Sam Welsford (Bora-hansgrohe) jako pierwszy przeciął linię mety trzeciego etapu w wyścigu Santos Tour Down Under.
Australijski sprinter na finiszu z peletonu w Campbelltown wyprzedził Eliego Vivianiego (Ineos Grenadiers) i Daniela Mclaya (Arkea-B&B Hotels).
Filip Maciejuk (Bora-hansgrohe) przyjechał na 119. pozycji.
Liderem wyścigu pozostaje Meksykanin Isaac Del Toro (UAE Team Emirates).
W trzecim dniu kolarze zaliczyli 145-kilometrowy dystans, w pagórkowatym terenie.
Ucieczkę dnia zawiązali Luke Burns, Tristan Saunders (obaj Australia), Axel Mariault (Cofidis) i Stefan De Bod (EF Education-EasyPost). Czwórka wypracowała niespełna 3 minuty przewagi.60 kilometrów przed metą Saunders pozostał samotnie na czele, utrzymując się przed peletonem jeszcze przez następne 30 kilometrów.
Jednym z pechowców etapu był mistrz Australii Luke Plapp (Jayco AlUla), który po kraksie dojechał na metę ze stratą blisko 10 minut.
To wszystko jest mocno szalone. Wspaniale jest wygrać jeden etap, ale zdobycie kolejnego jest czymś wyjątkowym. Koledzy dawali z siebie wszystko przez cały dzień, chroniąc mnie od wiatru. Wierzyli, że jestem na fali sukcesu. Zakręty na ostatnich kilometrach były dość ciasne, musieliśmy jechać bardzo ostrożnie, aby uniknąć kłopotów. Wykazaliśmy się niezbędną cierpliwością na dojeździe do mety, co było kluczowe przy tak dużych prędkościach. W końcówce zespół idealnie mnie wyprowadził i dzięki temu po raz drugi w Tour Down Under mogłem przejechać linię mety jako pierwszy. Zwycięstwo przed własną publicznością jest po prostu fantastyczne
– powiedział na mecie Welsford.
Czwarty, zasadniczo płaski etap, zaprowadzi do Port Elliot.
Wyniki 3. etapu Santos Tour Down Under 2024 (2.UWT), Tea Tree Gully - Campbelltown (145,3 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Welsford | Bora-hansgrohe | 3:20:42 |
2. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | |
3. | Daniel Mclay | Arkea-B&B Hotels | |
4. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | |
5. | Max Kanter | Astana Qazaqstan Team | |
6. | Caleb Ewan | Team Jayco AlUla | |
7. | Alvaro Jose Hodeg | UAE Team Emirates | |
8. | Biniam Girmay | Intermarche-Wanty | |
9. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
10. | Emīls Liepins | Team dsm-firmenich PostNL | |
11. | Antoine Huby | Soudal-Quick Step | |
12. | Madis Mihkels | Intermarche-Wanty | |
13. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | |
14. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
15. | Milan Vader | Team Visma | Lease a Bike | |
16. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
17. | Mathias Vacek | Lidl-Trek | |
18. | Mick van Dijke | Team Visma | Lease a Bike | |
19. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | |
20. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | |
21. | Gianmarco Garofoli | Astana Qazaqstan Team | |
22. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | |
23. | Liam Walsh | Australia | |
24. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | |
25. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
26. | Oscar Onley | Team dsm-firmenich PostNL | |
27. | Milan Fretin | Cofidis | |
28. | Declan Trezise | Australia | |
29. | Franck Bonnamour | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
30. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
31. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | |
32. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
33. | Isaac Del Toro | UAE Team Emirates | |
34. | Jack Rootkin-gray | EF Education-EasyPost | |
35. | Bastien Tronchon | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
36. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | |
37. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | |
38. | Quinn Simmons | Lidl-Trek | |
39. | Manlio Moro | Movistar Team | |
40. | Jon Barrenetxea | Movistar Team | |
41. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | |
42. | Valentin Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
43. | Clement Berthet | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
44. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
45. | Loe van Belle | Team Visma | Lease a Bike | |
46. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | |
47. | Archie Ryan | EF Education-EasyPost | |
48. | Bart Lemmen | Team Visma | Lease a Bike | |
49. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
50. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | |
51. | Ruben Fernandez | Cofidis | |
52. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich PostNL | |
53. | Kevin Ledanois | Arkea-B&B Hotels | |
54. | George Bennett | Israel-Premier Tech | |
55. | Jaakko Hanninen | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
56. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty | |
57. | Enzo Paleni | Groupama-FDJ | |
58. | Piet Allegaert | Cofidis | |
59. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | |
60. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
61. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
62. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
63. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
64. | Michael Vink | UAE Team Emirates | |
65. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
66. | Koen Bouwman | Team Visma | Lease a Bike | |
67. | Harry Sweeny | EF Education-EasyPost | |
68. | Natnael Tesfatsion | Lidl-Trek | |
69. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
70. | Gil Gelders | Soudal-Quick Step | |
71. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
72. | Louis Barre | Arkea-B&B Hotels | |
73. | Campbell Stewart | Team Jayco AlUla | |
74. | Simon Geschke | Cofidis | |
75. | Rüdiger Selig | Astana Qazaqstan Team | |
76. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
77. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | |
78. | Roger Adria | Bora-hansgrohe | |
79. | Pavel Bittner | Team dsm-firmenich PostNL | |
80. | Damien Howson | Australia | |
81. | Luca Vergallito | Alpecin-Deceuninck | |
82. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
83. | Dion Smith | Intermarche-Wanty | |
84. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | |
85. | Paul Lapeira | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
86. | António Morgado | UAE Team Emirates | |
87. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
88. | Juri Hollmann | Alpecin-Deceuninck | |
89. | Axel Mariault | Cofidis | |
90. | Eddy Fine | Cofidis | |
91. | Nans Peters | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
92. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | |
93. | Jackson Medway | Australia | |
94. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty | |
95. | Patrick Bevin | Team dsm-firmenich PostNL | |
96. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
97. | Leo Hayter | Ineos Grenadiers | |
98. | Michael Storer | Australia | |
99. | Luke Burns | Australia | |
100. | Miles Scotson | Arkea-B&B Hotels | |
101. | Lars Boven | Alpecin-Deceuninck | |
102. | Robert Gesink | Team Visma | Lease a Bike | |
103. | Michel Ries | Arkea-B&B Hotels | |
104. | Tristan Saunders | Australia | |
105. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | |
106. | Laurens Huys | Arkea-B&B Hotels | |
107. | Anthony Delaplace | Arkea-B&B Hotels | |
108. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
109. | Dario Cataldo | Lidl-Trek | |
110. | James Knox | Soudal-Quick Step | |
111. | Dmitriy Gruzdev | Astana Qazaqstan Team | |
112. | Stan van Tricht | Alpecin-Deceuninck | |
113. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
114. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
115. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
116. | Joshua Tarling | Ineos Grenadiers | 0:18 |
117. | Nicolo Buratti | Bahrain Victorious | 0:19 |
118. | Jardi Christiaan van der Lee | EF Education-EasyPost | 0:21 |
119. | Filip Maciejuk | Bora-hansgrohe | |
120. | Josef Cerny | Soudal-Quick Step | 0:23 |
121. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | 0:42 |
122. | Kelland O'brien | Team Jayco AlUla | |
123. | Tom Paquot | Intermarche-Wanty | 0:59 |
124. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich PostNL | 2:20 |
125. | Johannes Staune-mittet | Team Visma | Lease a Bike | 4:17 |
126. | Fran Miholjevic | Bahrain Victorious | |
127. | Patrick Eddy | Team dsm-firmenich PostNL | 5:39 |
128. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 6:24 |
129. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | 6:26 |
130. | Johan Price-Pejtersen | Bahrain Victorious | 7:03 |
131. | Torstein Traeen | Bahrain Victorious | |
132. | Vinicius Rangel | Movistar Team | 9:25 |
133. | Johan Jacobs | Movistar Team | 9:53 |
134. | Luke Plapp | Team Jayco AlUla | |
135. | Michele Gazzoli | Astana Qazaqstan Team | |
136. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
137. | Cameron Scott | Bahrain Victorious | 11:34 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Isaac Del Toro | UAE Team Emirates | 10:16:04 |
2. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 0:02 |
3. | Axel Mariault | Cofidis | 0:05 |
4. | Biniam Girmay | Intermarche-Wanty | 0:07 |
5. | Stephen Williams | Israel-Premier Tech | |
6. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | |
7. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty | 0:08 |
8. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | |
9. | Louis Barre | Arkea-B&B Hotels | 0:09 |
10. | Caleb Ewan | Team Jayco AlUla | 0:10 |
11. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
12. | Max Kanter | Astana Qazaqstan Team | 0:11 |
13. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
14. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | |
15. | Milan Vader | Team Visma | Lease a Bike | |
16. | Bastien Tronchon | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
17. | Antoine Huby | Soudal-Quick Step | |
18. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | |
19. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | |
20. | Franck Bonnamour | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
21. | Mathias Vacek | Lidl-Trek | |
22. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
23. | Clement Berthet | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
24. | Valentin Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
25. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
26. | Ruben Fernandez | Cofidis | |
27. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
28. | Oscar Onley | Team dsm-firmenich PostNL | |
29. | Archie Ryan | EF Education-EasyPost | |
30. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
31. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | |
32. | Jon Barrenetxea | Movistar Team | |
33. | Lars Boven | Alpecin-Deceuninck | |
34. | Quinn Simmons | Lidl-Trek | |
35. | Harry Sweeny | EF Education-EasyPost | |
36. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
37. | António Morgado | UAE Team Emirates | |
38. | Gianmarco Garofoli | Astana Qazaqstan Team | |
39. | Piet Allegaert | Cofidis | |
40. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | |
41. | Dion Smith | Intermarche-Wanty | |
42. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | |
43. | George Bennett | Israel-Premier Tech | |
44. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
45. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | |
46. | Michael Vink | UAE Team Emirates | |
47. | Natnael Tesfatsion | Lidl-Trek | |
48. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
49. | Koen Bouwman | Team Visma | Lease a Bike | |
50. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
51. | Enzo Paleni | Groupama-FDJ | |
52. | Roger Adria | Bora-hansgrohe | |
53. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich PostNL | |
54. | Eddy Fine | Cofidis | |
55. | Bart Lemmen | Team Visma | Lease a Bike | |
56. | Damien Howson | Australia | |
57. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
58. | Simon Geschke | Cofidis | |
59. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
60. | Luca Vergallito | Alpecin-Deceuninck | |
61. | Jaakko Hanninen | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
62. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | |
63. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
64. | Stan van Tricht | Alpecin-Deceuninck | |
65. | Anthony Delaplace | Arkea-B&B Hotels | |
66. | Michel Ries | Arkea-B&B Hotels | |
67. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
68. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | |
69. | Michael Storer | Australia | |
70. | Declan Trezise | Australia | 0:36 |
71. | James Knox | Soudal-Quick Step | |
72. | Sam Welsford | Bora-hansgrohe | 0:50 |
73. | Paul Lapeira | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 0:51 |
74. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 1:04 |
75. | Joshua Tarling | Ineos Grenadiers | 1:09 |
76. | Madis Mihkels | Intermarche-Wanty | 1:10 |
77. | Milan Fretin | Cofidis | |
78. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
79. | Manlio Moro | Movistar Team | |
80. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | |
81. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | |
82. | Mick van Dijke | Team Visma | Lease a Bike | |
83. | Pavel Bittner | Team dsm-firmenich PostNL | |
84. | Kevin Ledanois | Arkea-B&B Hotels | |
85. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty | |
86. | Juri Hollmann | Alpecin-Deceuninck | |
87. | Nans Peters | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
88. | Miles Scotson | Arkea-B&B Hotels | |
89. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | 1:48 |
90. | Robert Gesink | Team Visma | Lease a Bike | 1:50 |
91. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 2:02 |
92. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | |
93. | Dario Cataldo | Lidl-Trek | 2:16 |
94. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich PostNL | 2:31 |
95. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | 2:34 |
96. | Gil Gelders | Soudal-Quick Step | 2:35 |
97. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 2:48 |
98. | Kelland O'brien | Team Jayco AlUla | 2:49 |
99. | Loe van Belle | Team Visma | Lease a Bike | 3:03 |
100. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | |
101. | Filip Maciejuk | Bora-hansgrohe | 3:24 |
102. | Jack Rootkin-gray | EF Education-EasyPost | 3:43 |
103. | Emīls Liepins | Team dsm-firmenich PostNL | 4:07 |
104. | Rüdiger Selig | Astana Qazaqstan Team | |
105. | Laurens Huys | Arkea-B&B Hotels | |
106. | Luke Burns | Australia | 4:28 |
107. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 4:47 |
108. | Dmitriy Gruzdev | Astana Qazaqstan Team | |
109. | Daniel Mclay | Arkea-B&B Hotels | 4:52 |
110. | Alvaro Jose Hodeg | UAE Team Emirates | 5:01 |
111. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | |
112. | Patrick Bevin | Team dsm-firmenich PostNL | |
113. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
114. | Tristan Saunders | Australia | 5:35 |
115. | Liam Walsh | Australia | 5:50 |
116. | Johannes Staune-mittet | Team Visma | Lease a Bike | 5:58 |
117. | Fran Miholjevic | Bahrain Victorious | 6:00 |
118. | Campbell Stewart | Team Jayco AlUla | 6:13 |
119. | Jardi Christiaan van der Lee | EF Education-EasyPost | 6:22 |
120. | Tom Paquot | Intermarche-Wanty | 6:30 |
121. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | 6:37 |
122. | Josef Cerny | Soudal-Quick Step | 7:38 |
123. | Jackson Medway | Australia | 8:53 |
124. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 9:55 |
125. | Michele Gazzoli | Astana Qazaqstan Team | 10:04 |
126. | Luke Plapp | Team Jayco AlUla | |
127. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
128. | Vinicius Rangel | Movistar Team | 10:31 |
129. | Patrick Eddy | Team dsm-firmenich PostNL | 10:35 |
130. | Nicolo Buratti | Bahrain Victorious | 12:15 |
131. | Torstein Traeen | Bahrain Victorious | 12:40 |
132. | Johan Jacobs | Movistar Team | 12:41 |
133. | Cameron Scott | Bahrain Victorious | 12:44 |
134. | Leo Hayter | Ineos Grenadiers | 13:33 |
135. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | 13:53 |
136. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 14:55 |
137. | Johan Price-Pejtersen | Bahrain Victorious | 29:06 |