23-letni Kolumbijczyk Fernando Gaviria triumfował w Fontenay-le-Comte na mecie pierwszego etapu 105. Tour de France.
Kolarz Quick-Step Floors na finiszu z poszatkowanego przez kraksy peletonu wyprzedził mistrza świata Petera Sagana (Bora-hansgrohe) i Marcela Kittela (Katusha-Alpecin). 10. miejsce zajął Rafał Majka (Bora-hansgrohe).
Straty poniosło kilku faworytów wyścigu. Chris Froome (Team Sky) przyjechał w grupie ze stratą 51 sekund, Nairo Quintana (Movistar) – 1:15.
Wandejskie otwarcie prowadziło na długości 201 kilometrów, w tym przez ponad połowę dystansu przy atlantyckim wybrzeżu. Pogoda dopisała, było słonecznie, a słaby wiatr sprzyjał kolarzom.
Od kilometra zero na czele znaleźli się Kevin Ledanois (Fortuneo-Samsic), Yoann Offredo (Wanty-Groupe Gobert) i Jerome Cousin (Direct Energie). Trójka Francuzów łatwo odskoczyła na 4 minuty (20 km). Ekipy sprinterów delegowały na czoło peletonu po jednym swoim przedstawicielu, pilnując by różnica nie zrobiła się niebezpiecznie duża.
Spokojną jazdę zakłócił upadek Lawsona Craddocka (EF-Drapac) w strefie bufetu. Amerykanin mocno się potłukł, ale na rower wrócił.
Harcownikom z niewielkim już zapasem udało się dojechać do Cote de Vix (173 km; kat. 4; 0,7 km; 4,2%), Offredo i Cousin osiągnęli również premię bonusową (187,5 km). Peleton teren do finiszu wyczyścił 10 kilometrów przed metą.
Chwilę wcześniej doszło do większej kraksy, peleton pękł, kontakt m. in. stracił sprinter Groupama-FDJ Arnaud Demare. Zrobiło się bardzo nerwowo, grupę próbowali dogonić Pierre Latour (Ag2r) i Egan Bernal (Team Sky).
Z trasy wypadł Chris Froome, lądując w grupie z Richie Porte (BMC Racing) i Adamem Yatesem (Mitchelton-Scott), prowadzonej przez Michała Kwiatkowskiego ze stratą ponad 30 sekund. Niespełna 4 kilometry przed metą minęła ona Nairo Quintanę, którego zatrzymał defekt.
Z przodu tempo narzucali kolarze Bora-hansgrohe, natomiast na ostatnim kilometrze pociąg ustawił Quick-Step Floors. Rozprowadzony Gaviria nie zmarnował szansy, wyraźnie wyprzedzając Sagana.
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 4:23:32 2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 6 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 7 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 10 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 15 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 16 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team 17 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 18 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 20 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 21 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 22 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 23 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 24 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 25 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 26 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 28 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 29 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 30 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida 31 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 32 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 33 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 34 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 35 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 36 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 37 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 38 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 39 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 40 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 41 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 42 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 43 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 44 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 45 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 46 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 47 Julien Simon (Fra) Cofidis 48 Anthony Turgis (Fra) Cofidis 49 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 50 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 51 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 52 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 53 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 54 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 55 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 56 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b Cannondale 57 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 58 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic 59 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 60 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 61 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 63 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 64 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 00:22 65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 00:24 66 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 67 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 00:32 68 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 00:33 69 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 00:34 70 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 71 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 00:40 72 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 00:42 73 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 74 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 75 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic 76 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 77 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 78 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic 79 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 80 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 81 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 83 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 00:51 84 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 85 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 86 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 87 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert 88 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 89 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 90 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 91 Chris Froome (GBr) Team Sky 92 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 93 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 94 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 95 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 96 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 97 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 98 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 99 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 100 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic 101 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 102 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 103 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 104 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 01:02 105 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 01:04 106 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 107 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 108 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 01:12 109 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 110 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 01:14 111 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 01:15 112 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 113 Egan Bernal (Col) Team Sky 114 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 01:17 115 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert 01:18 116 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 117 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo 118 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 119 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 120 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 01:22 121 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis 122 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 01:27 123 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 124 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 01:30 125 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 126 Chad Haga (USA) Team Sunweb 127 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 01:38 128 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 01:52 129 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 02:00 130 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 02:11 131 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 02:16 132 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 133 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 02:19 134 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac 135 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data 02:24 136 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 137 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 138 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo 139 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 140 Marc Soler (Spa) Movistar Team 141 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 142 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 143 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 144 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 145 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 146 Anthony Perez (Fra) Cofidis 147 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 148 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 149 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis 150 Luke Rowe (GBr) Team Sky 151 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 02:42 152 Wout Poels (Ned) Team Sky 02:44 153 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 154 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 155 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 02:48 156 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 03:00 157 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 03:02 158 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 159 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 160 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 161 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 162 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 163 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 164 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 03:12 165 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 04:04 166 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott 167 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 168 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 169 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 170 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 171 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 172 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 06:23 173 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 174 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 175 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 07:48 176 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac 07:50 Punkty 1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 50 pkt 2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 30 3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 20 4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 18 5 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 16 6 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 14 7 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 12 8 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 10 9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 8 10 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 7 11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 6 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 5 13 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 4 14 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 3 15 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 2 Lotna premia - La Tranche-Sur-Mer, 119.5km 1 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 20 pkt 2 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 17 3 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 15 4 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 13 5 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 11 6 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 10 7 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 9 8 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 8 9 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 7 10 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 6 11 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 5 12 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 4 13 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 3 14 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 2 15 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 1 Premia górska - Cote de Vix, 173km 1 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 1 pkt Klasyfikacja młodzieżowa 1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 04:23:32 2 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 3 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 5 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 6 Anthony Turgis (Fra) Cofidis 7 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 8 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 9 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 10 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 00:32 11 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 00:34 12 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 00:42 13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 14 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 00:51 15 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 16 Egan Bernal (Col) Team Sky 01:15 17 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 01:18 18 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 01:27 19 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 01:30 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 01:38 21 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 02:11 22 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 02:19 23 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 02:24 24 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 25 Marc Soler (Spa) Movistar Team 26 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 27 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 03:02 28 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 06:23 Najbardziej waleczny 1 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert Klasyfikacja drużynowa 1 Quick-Step Floors 13:10:36 2 Astana Pro Team 3 Bora-Hansgrohe 4 Bahrain-Merida 5 Trek-Segafredo 6 Wanty-Groupe Gobert 7 Katusha-Alpecin 8 Dimension Data 9 Team Sunweb 10 Cofidis 11 LottoNl-Jumbo 12 Direct Energie 13 Lotto Soudal 14 Fortuneo-Samsic 15 AG2R La Mondiale 00:24 16 UAE Team Emirates 00:32 17 EF Education First-Drapac 00:34 18 BMC Racing Team 00:51 19 Groupama-FDJ 20 Movistar Team 01:15 21 Team Sky 02:06 22 Mitchelton-Scott 02:56
1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 4:23:22 2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 00:04 3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 00:06 4 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 00:09 5 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 00:10 6 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 7 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 8 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 9 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 12 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 13 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 14 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 15 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 16 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 17 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team 18 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 19 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 20 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 21 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 22 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 23 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 24 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 26 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 27 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 28 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 29 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 30 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 31 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida 32 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 33 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 34 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 35 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 36 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 37 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 38 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 39 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 40 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 41 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 42 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 43 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 44 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac 45 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 46 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 47 Julien Simon (Fra) Cofidis 48 Anthony Turgis (Fra) Cofidis 49 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 50 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 51 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 52 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 53 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 54 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 55 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 56 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac 57 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 58 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic 59 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 60 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 61 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal 62 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 63 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 64 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 00:32 65 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 00:34 66 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 67 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 00:42 68 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 00:43 69 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 00:44 70 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 71 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 00:50 72 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 00:52 73 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 74 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 75 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic 76 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 77 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 78 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic 79 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 80 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 81 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 83 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 01:01 84 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 85 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 86 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 87 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert 88 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 89 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 90 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 91 Chris Froome (GBr) Team Sky 92 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 93 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 94 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 95 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 96 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin 97 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 98 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 99 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 100 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic 101 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 102 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 103 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 104 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 01:12 105 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 01:14 106 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data 107 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 108 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 01:22 109 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 110 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 01:24 111 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 01:25 112 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 113 Egan Bernal (Col) Team Sky 114 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 115 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 01:27 116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert 01:28 117 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 118 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo 119 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 120 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 01:32 121 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis 122 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 01:37 123 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 124 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 01:40 125 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 126 Chad Haga (USA) Team Sunweb 127 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 01:48 128 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 02:02 129 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin 02:10 130 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 02:21 131 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 02:26 132 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 133 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 02:29 134 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac 135 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data 02:34 136 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 137 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 138 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo 139 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 140 Marc Soler (Spa) Movistar Team 141 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 142 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 143 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 144 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 145 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 146 Anthony Perez (Fra) Cofidis 147 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 148 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 149 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis 150 Luke Rowe (GBr) Team Sky 151 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 02:52 152 Wout Poels (Ned) Team Sky 02:54 153 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 154 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team 155 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 02:58 156 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 03:10 157 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 158 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 03:12 159 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 160 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 161 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 162 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 163 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 164 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 03:22 165 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 04:14 166 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott 167 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 168 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 169 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 170 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 171 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 172 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 06:33 173 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 174 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 175 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 07:58 176 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac 08:00 Klasyfikacja punktowa 1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 63 pkt 2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 37 3 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin 24 4 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 24 5 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 20 6 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 17 7 Christophe Laporte (Fra) Cofidis 16 8 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 15 9 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 14 10 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 12 11 André Greipel (Ger) Lotto Soudal 11 12 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 10 13 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 10 14 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 9 15 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 8 16 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data 8 17 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 7 18 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 6 19 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 5 20 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 5 Klasyfikacja górska 1 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 1 pkt Klasyfikacja młodzieżowa 1 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors 4:23:22 2 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo 00:10 3 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 5 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin 6 Anthony Turgis (Fra) Cofidis 7 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 8 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 9 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 10 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 00:42 11 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 00:44 12 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 00:52 13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 14 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 01:01 15 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 16 Egan Bernal (Col) Team Sky 01:25 17 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 01:28 18 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 01:37 19 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 01:40 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 01:48 21 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 02:21 22 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 02:29 23 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 02:34 24 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 25 Marc Soler (Spa) Movistar Team 26 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 27 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 03:12 28 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 29 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 06:33 Klasyfikacja drużynowa 1 Quick-Step Floors 13:10:36 2 Astana Pro Team 3 Bora-Hansgrohe 4 Bahrain-Merida 5 Trek-Segafredo 6 Wanty-Groupe Gobert 7 Katusha-Alpecin 8 Dimension Data 9 Team Sunweb 10 Cofidis 11 LottoNl-Jumbo 12 Direct Energie 13 Lotto Soudal 14 Fortuneo-Samsic 15 AG2R La Mondiale 00:24 16 UAE Team Emirates 00:32 17 EF Education First-Drapac 00:34 18 BMC Racing Team 00:51 19 Groupama-FDJ 20 Movistar Team 01:15 21 Team Sky 02:06 22 Mitchelton-Scott 02:56
robbie
7 lipca 2018, 16:28 o 16:28
Majka w 10tce sprinterskiego etapu? Co się dzieje? Heh
fanD
7 lipca 2018, 16:54 o 16:54
Pytanie do odbierajacych Eurosport z kablówki- czy mieliście dziś na etapie komentarz po polsku czy angielsku??
TomAsz
7 lipca 2018, 17:11 o 17:11
Po polsku.
fanD
7 lipca 2018, 17:21 o 17:21
Masz z kablówki? To nie wiem co jest. Przed etapem o 10:30 miało być jakieś studio na żywo a była powtórka z ubiegłorocznego tdf..
TomAsz
7 lipca 2018, 17:30 o 17:30
Było i studio i wejścia z Francji Huzara i Probosza.
Olo
7 lipca 2018, 19:19 o 19:19
Ważne że Wyrzykowski tylko przez telefon i z dala od mety
Krystian
7 lipca 2018, 21:20 o 21:20
Oby jak najmniej gadał.
Olo
7 lipca 2018, 22:09 o 22:09
Jak Wyrzykowski wchodzi to ja zawsze do strefy bufetu