | Fausto Masnada | Androni Giocattoli-Sidermec | 03:14 |
8. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 03:25 |
9. | Andrey Amador | Movistar Team | 03:27 |
10. | Sam Oomen | Team Sunweb | 04:57 |
11. | Primož Roglic | Team Jumbo-Visma | 05:24 |
12. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 05:49 |
13. | Simon Yates | Mitchelton-Scott | 05:59 |
14. | Vincenzo Nibali | Bahrain-Merida | 06:03 |
15. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 06:08 |
16. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
17. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 06:13 |
18. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 06:19 |
19. | Damiano Caruso | Bahrain-Merida | 06:20 |
20. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 06:26 |
21. | Davide Formolo | Bora-hansgrohe | 06:30 |
22. | Víctor de La Parte | CCC Team | 06:34 |
23. | Pello Bilbao | Astana Pro Team | 06:40 |
24. | Hugh Carthy | EF Education First | |
25. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
26. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 06:42 |
27. | Richard Carapaz | Movistar Team | 06:45 |
28. | Pavel Sivakov | Team INEOS | 06:48 |
29. | Ilnur Zakarin | Team Katusha-Alpecin | 07:00 |
30. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 07:03 |
31. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 07:12 |
32. | Mikel Landa | Movistar Team | 07:13 |
33. | Mattia Cattaneo | Androni Giocattoli-Sidermec | 07:14 |
34. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 07:18 |
35. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 07:20 |
36. | Davide Villella | Astana Pro Team | 07:31 |
37. | Francesco Gavazzi | Androni Giocattoli-Sidermec | 07:39 |
38. | Tao Geoghegan Hart | Team INEOS | 07:43 |
39. | Joe Dombrowski | EF Education First | 07:52 |
40. | Tanel Kangert | EF Education First | 08:15 |
41. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 08:22 |
42. | Ben O'connor | Team Dimension Data | 08:23 |
43. | Jay Mccarthy | Bora-hansgrohe | 08:26 |
44. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 08:41 |
45. | Rubén Plaza | Israel Cycling Academy | 08:42 |
46. | Kristian Sbaragli | Israel Cycling Academy | 08:50 |
47. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 08:54 |
48. | Ryan Gibbons | Team Dimension Data | 09:18 |
49. | Enrico Gasparotto | Team Dimension Data | 09:27 |
50. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 09:31 |
51. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 09:39 |
52. | Manuel Belletti | Androni Giocattoli-Sidermec | 09:44 |
53. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | 10:01 |
54. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 10:02 |
55. | Lucas Hamilton | Mitchelton-Scott | 10:03 |
56. | Marco Canola | Nippo Vini Fantini Faizanè | 10:13 |
57. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education First | 10:36 |
58. | Jan Bakelants | Team Sunweb | 11:07 |
59. | Łukasz Owsian | CCC Team | 11:22 |
60. | Louis Vervaeke | Team Sunweb | 11:31 |
61. | Andrea Vendrame | Androni Giocattoli-Sidermec | 11:36 |
62. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 11:53 |
63. | Sebastián Henao | Team INEOS | 12:30 |
64. | Jhonatan Narvaez | Team INEOS | 13:02 |
65. | Andrey Zeits | Astana Pro Team | 13:04 |
66. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 13:14 |
67. | Danilo Wyss | Team Dimension Data | 13:17 |
68. | Jai Hindley | Team Sunweb | 13:25 |
69. | Reto Hollenstein | Team Katusha-Alpecin | 13:28 |
70. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 13:39 |
71. | Antonio Nibali | Bahrain-Merida | 13:41 |
72. | Manuel Senni | Bardiani-CSF | 13:46 |
73. | Hubert Dupont | AG2R La Mondiale | 13:50 |
74. | Eddie Dunbar | Team INEOS | 13:59 |
75. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 14:02 |
76. | Valerio Agnoli | Bahrain-Merida | 14:09 |
77. | Adam Hansen | Lotto Soudal | |
78. | Ivan Santaromita | Nippo Vini Fantini Faizanè | 14:19 |
79. | Antwan Tolhoek | Team Jumbo-Visma | 14:29 |
80. | Enrico Battaglin | Team Katusha-Alpecin | 14:58 |
81. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 15:04 |
82. | Brent Bookwalter | Mitchelton-Scott | 15:52 |
83. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 16:07 |
84. | Christian Knees | Team INEOS | 16:24 |
85. | Koen Bouwman | Team Jumbo-Visma | |
86. | Lorenzo Rota | Bardiani-CSF | 16:38 |
87. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 16:41 |
88. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 16:56 |
89. | Andrea Garosio | Bahrain-Merida | 17:04 |
90. | Iván Ramiro Sosa | Team INEOS | 17:29 |
91. | Domenico Pozzovivo | Bahrain-Merida | 17:34 |
92. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
93. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 18:04 |
94. | Jan Hirt | Astana Pro Team | 18:08 |
95. | Luca Covili | Bardiani-CSF | 18:29 |
96. | Paul Martens | Team Jumbo-Visma | 18:41 |
97. | Salvatore Puccio | Team INEOS | 18:45 |
98. | Viacheslav Kuznetsov | Team Katusha-Alpecin | 19:29 |
99. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | 20:16 |
100. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 21:46 |
101. | Nicola Bagioli | Nippo Vini Fantini Faizanè | 22:02 |
102. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 22:03 |
103. | Marco Haller | Team Katusha-Alpecin | 22:19 |
104. | Amanuel Ghebreigzabhier | Team Dimension Data | 22:28 |
105. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 22:50 |
106. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 23:10 |
107. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 23:39 |
108. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 25:10 |
109. | Grega Bole | Bahrain-Merida | 25:16 |
110. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 25:29 |
111. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 25:54 |
112. | Fabio Sabatini | Deceuninck-Quick Step | |
113. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 26:29 |
114. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 26:34 |
115. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 26:35 |
116. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 26:52 |
117. | Sean Bennett | EF Education First | 27:01 |
118. | Sacha Modolo | EF Education First | 27:12 |
119. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 27:23 |
120. | Nathan Brown | EF Education First | 27:40 |
121. | Michael Gogl | Trek-Segafredo | 28:07 |
122. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 29:09 |
123. | Guy Niv | Israel Cycling Academy | 29:19 |
124. | Simone Consonni | UAE Team Emirates | 29:20 |
125. | Miguel Eduardo Florez | Androni Giocattoli-Sidermec | 29:26 |
126. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 29:34 |
127. | Umberto Orsini | Bardiani-CSF | 29:49 |
128. | Chad Haga | Team Sunweb | 29:52 |
129. | Jenthe Biermans | Team Katusha-Alpecin | 29:57 |
130. | Sepp Kuss | Team Jumbo-Visma | 30:22 |
131. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 30:34 |
132. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 31:44 |
133. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 31:52 |
134. | Enrico Barbin | Bardiani-CSF | 31:57 |
135. | Jos van Emden | Team Jumbo-Visma | 34:58 |
136. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | 36:55 |
137. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 37:01 |
138. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
139. | Giacomo Nizzolo | Team Dimension Data | |
140. | Lluís Mas | Movistar Team | |
141. | Tom Leezer | Team Jumbo-Visma | |
142. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 39:21 |
143. | Josef Cerny | CCC Team | 39:40 |
144. | Guillaume Boivin | Israel Cycling Academy | 40:07 |
145. | Awet Gebremedhin | Israel Cycling Academy | 40:21 |
146. | Héctor Carretero | Movistar Team | 41:42 |
147. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 41:44 |
148. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 42:29 |
149. | Markel Irizar | Trek-Segafredo | 42:32 |
150. | Jasha Sutterlin | Movistar Team | 42:34 |
151. | Jakub Mareczko | CCC Team | 42:59 |
152. | Victor Campenaerts | Lotto Soudal | 44:36 |
153. | Juan José Lobato | Nippo Vini Fantini Faizanè | 47:27 |
154. | Kamil Gradek | CCC Team | 47:42 |
155. | Scott Davies | Team Dimension Data | 48:08 |
156. | Damiano Cima | Nippo Vini Fantini Faizanè | 48:16 |
157. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | 48:47 |
158. | Will Clarke | Trek-Segafredo | 48:48 |
159. | Dmitry Strakhov | Team Katusha-Alpecin | 48:59 |
160. | Giovanni Lonardi | Nippo Vini Fantini Faizanè | 49:09 |
161. | Laurens de Plus | Team Jumbo-Visma | 49:57 |
162. | Mark Renshaw | Team Dimension Data | 50:26 |
163. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 50:28 |
164. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | 53:16 |
165. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 57:41 |
166. | Sho Hatsuyama | Nippo Vini Fantini Faizanè | 58:07 |
167. | Nico Denz | AG2R La Mondiale | 1:02:35 |
taki tam
16 maja 2019, 20:07 o 20:07
Wyścig w tym roku jest wyjątkowo nudny. Brak rywalizacji, ataków, brak ambicji. Powtarzający się schemat – ucieczka doganiana przed metą. Dzisiaj to już nawet gonić im się nie chcialo. Jakby chcieli tylko przeczekać pierwsze 2 tygodnie po płaskich trasach. Lepiej niech skrócą Giro do tygodnia, półtorej…..będzie ciekawiej.
Karol
17 maja 2019, 11:27 o 11:27
Wystarczy skrócić etapy do maks 150km. Wtedy więcej będzie się działo, nikt nie będzie oszczędzał sił na kilku etapach mających ponad 200km.
ander_her
16 maja 2019, 21:53 o 21:53
Nie kochasz kolarstw tylko piszesz takie tam
reko
16 maja 2019, 22:11 o 22:11
no to się generalka przewaliła dzisiaj i chyba z korzyścią dla Oomena i Antunesa bo wrócili do gry o okolice pierwszej dziesiątki (nie mówię , że jakiś wielki top, ale miejsca 8-12 w zasięgu). Następna czasówka pewnie znowu trochę pozmienia.
rafi22
17 maja 2019, 10:28 o 10:28
A da się przewinąć np. dziś na 9 etap, a jutro na 13-sty. Czy UAE będą chciały kontrolować peleton, nie do końca sądzę. Oni liczyli, że właśnie w sprintach i ewentualnych ucieczkach złapią parę skalpów. Czyżby dziś kolejna ucieczka bez chęci gonienia ? Teraz koszulka zacznie ciążyć.