Danielo - odzież kolarska

Lopez? Pierwsze słyszę | Nieoficjalny plan Van Aerta

Miguel Angel Lopez

Lotto sięga po Currie. Lappartient porównany do watażki Turkmenistanu. Wiadomości z poniedziałku, 13 listopada.

Nairo Quintana po z górą rocznym „wygnaniu” nowy sezon rozpocznie w Movistar Team. Powrót do zawodowego ścigania nie powinien dotyczyć innego Kolumbijczyka, za którym ciągnie się dopingowy smrodek, Miguela Angela Lopeza.

Według kolumbijskiego źródła w Antena 2 „Superman” jest bliski przejścia do Polti-Kometa jednak włoski zespół zdecydowanie temu zaprzecza.

Wszyscy wiemy, że Miguel Angel Lopez to bardzo dobry kolarz i znakomity góral, ale nie mamy go w naszych planach. Nigdy o nim nie rozmawialiśmy w zespole. Mogę powiedzieć, że w nadchodzących dniach ogłosimy dwie ważne wiadomości transferowe

– wyjaśnił w „Tuttobiciweb” menadżer ekipy Ivan Basso.

W lipcu br. Lopez został tymczasowo zawieszony, po pojawieniu się podejrzeń, że 29-latek mógł posiadać i stosować zabronione substancje wspomagające przed Giro d’Italia 2022. To wnioski ze śledztwa przeprowadzonego przez Międzynarodową Agencję Kontroli (ITA), na podstawie materiałów zebranych przez hiszpańską Gwardię Cywilną i Hiszpańską Agencją Antydopingową w sprawie doktora Marcos Maynara.

Kolumbijczyk został wyrzucony w grudniu 2022 z Astany, po pojawieniu się pierwszych informacji o jego związkach z Maynarem. Do czasu lipcowego zawieszenia startował w kontynentalnej grupie z Medellin, odnosząc w tym czasie 21 zwycięstw.


Wout van Aert wciąż nie przedstawił swojego planu przełajowego, ale jeżeli wierzyć „Het Laatste Nieuws” coś na ten temat zaczyna być wiadomo.

Belg zamierza wziąć udział w Exact Crosses w Mol (22 grudnia) i Loenhout (29 grudnia), Pucharze Świata w Antwerpii (23 grudnia), Superprestige w Diegem (28 grudnia) i X2O w Baal (1 stycznia).

Van Aerta można spodziewać się również na Pucharach Świata w Namur (17 grudnia), Gavere (26 grudnia), Hulst (30 grudnia) i Zonhoven (7 stycznia) oraz ewentualnie w Benidorm (21 stycznia). O mistrzostwach świata w Taborze (4 lutego) nic nie słychać.

Jeśli ten plan się sprawdzi, to kolarz Jumbo-Visma zmierzy się z Mathieu van der Poelem w Mol, Antwerpii, Diegem, Loenhout, Baal i w Benidorm.


22-letni Logan Currie zostanie zatrudniony przez Lotto Dstny. Nowozelandczyk do tej pory reprezentował inny ProTeam, rozwiązany po sezonie z braku sponsorów Bolton Equities Black Spoke.

Nie mamy wielu zawodników o jego charakterystyce w naszym zespole. Będzie pomagał naszym liderom w mniejszych etapówkach oraz w pagórkowatych wyścigach. Wierzymy, że w naszym zespole może zrobić kolejny krok w swojej karierze

– powiedział kierownik sportowy Lotto, Kurt Van de Wouwer.

Curie w 2022 roku został młodzieżowym mistrzem Oceanii w jeździe indywidualnej na czas, a obecnie jest młodzieżowym mistrzem kraju w tej specjalności i ósmym zawodnikiem na świecie. Nieźle radził sobie w Europie, m.in. wygrywając klasyfikację młodzieżową w Tour of Hellas i Tour of Denmark.


Soraya Paladin przedłużyła umowę z ekipą Canyon-SRAM do końca 2025 roku, a Justyna Czapla podpisała trzyletni kontrakt z niemiecką ekipą.

Paladin dołączyła do zespołu w 2022 roku i od tamtego czasu zapisała na koncie sporo dobrych wyników. Włoszka zajęła trzecie i piąte miejsca w Trofeo Alfredo Binda (2022, 2023), piąte miejsce w Amstel Gold Race (2023), siódme w UAE Tour Women (2023), ósme w Vuelta a Burgos, dziewiąte w Omloop Het Nieuwsblad (2022) i Strzale Brabanckiej (2023) oraz RideLondon Classique (2023).

Paladin odnajdywała się też na trudniejszych etapach Tour de France Femmes, Tour de Suisse Women, Simac Ladies Tour i Tour de Romandie Feminin, regularnie finiszując po miejsca w pierwszej dziesiątce.

19-letnia Czapla to podwójna mistrzyni Europy juniorek z 2022 roku i wicemistrzyni świata juniorek w jeździe na czas z tego samego roku. W sezonie 2022 reprezentowała ekipę Canyon-SRAM Generation, młodzieżową przybudówkę zespołu. W ostatnich 12 miesiącach na koncie zapisała 6. w Princess Anna Vasa Tour (2.1) i 8. w reVolta (1.1).


Prezydent David Lappartient zaczyna wykazywać cechy osobowościowe podobne do byłego dyktatora Turkmenistanu Gurbanguly Burdimuhamedova (któremu w 2020 r. przyznał „Order UCI”, najwyższe możliwe odznaczenie w kolarstwie!). A może chodzi o to, że nie jest dobrze zorientowany i komentuje w wywiadach tematy, o których ze względu na swój niezwykle napięty program (zajmując oficjalne stanowisko kierownicze w 10 różnych organizacjach!) nie wie za wiele? W końcu praca po 85 godzin tygodniowo musi odbijać się na umyśle…

– tak groźby szefa UCI, w kierunku kolarzy przełajowych (zakaz startu w mistrzostwach świata w przypadku absencji w Pucharach Świata), skomentował w „X”, Johan Bruyneel.